1. 1.
    gün gibi ortada olan gerçektir. bakın bu mahluklar müslümanları bağnazlıkla suçlarlar. halbuki müslümanlıkta sorulmayan, cevabı olmayan hiçbir şey yoktur. inanmayan girsin bir dini siteye baksın. her türlü soruya cevap verildiğini görecektir.

halbuki bu modern, ilerici, çağdaş kemalistlerde durum öyle mi? rasyonel olarak cevap verebildikleri hiçbir soru yok. varsa yoksa islama saldırmak, bugünkü hükümete saldırmak, yargılanacaksınız demek.

mesela mustafa kemal'in müslüman olup olmadığını açmazlar, sorgulamazlar. çünkü kemalizm bağnazlıktır.
    8 -20 ... jeffrey dahmer
  2. 2.
    niye sizene müslüman olup olmadığından atatürkün ya da bu ülkeye ateist cumhurbaşkanı gelemez mi başa daha başka. yazık nolmuş ateistse hem nolmuş sizin zihniyet sığ.
    6 -5 ... gezi parki direniscisi
  3. 3.
    evet, demokratik bir seçimde ateist birisi cumhurbaşkanı olamaz.

çok doğru bir başlıktır.
    3 -3 ... jeffrey dahmer
  4. 4.
    olmayan gerçektir. bu sıralar düzene iyi entegre olanları sorgulayamıyorlar esas.

hükümet ve teşkilattan sağlam kanalınız varsa gayet iyi sorgulayabilirsiniz, neden dert ettiniz ki bunu?

bi de bunu kim çıkardı nasıl bu kadar sardı bilmiyorum ama kemalist nedir arkadaş, bahsettiğiniz insanlar atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalmanın doğru olduğunu düşünen kişiler.. hem çok osmanlısınız, hem -ist'ler falan, siz hayırdır amk her yolun yolcusu döl israfları?
    1 -1 ... intensivecare
  5. 6.
    ama tokat yemeye açıklar.

(bkz: Osmanlı tokadıyla kemalist tokatlamak)
    -3 ... dedeninkeli
  6. 6.
    Olmayan gerçektir.

Mustafa Kemal’in müslüman olup olmaması size ya da bize ne yarar sağlıyor diye merak ediyorum. Sırf onun dinini sorgulamaya gerek olmadığını söylemek sorgulamaya kapalı anlayışa sahip olduğunu mu gösterir insanın?

Mesela sen gaza bastığında arabanın hareket edip etmemesini sorgular mısın, hayır. Çünkü bunun sorgulanacak bir tarafı yoktur, sorgulamaya da gerek yoktur. Atatürk’ün dinini de sorgulayan, bir sonuç elde edemez etse de bir işine yaramaz.

Gel gör ki ben sana kuran’ı kerim’in ayetlerinin indiği hira mağarasında Hz. Peygamber’in tek başına olmasını ve ondan başka kimsenin olmamasını sorgulasa desem. Bir kişi dağdan geliyor ve bana ayet indi diyor ama başka gören yok. Nasıl inanacağız peki? Sorgulanmalı mıdır? Bir şeye inanmaya zorlanıyorsak sorgulayacağız ama sen sorguluyor musun hayır. Sorgulasan zaten inanmazsın çünkü islam’da bütün oluşan kurallar dizisi imanlar dizisi tamamen yüzde yüz mantıklı bile olsa o ayetlerin indiğini sana kanıtlayacak hiçbir delil yok. Bu nedenle hiçbir şekilde gerçeği öğrenemezsin. Sadece sana denilenlere inanırsın. Daha sonra kaderi sorgula desem yapabilir misin? Yapamazsın. Çünkü din bunu yasaklamıştır. Müptedi olursun, hatta belki dinden çıkarsın. Eğer müslümanım dersen bunu yapamazsın.

Ben bunları dillendirmiyorum çünkü herkes kendi inancını yaşar ve arkadaşlarımı, çevremdekileri seçerken dinlerini esas almam. Ama gel gör ki biri bu şekilde kemalistleri karalamaya kalktığında da bazı gerçekleri söylemek gerekir. Şimdi, sorgulamaya kapalı olanın kemalistler olmadığını anlamışsınızdır umarım.
    1 -1 ... bir deniz hikayesi
  7. 7.
    Dedi her gün kendini sorgulayan göt kılı.
    3 -3 ... thelma
  8. 8.
    sen mi ben mi? neyini sorgulamamışız? sen ne zaman sorgulayacaksın ömrünü çaldığın milyonları?
    1 -1 ... cenkiss
  9. 9.
    Cok guzel sorgulariz. Nasil mi?:

1) Tapelerin dogrulugunu onaylayan tubitak a ne oldu?
    2) Akape gurubu milyar dolarlari sifirlarken, gotu acik akapelilere girip de zevk veren ne?
    3) sayilari yuzlerle ifade edilen cocuklarin tecavuzculerini kemalistler mi savunup korudu?
    4) Elinde kuranla siyaset yapan kimdi?
    5) BOP esbaskaniyiz diyip, hemen ardindan bunu soyleyen namussuz alcaktir diyen sizofren kimdi?
    6) Din somurgesi, kadin olumleri, cocuk istismarlari, yolsuzluklar, olusevicilik vb kavramlarda %600 artisin kaynagi akape degil mi? Yoksa son 15 yil baskasi mi yonetti bu ulkeyi???
    7) Sarraf pustu kimlerin eline, nasil ve neden koz olarak gecti ve onu nasil kurtardiniz?
    8) Dune kadar hocaefendi diye gotunu yalamaktan ay gibi parlatmis olanlar kimler?
    9) Her defasinda mal gibi geri zekali gibi kandirildik deyipte, yakin zamanda siyasi hayatim boyunca hic kandirilmadim diyen kemalist miydi?
    10) Hayatinda 3 kitap okumamis, diplomasiz, beyin ve fikir fukarasi kim?

Siz simdi bunlari yavas yavas hic acele etmeden okuyun. Iki gram beyniniz kaldiysa sorgulayin. Sonra haber verin devamini getiririm. Binlerce olay ve soru mevcut telasa gerek yok.

Not: Fazla ikinmayin basur yapar *
    1 -1 ... wellocityq
  10. 10.
    he ulan tarraaam

ne s*k kırığıdır belirsiz cemaatını memlekete kanser gibi sarıp

karpuz g@te şaplağı yiyince, cingen gibi ağlaşanlar da kemaliklerdi zaten.

ayağına kadar gidip papazın elini öpen kimdi ?

kemalistlerin sorgulamaya kapalı olduğu gerçeği

tanım ; kişi kendinden bilir işi durumum.
    4 -2 ... timur cengiz hulagu