1. 1.
  yoktur. ama kemalist olduğunu iddia eden, mezhep faşisti, iran devşirmesi, kızıl çomarlar osmanlı dönemi'nde yüzbinlerce sivili şahkulu, celali gibi isyanlarda katlettiği için osmanlı döneminde gizli saklı yaptıkları şeyleri türkiye cumhuriyeti döneminde rahatça yapabiliyorlar diye olan bu sahte sevgilerine kananlardan ziyade onlarla aralarında büyük bir fark vardır. mesela sıralamaya kalkarsak...
  osmanlı zaferi sonrası timur şah ismail kaşarinin büyük dedesine 30.000 türkmen çocuğunu kaçırıp bıraktığında, bu çocuklar geçmişini unutmuştur. iran devşirmesi takiyyeciler olarak yetiştirilmiştir. sonrasında osmanlı devletine misyoner olarak döndürülürler ve aradan geçen 150-200 yıl sonra şahkulu isyanı'nda 50.000 sivili kendi mezheplerinden olmadığı için katlederler. bu isyanı bastıran babayiğitler farklı, onlar farklıdır mesela.
  celali isyanlarında yüzbinleri katledenlerle bu isyanları bastıranlar farklıdır.
  kuvay-i milliye'yi oyuncak sanarak sırf mezhebi onlardan farklı olduğu için cephede olanların eşlerine, kızlarına, annelerine tecavüz edip evlerini yağmalayanlarla, bu isyanı bastıranlar farklıdır bla bla bla.
  bir de iran'lıların en büyük düşmanı olarak gördüğü arapları da iran devşirmesi oldukları için sevmezler ama başkaları sever falan filan.
  -1 ... feranor
 2. 2.
  ikisinin de bağnaz, dediğim dedik farklı fikirlere kapalı olmasıdır. ikisinin de at gözlüğü takmış bir ideolojinin köpeği olmasıdır. ikisinin üstünkörü olarak bildiği şeyi ölümüne savunmasıdır. zira gerçekten araştırsalardı biri islamcı değil müslüman, diğeri de kemalist değil atatürkçü olurdu.
  2 -1 ... mavi milena