bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  maalesef ki bir gerçek.

  ben de isterdim bir hayvanat bahçesine neyin kapatıp gelecek nesillere bir kaç örneğini saklamayı ama galiba bu mümkün olamayacak.

  olacak olanı size söyleyeyim. bastırılan ezilen ötelenen her insan grubu gibi, misal aleviler gibi; yavaş yavaş yer altına çekilecekler. mesela bir 10 sene sonra tüm atatürk büstleri kaldırılmış olacak ve kemalistler ufak atatürk putları yapıp evlerinde bir köşe yapacaklar. zaten benzerini atatürk köşesi tapınma köşeleri şeklinde okullarda da yapıyorlardı. ama bu artık iyice yer altına çekilecek. evlerinde. şimdinin milli bayramlarını dini bayram olarak benimseyip karanlık odalarda yaşatacaklar. ama bunu büyük bir çoğunluk olarak değil, ufak bir azınlık, bir klik olarak yapacaklar. asla tümüyle yok olmayacaklar. sosyolojik olarak değerlendirdiğimizde yeşeren bir din asla tümüyle kaybolmaz. bugün doğuda dürzü topluluklar bile bulabilirsiniz. sayıları çok çok azalacak. ve merdiven altına çekilecekler.

  bir benzeri fethullahçılar için yaşanacak. fettoş ölünce, bunların sayısı iyice azalacak ama asla bitmeyecek, gizli minik bir klik olarak yer altına çekilerek onlarca yıl yaşayacaklar.

  bir parça sosyoloji ve tarih bilirseniz, bunu çok net görürsünüz.

  ergenekon davaları başlamadan 2 sene önce o sürecin haberini vermiştim, subay karısı akrabalarım amlarını yaya yaya gülmüşlerdi. götlerine girdi, ben haklı çıktım.

  cemaatçilere, bu sonu, tam 10 yıl önce cemaat evlerindeyken söylemiştim, göğüslerini şişirip beni aforoz ettiler, ben haklı çıktım.

  kemalistlere darbe olacağını bunun cemaatin yapacağını söyledim; ergenekonu bildin ama burda biraz uçtun dediler amlarını yaya yaya gene güldüler. cemaat darbe yaptı. yine bildim.

  amk ben haklı çıkmaktan sıkıldım bu gerizekalılar olayları okuyamamaktan sıkılamadılar.
  11 -21 ... mosquito
 2. 2.
  Kemalistlerin fettosun kötü bir adam olduğunu söylemesini, kendisi söylemiş gibi anlatan tayyoşcu zat! Yazık.
  5 -4 ... gezi parki direniscisi
 3. 3.
  Hadi insallah. Amin.

  Baltalari biledik bekliyoz. *
  5 -6 ... atechso
 4. 4.
  Kına yakın denilen durum.
  1 ... gezi parki direniscisi
 5. 5.
  Kemal Atatürk'ü tarihten silip, yerine kemalizmi koyanlar oldukça zor dediğim tespittir. Keşke tam tersi olsaydı.
  ... paneliberta
 6. 6.
  Kemalizm ve türkçülük ideolojisi devleti kuran ıdeoloji olduğu için o bittiği zaman otomatikman ülke de biter siz raad olun yani

  Ben de iç savaş çıksın da dincilerin çocuğunu felan baltayla sekiz parçaya ayırmak için bekliyorum.
  7 -3 ... atanamayan tarihci
 7. 7.
  bize kanıtlarla,belgelerle gel. bize koca karı laflarıyla gelme hocam. ben de her hafta maçları güzel güzel tahmin ediyorum ama oynamıyorum bu sebeple bir işe yaramıyor mesela...

  yine birileri kendini üstün varlık gelecek habercisi gibi görmeye başlamış. ahahah komik ülkemin komik insanları...
  4 -1 ... hijyenick
 8. 8.
  ülke bitmez, dönüşür. selçuklu vardı dev. yıkıldı osmanlıya dönüştü. selçuklunun esamesi kalmadı ama tüm asli inanışlar ve değer bir başka isim altında yaşadı; osmanlı. kemalizm geldi. götünden ite kaka 90 sene süründü, tutmasına da imkan yoktu, dışarıdan ikameydi. yabancı mahsulüydü. 90 senede ancak %20 lik nüfusu kazanabildi yabancılaştırdı. ama %80 hala doblosunun arkasına tuğra çakıyo amk. arabasını besmeleyle açıyo. ama faşist andımız tarihten siliniyor. kitaplardaki tarih değişiyor.

  sen ki iki gaz fişeğini 5 sene anlatan yumuşak bir kavmin çocuğusun. çocuğunu baltayla sekiz parçaya ayıracağın adamlar f16 ya taş atıp tankın içine benzin üfleyip kendini helikopter mermisiyle parçalatan çılgınlar.

  götünü keserler valla. sen de çok iyi biliyorsun. adamlar doblolarında özel bdsm ye müsait kırbaçlı düzenekler kuruyorlarmış diye duydum.

  aa gaz fişeği.
  a ma fişek götüme girmişti ben kahramanım.
  aferin yavrum aferin şimdi çekilde tankın altına yatayım.
  1 -5 ... mosquito
 9. 9.
  Turkiyeyi 10 yıl sonra endonezya gibi tahayyül eden Muhafazakar çomar avuntusu.

  Işin aslı şu ki türkiye'de guç kaybeden görüş muhafazakarlık. Sözgelimi ben de muhafazakar bir kokten geliyorum ama iste bilgi çagında din temelli göruşler eriyor. Hukümet bunun farkında o yüzden imam hatipe yukleniyorlar ki muhafazakar gençlik gelecek olsun. Ama muhafazakar olarak görduğu gençlik bile onlardan çok uzak. Kabuklu fıstıklar mesela. Muhafazakarların cocukları nefret ettikleri insanlara özeniyor. Üniversiteler bunu körükluyor. Ben akp olsam imam hatip acmak yerine universite kapatir, azaltırım ama o zaman da kentlerin ilçelerin ekonomileri follofoş olur. Evet turkiyede ekonomisini universitelerin tuttuğu kentler var. Akp iste bu noktada kisır bir dönguye girdi. Her yere universite acıyor ama o üniversitelerden muhafazakar görüşlü olanlar dahi tam olarak istedikleri gibi değil. Kendi yandaşları zengin oldu ama onların cocukları pek tabi ki babadan anadan gelme zenginligin sonucu olarak muhafazakar yasamıyorlar. Ne olacak boyle.

  Mezarda kan terliyor babamın iskeleti!11birbir haha. Daha dur bir 15-20 yıl sonra cok terleyecek o mukaddesatçi iskeletler.

  Neyse cok uzattık. Bundan 10 yıl sonra yasarsak hatırlarız.

  Ama şunu söyleyim kemalizm eriyebilir mi evet silinebilir mi evet. Ama islami düşünce ondan daha hızli eriyor, muhafazakarlık daha hizli eriyor.
  3 ... gaspirali
 10. 10.
  kandırılma tarihi ise evet.
  -1 ... serdarortacbestesi