bugün

Kemal Atatürk'ü tarihten silip, yerine kemalizmi koyanlar oldukça zor dediğim tespittir. Keşke tam tersi olsaydı.
Kemalizm ve türkçülük ideolojisi devleti kuran ıdeoloji olduğu için o bittiği zaman otomatikman ülke de biter siz raad olun yani

Ben de iç savaş çıksın da dincilerin çocuğunu felan baltayla sekiz parçaya ayırmak için bekliyorum.
bize kanıtlarla,belgelerle gel. bize koca karı laflarıyla gelme hocam. ben de her hafta maçları güzel güzel tahmin ediyorum ama oynamıyorum bu sebeple bir işe yaramıyor mesela...

yine birileri kendini üstün varlık gelecek habercisi gibi görmeye başlamış. ahahah komik ülkemin komik insanları...
Turkiyeyi 10 yıl sonra endonezya gibi tahayyül eden Muhafazakar çomar avuntusu.

Işin aslı şu ki türkiye'de guç kaybeden görüş muhafazakarlık. Sözgelimi ben de muhafazakar bir kokten geliyorum ama iste bilgi çagında din temelli göruşler eriyor. Hukümet bunun farkında o yüzden imam hatipe yukleniyorlar ki muhafazakar gençlik gelecek olsun. Ama muhafazakar olarak görduğu gençlik bile onlardan çok uzak. Kabuklu fıstıklar mesela. Muhafazakarların cocukları nefret ettikleri insanlara özeniyor. Üniversiteler bunu körükluyor. Ben akp olsam imam hatip acmak yerine universite kapatir, azaltırım ama o zaman da kentlerin ilçelerin ekonomileri follofoş olur. Evet turkiyede ekonomisini universitelerin tuttuğu kentler var. Akp iste bu noktada kisır bir dönguye girdi. Her yere universite acıyor ama o üniversitelerden muhafazakar görüşlü olanlar dahi tam olarak istedikleri gibi değil. Kendi yandaşları zengin oldu ama onların cocukları pek tabi ki babadan anadan gelme zenginligin sonucu olarak muhafazakar yasamıyorlar. Ne olacak boyle.

Mezarda kan terliyor babamın iskeleti!11birbir haha. Daha dur bir 15-20 yıl sonra cok terleyecek o mukaddesatçi iskeletler.

Neyse cok uzattık. Bundan 10 yıl sonra yasarsak hatırlarız.

Ama şunu söyleyim kemalizm eriyebilir mi evet silinebilir mi evet. Ama islami düşünce ondan daha hızli eriyor, muhafazakarlık daha hizli eriyor.
kandırılma tarihi ise evet.
dış güçlerin istediğidir. dinle aklı mahvolmuş, hiç bir şeyi sorgulayamayan ve bütün nefretini kendini sömürene değil dinsizlere yönelten hedef verilince saldıran köpek sürüsü oluşturmaktır. o yüzden 10 yıldır sürekli atatürkçülere saldırılmaktadır. halkın geri kalanının başına ne geldiği zerre umursanmadan.
Bu anadolu çomarlarının kavramı anlayamaması yüzünden artık neredeyse üstümüze alınmayacağız. Kemalist ne a.ına kodumunun
Tankın altına yatmayı siz daha iyi bilirsiniz sayın dinciler dikkat edin de ananızı,bacınızı işgal için gelen dış kuvvetlerin altına yatırma ırak ve afganistan da örneklerini bol bol gördük ne de olsa:)))))

Bir diğer taraftan aynı senin gibi böyle kırbaç mırbaç tehtit eden olmuştu çenesini elimle sıkarak kırdım kolu,bacağı da dahil duydum ki hala çene ameliyatına giriyormuş yani dikkat et babacan sözlük ortamında yazarsın da sokakta azdıra azdıra sikerler.
siyasal islam daha hızlı siliniyor, kendi derdinize yanın.
Elimden almasalardı biz şu an müebbet yemiştik komik şey seni ahsen tv misali tehlikeyi görünce kırmızı götlü babun gibi 500 metre zıplıyorsunuz

Kaldı ki 15 temmuz da ülke kurtarmaya gidip çığlık çığlığa geri dönenleri de gördük anca kefen giyer ölmeye gidersiniz ya da hıristiyanların altına yatmaya:))

Nasılsa çoğu dincinin çocuğu askere bile gitmeye korktuğu için bedelliden faydalanıyor eeee tabi türkler korusun vatanı.
" hıyarın biri rüyasında kendini darı ambarında görünce uyanmak istememiş. "
başlık bu cümleden ibaret.

özgürlük, cumhuriyet, kadın erkek eşitliği,
ulusal egemenlik, ulusal bağımsızlık, bilimin egemenliği, türk kültürünün kadim varlığı gibi,
olmazsa olmazlar son bulduğunda,
yani olanaksız olanlar olanak olduğunda,
yani tüm dünya bedevileştiğinde, buyrun gelin bu konuyu bir daha konuşalım.

not: başlığın yancıları kopmuş gelmiş, olay iyice mala bağlanmış. harbiden sıyırmış la bunlar.
bu ayrana da, deve sidiğine de benzemiyor. ne içtiniz olm siz.
Aslında olmayan durumdur. Kemalistler ilk defa bu ülke iktidarının dışına bu kadar itildiler. Dolayısıyla daha muhalif/sol bir kimlik kazandılar. Hatta bu kimlik geleneksel devletçi kemalist kimliğin ötesine bile geçiyor yer yer. Tabi bahsettiğim ulusalcılar değil yanlış anlaşılmasın, onların muhalif/sol bir misyonu kalmadı bu ülkede. Yani kısaca demek istediğim kemalistler ülke iktidarından siliniyor evet ama tarihten silinmiyor.
herkeste atatürk dövmesi var bizim buralarda yobaz yok. dövmeciler para almıyormuş onun için.
görsel
kemalistlerin tarihten siliniyor olması için Atatürk'ün silinmesi lazım. 2017'de uydu yoluyla telekonferans yapan Venezüella devlet başkanı bile " Atatürk ve cumhuriyetine selam olsun" derken pek mümkün değil dediğin . 90 yıl önce de vardık 90 yıl sonra da olmaya devam edeceğiz.
aynı sözü, 1921 yılının 24 temmuz günü kütahya-eskişehir muharebeleri sonunda sakarya nehrinin doğusuna çekilen türk ordusu'nun haberini alan ingiliz işgal kuvvetleri komutanı general harrington da söylemişti biliyor musunuz?

"kemalistler artık tarih oldu" demişti general harrington.

bakın yıl 1921. ve "kemalist" ifadesi kullanılıyor.
o yüzden "kemalist"in ne demek olduğunu doğru idrak etmek gerekir.

kemalist sıfatı; işgale karşı gelen, işgal kuvvetleri elinde bir kukla haline gelen istanbul hükümetini tanımayıp, mustafa kemal ile birlikte hareket eden bütün direnişçilere, kuvayi milliyecilere ingilizler tarafından verilen addır.
yani ingilizler, kurtuluş savaşına katılan herkesi "kemalist" olarak tanımlamıştır.

şu durumda teknik olarak, kemalist olmayı inkar eden kişi, kurtuluş savaşına karşı gelen, milli mücadeleyi yok sayan, şehitlerimize saygısızlık yapan bir meczup, bir itten başka bir şey değildir.

o yüzden kemalist olmak bizler için onurdur, gururdur.

ne tesadüf.
bugün de aynı sözler sarf ediliyor.
bakın "kemalistler tarihten siliniyor" şeklinde açılmış başlık.

neyse, işte bu harrington'un "kemalistler artık tarih oldu" sözünden hemen hemen 1 yıl sonra bütün işgal kuvvetlerinin denize dökülmesi de büyük laf etmemeleri gerektiğini öğretmiş olmalı bu kılıç artığı yavşaklara. ama hala edepsizce milli mücadeleye dil uzatıyor derviş mehmet'in itleri.

unutulmasın ki, bu vatanda kemalistler bitmez.
dün bunu diyenler eli götünde gittiler hep.