1. 1.
  kemalistlerde ideolojik olarak sürekli bir kimlik bunalımı yaşandığı herkesin malumudur. kemalizm in siyasi arenadaki temsilcisi chp de yapılan son genel kurultay bu bunalımı daha çok gün yüzüne çıkaracaktır. şöyleki son 10 yıldır gerçek milliyetçilere taş çıkartacak derecede türkçülük yapan chp kılaçdaroğlunun gelmesiye dahabi sosyal demokrat çizgide ilerleyecektir. kılaçdaroğlu nun açıklamalarıda bu yönde. bu da ister istemez başta kemalistler olmak üzere bütün sol ideolojide bi buhrana sebeb olacaktır. chp şu vakitten itibaren şuna kesin olarak karar vermek zorundadır ya türkçü- devletçi bir çizgide seyredecek yahutta sosyal demokrat bir çizgide gidecektir. özet olarak kılıçdaroğlu nun gelmesi chp açısından hiç bir anlam taşımayacaktır taşımadığı gibi de daha çok buhrana sebeb olacaktır. o yüzden sevinç çığlıkları atmanın hiç bir anlamı yok. zaten attığıız o sevinç çığlıklarına sizde inanmıyorsunuz. çünkü siyasi kimliğiniz belli değil.
  -2 ... entut
 2. 2.
  kemalistlerin hepsi solcu değildir deyip başlayalım lafa.

  bugünkü chp atatürk'ün kurduğu chp değildir. ama kendilerini onun devamı gibi görüyorlar. bizde ona göre yorum yapalım.

  atatürk'ki komünizmi lanetlemiş, türk milliyetçiliği için elinden geleni yapmış bir türk hakanı.
  peki yerine gelen kim? sosyalizme yakın, dersimli bir kürt. neyse buralara fazla dalmayalım.

  pek bir değişim olacağını sanmıyorum bunlarda. zira atatürk'ün tam zıttına çoğu kemalist solcu idi.
  zaten ben kılıçdaroğlu'nun chp çizgisini değiştireceğine inanmıyorum, ama akıllarda soru işareti olacktır. bekleyip göreceğiz elbette.
  1 -1 ... gaspirali
 3. 3.
  Kemal kılıçdaroğlu'nun tüm sol ideoloji üzerinde nasıl bir buhrana sebep olacağı ile birlikte atatürk'ün türk hakanı olduğunu duyduğumuz hede.

  olum sırasıyla komiklik mi yapıyorsunuz siz ya.*
  1 ... i belong to che