bugün

94 yillik bir ülkeyiz lutfen bana biri soylesin kemalistlerin bu ulkede dikilmis bir ağacı var mi ?
bir işe yaramadıkları gibi bunlar herşeyi eleştirir ve hiçbirşey beğenmezler.
Atatürk kelimesinin geçtiği her cümleden prim yapıyor gavatlar.
Dövmecilere iyi para kazandırıyorlar malum Meşhur Atatürk Dövmeleri...

Mesela ben 4 yıllık tarih bölümü okudum çocuk Atatürk dövmesi yaptırdığı için toplumda sözü benden fazla geçer.
Hani yolda araba ile giderken hizadan çıkmaman adına uyarı mahiyetinde çizilmiş şerit çizgileri vardır ya işte kemalistler sizin o hiza belirleyici çizgilerinizdir akıllı insansınızdır uyarsınız ne ala uymazsanız karşıdan gelenle kafa kafaya tokuşmak veya yoldan aşağı uçup ben ne yaptım kader sana mahkum ettin beni bana şarkısı eşliğinde yaşamak da bir başka tercih. .
Kemalizmin yerine ikame etmeye çalıştığınız ama edemediğiniz bir takım komiklikler şapşikliklerin sizi bir yere götürmeyeceğinin de domuz gibi farkındasınız ama işte menfaat dünyası sonuçta sizinki de. .
Devleti milleti boşa yoran bir zihniyet faydasını görmedik henüz.
içki vergisi. türkiye' deki tüm içkiyi tek başlarına tüketerek buradan gelen vergilerle ülkeye yollar, camiler yapılmasına katkı sağlıyorlar. içip sızmaktan başka bir halta yaradıkları yok andavalların.
tüm hatalarına rağmen ortadoğu bataklığına dönmediysek - yavaş yavaş dönüyoruz- kemalistler sayesindedir. keşke cumhuriyeti koruma refleksi ile kişisel özgürlükleri sınırlandırlandırmak yerine, sadece batıyı değil doğuyu da kucaklayarak sanat ve bilimde ilerleseydik. böylece cumhuriyetin tüm kazanımları geçmiş hatalarının gölgesinde kalmazdı.
türklüğü kaldırmamışlardır en azından.

görsel
Atatürkçülük ya da Kemalizm, Mustafa Kemal Atatürk'ün düşüncelerinin ve görüşlerinin takipçisi olma anlamını içeren, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, belirli bir sınıf desteğine dayanmayan; geri kalmış safsata ve batıl itikatlardan güç alan kurumlar yerine akla ve bilime dayanan kurumları getirmeyi amaçlayan anti-emperyalist bir ideolojik yaklaşımdır.

işte siz yobazlar olmasa kemalistlerin ülkeye faydası çok olacakta.
kemalist olmayanlara bir bakış açısı katar en azından, bunu fayda olarak kullanabilmeli insan.

o değil de, başlığa bakıyorum, ard arda girilen entrylere bakıyorum da, bu sümeyyenin paralı trolleri bu sözlüğe de mi gelmiş diye düşünmeden edemiyorum. başlık itinayla 2-3 dk aralıklı olarak entry girilerek sol framede tutulmuş, bunu yapanların hepsi de yalnızca 3-5 entry sahibi 11. nesil tipler. teşkilat mısınız lan siz çakallar?
ülkeye yazabilmeni sağlıyoruz abraham, daha ne faydamız olacaktı?!
Başbuğ atatürk'ü kendi siyasi safsataları için kullanıp, Başımıza anadolu çomarlarını doğurup sonra da kendilerinin azınlık kalması.

Anadolu çomarlarının doğma sebebi sahil finolarıdır. Tarihi gelişmeler de günümüz siyaseti de apaçık gösterir.