bugün

(bkz: dincilerin düşünmek gibi bir derdinin olmaması)

edit : hızlı bir sallamadan ziyafe, çok da düşünmeye gerek duyulmayacak bariz bir gerçek bakınız şeklinde "yapıştırılmış" yani, anlamsızca felsefi girizgah veya zorlamalara gerek yoktur. kemalist denip genelleme yapılabiliyors, gerçekleri yansıtmak için gereğinden "bir fazla" harfe gerek yoktur.
atatürkle alakası olmayan sistemler bütünüyle atatürkün yolundan gittiğini sanan bu kitle bunu ayırt edemiyorki özgürlük konusuna giriş yapsınlar.
beş karış sakal bırakıp, orasına burasına şiş sokup, üstüne bir de sığır gibi debelenip, topaç gibi dönmek suretiyle gerçekten kendilerini sorgulayan bir güruh karşısında söyleyeceği sözü beş cümle kurmadan da anlatan kesimdir. velhasıl kelam, fazla da uzatmaya gerek yok, fındık beyinler hep fındık kalacak gördüğü cevizi de fındık olarak göstermeye çalışacak ona göre de argüman geliştirecektir. efendim neyin sorgulaması? "heyt be gözlere bak" tarzı, 1400 yıl öncesinden kalma at kılı mı, sakal mı veyahut nedir bilinmeyen bir hırkaya sürtünmek "tarzı" davranıştan eminim ki çok daha "komik"tir. o'nu da geçtim, sırf deprem münafıkları vurdu, yada bakınız hep deniz kenarında felaketler oluyor vb. ucu bucağı gelmeyecek "üstün zeka" ve "düşünsel faaliyetin" orjini de pek bir özgürlük temelli veyahu "yollu"dur.

peşin edit : polemiğin bu kısmında belirli bir ayara "indirgenmeden" belirtilmesi gereken bir gerçek vardır. makinist, terörist vardır ama kemalist yoktur. belirki kesimlerin gerdeğe sokulması için böyle zorlama bir kelime de zaten ancak kemalistler şöyledir, budur demeye, dedirtmeye yarar. zorla gözümüze sokulan kemalist kelimesi bir zamana kadar emellere hizmet edebilir, gün gelir bir yağız çıkar ve tabiri caizse çakar gider... ortalık gözyaşı ve kaypaklık kokar.

büdüt : koymuş vallahi
kemalistlerin özgürlük derdi 86 yıl önceydi. onlar ki, hasan tahsinlerin, kubilay i katleden yobazların defterini dürerek özgürlük meselesini sonlandırmışlardır. 86 yıl önce üstüne sifon çekilmiş pisliğin parçaları ben bok olduuum diyerek anırmaktadırlar. bir sifon daha yemeleri an meselesidir.
ne zaman olduki şimdi olsun.
o değilde kaç kemalist kaldı ki şunun şurasında da dert etiyorsunuz ağalar, paşalar; kekolar koçerolar?
ha bir keyifleri bey de yokmuş! kemalist dediğin adam böyle şatolarda tek başına oturup, yaşadığı yerin dibinde kurulmuş evlerdeki insalara yukarıdan bakıp bir elinde şarap kadehi ile orgazmik kahkahalar atan çılgın kontlar mı ya da bir eli yağda ötekisi balda olan semrigenleri mi? ne yani? neymiş lan bu kemalistler. acaba aralarına katılsam bana da şöyle 4-5 milyar maaşı olan bir iş verirler mi diye düşünemden edemiyorum şu yazılanları okuyunca. ama benim tanıdıklarım çoğu çulsuzun tekiydi bir de bu var. neyse aq. bu kemalist muhabbeti çok uzar.
ha biri de : "rakı bardaklarında şen balıklar gibi yüzüyorlar. arada bulutlardan nem kapıp tandoğan meydanlarına bayrak sallamaya koşuyorlar.
istemedikleri bir şeyin kokusunu alsalar genç subaylarının rahatsız olduğundan dem vurup postal yalamaya başlıyorlar." demiş. eee öyle oldular da ne oldu? sonuç? darbe mi oldu? yok! sana zorla içki mi içirdiler hayır! ee ne boş yere klavye tuşlarını zedelersin o zaman deye sormazlar mı cemaat pötürcüğü, sorarlar? ha bu arada söyleyim: ne kemalizmle ne solculukla ne de bir bir başka idioloji ile heç işim olmaz. ne akp'yi ne de akp'ye oy verenleri severim, ekseriyetle boş gördüklerimi kuytu yerlere çeker bir temiz sopa çekerim.
hiç bunları kendine dert etmeye değer mi şu kıs... şimdi dağılın aq!
kemalizmi anlamayan,bilmeyen insanlardır.Kemalizmi ve kemalistleri böyle bilenler ise siyaset özürlüdür.Sonuçta bir iyi vardır oda bilgelik,bir de kötü vardır;cehalet.Titrek ve anlamsız sesler cehaletten çıkar.Keşke düşünüp de konuş(yaz)salar...
kemalizmi anlamayan bünyelerin anlamayacağı durumdur. mesela kemalistler anlamıyor bunu.
kemalistlerin derdi yoktur. dert tasa başkalarını tutmuş duruma bakılırsa. hay ulu önder kadar taş düşsün başınıza. bıktık artık onun adını karıştırıp kişisel hakları yargılamanızdan. sınırı bu ülkede kemalistler belirler. örneğin silivri sınırından kendileri çıkamaz belki ama; öğrencileri, ülkenin dört bir yanına değil, dünyaya açılarak taşırlar onun fikirlerini.
yalnış bir tespit. kemalistlerin özgürlük diye bir dertleri vardır. sınırı sadece kemalistlerin belirlediği bir özgürlük. örneğin silivri sınırları dışına çıkmaz bu özgürlük nedense.
(bkz: demagoji) keşke önce doğru yazmayı öğrensen.