1. 1.
  Yadsınamaz bir gerçek.
  Uyguladıağı akıllı stratejiler ile hem hdp-pkk bloğunun oylarını almış hem de bunla yetinmeyip istanbul ankara ve izmir gibi büyükşehirin kazanılması noktasında büyük katkısı olmuştur.
  Allah ondan razı olsun.
  Bir sonraki seçimlerde oylar kılıçdaroğlunun başkanı olduğu chp ve iyi parti ittifakına.
  3 -2 ... rebel12
 2. 2.
  megazeka milliyetçi vatansever kılıçdaroğlundan bu milet razıdır. tek liderimiz odur. kemalistiz. kılıçdaroğlucuyuz. sonuna kadar.

  gelmiş geçmiş en büyük türk büyüğüdür. türkçüdür kılıçdaroğlu iyi ki vardır. amin.

  eksileyen aktroldur.
  4 -2 ... uluyan bilge
 3. 3.
  Atatürkçülüğün şu an tek gerçek kalesi demokratik sol parti dir.

  Shp türevi Avrupa modelli sosyal demokrat CHP nin Atatürk çizgisinde olduğunu düşünmek saçmadır. Atatürk düşmanı Neo ottomanist hainler genelde atatürke saldırır iken chp nin şu an ki durumunu fazla sömürür.

  80 darbesinde kapanan CHP nin iki ye bölündüğü Ecevit ve dava arkadaşlarının dışlandığı Parti'nin Shp ve DSP olarak ikiye ayrılıp yeni kurulan CHP nin shp ruhundan türediği gerçeğini saklamak da sağ liberallerin çok işine gelir.

  Bu halk gerçek CHP yi sever. Seviyor ki Ecevit hem CHP den hem DSP den kazanmayı başarmıştır.

  Atatürkçü düşünce ışığında hareket eden sosyal demokrasi her zaman Avrupa güdümlü sosyal demokrasi den daha çok sevilir bu ülkede. Çünkü mesele sadece Atatürkçü lük değil halkçılıktır.
  1 -1 ... uzay muhtari
 4. 4.
  Kemalistlere atılmış son derece çirkin bir iftiradır. Chp içinde tek bir kemalist bile bırakmamış seyit rıza hayranı dersimli kemal mi kemalistlerin lideri? Siktiriniz.

  Kemalistlerin yaşayan bir lideri varsa bu ancak osman pamukoğlu ya da ümit kocasakal olabilir.
  2 -1 ... kemalist teorisyen
 5. 5.
  kemalistlerin tek ve gerçek lideri değişimin kendisi, sürekli gelişme, ilim ve fendir.

  mustafa kemal'in şu sözlerini hatırlayan herkes, başarısızlığa uğradığında ya da kalıplara sıkıştığını gördüğünde gereğini yapmalıdır.

  "Ben, manevî miras olarak hiçbir âyet, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevî mirasım ilim ve akıldır. Benden sonrakiler, bizim aşmak zorunda olduğumuz çetin ve köklü zorluklar karşısında belki gayelere tamamen erişemediğimizi, fakat asla taviz vermediğimizi, akıl ve ilmi rehber edindiğimizi tasdik edeceklerdir. Benim Türk milleti için yapmak istediklerim ve başarmaya çalıştıklarım ortadadır. Benden sonra beni benimsemek isteyenler, bu temel eksen üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse, manevî mirasçılarım olurlar."
  ... shadamehr
 6. 6.
  Kılıçdaroğlu deyip geçmeyin. Sen git Dersimin bağından CHP'nin başına geç, Dersim isyanının intikamı olarak Atatürkçüleri, Kemalistleri CHP'den at. Yerlerine Kaftancıoğlu, Sezgin Tanrıkulu, Veli Ağbaba, Özgür Özel, Barış Yarkadaş gibi Alevi önderleri getir. Kolay değil o öyle. Bir de Alevi hareketini sosyal demokrasi adıyla pazarla saf Atatürkçülere, Kemalistlere. En sevmediğin insan tipleri bile seni destekliyor olsun. Kolay mı lan? Kılıçdaroğlu büyük liderdir. Ağlayın.
  2 ... kureysan kirmizisi
 7. 7.
  Başlık yanlış olmuş.

  Kemalistlerin ve Atatürkçülerin tek ve gerçek düşmanı olarak değiştirilmesi gereken bir kısım olduğu konusunda hemfikirizdir umarım değil mi?

  Konuya gelirsek, hohooh adamım, hayır, hayır değildir.

  Kesinlikle değildir.
  3 ... topraksiz kral
 8. 8.
  kemalistlerin tek ve gerçek lideri kılıçdaroğludur
  ... ebu fesat
 9. 9.
  değildir

  hem dincilere giren çıkanın adı ne ?

  ne bu lider kim ayakları ?

  k.k. bir siyasi partinin başkanıdır nokta.
  2 -3 ... ultra beyaz turk
 10. 10.
  Bana liderini soyle sana kim oldugunu soyleyeyim.
  3 -1 ... frekans