bugün

(bkz: sevr i imzalamaya giderken bana mı sordular) (bkz: sevr i kuzenim imzalamış)
(bkz: buz gibi gerçek)

Sevr antlaşması bizzat Vahdettin'in huzurunda 42 kişilik saltanat şurası tarafından onaylandı.

Ankara'daki Büyük Millet Meclisi antlaşmayı sert bir bildiri ile kınadı ve Antlaşmayı imzalayanlar ile Saltanat Şurası'nda olumlu oy kullananları 19 Ağustos 1920 tarihinde vatan haini ilan etti. Antlaşmada imzası bulunan Heyet üyeleri 23 Nisan 1924 tarihinde TBMM tarafından 150'likliler listesine eklendi. 28 Mayıs 1927 tarihli yasayla ise yurttaşlıktan çıkarıldılar.
Yalancı oğlu yalancı fetöcünün yalanıdır.

Ulan şerefsiz, 3-5 Osmanlı paşası dediklerin sevr'e kendi kafalarına göre imza atmadılar, vahdettin itinin onayıyla imza attılar.

Olay şöyle oldu: vahdettin meclis i mebusan'ı fesh etmişti. Sevr'i görüşmek için kendi seçtiği paşalardan bir saltanat şurası topladı. Şurada sevr görüşmeleri başlarken bu menfur belgeyi imzalamaktan başka bir çare olmadığını anlatan bir konuşma yaptı, ardından şuranın kararına uyacağını bildirip, çekip gitti. Şuranın ne karar aldığını ve sevr heyetine ne talimat verdiğini yazmama gerek var mı?

Efendim kanunlarımıza göre önce meclis i mebusan'ın onaylaması, sonra padişahın imza atması gerekiyormuş, bunlar yapılmamış!

La senin kıçı kırık kanunlarını takan kim? işgal kuvvetleri sevr anlaşmasını derhal uygulamaya başladılar, kanuni prosedürün tamamlanmasını beklemediler.

Peki senin köpek padişahın ne yaptı? işgal kuvvetleri Sevr'i uygularken zahmet çekmesinler diye kıyamet kadar isyan organize edip, sayısız vatanseverin kanına girdi.

(bkz: hain vahdettin in organize ettiği isyanlar)

(bkz: vahdettin in vatan haini olduğunun kanıtları)
sevr'i imzalayan aslında kılışdar'dır. vahdettin'i "marmaris'e gidiyoruz" diye kandırıp malta'ya bırakan geminin kaptanı da kılışdar.
fethullahçı tarih anlayışının hala zehir saçma ve kıçından tarih uydurma çabasıdır.

ingiliz gemisiyle götün götün kaçan islam halifesi olan vahdettin'in sevr'i imzalaması ve antlaşmanın meclisi mebusan'dan geçmesi gerekirdi, o yüzden sevr imzalanmamıştır diyerek savunulmaya çalışılıyor.

tabi yahu, zaten sevr'i siz imzalamadınız, hatta mustafa kemal'i de vatanı kurtarması için(!) samsun'a siz gönderdiniz değil mi?

şimdi hemen seri bir şekilde iftiraları çürütmeye başlayalım.

sevr antlaşmasının meclisi mebusan'da onaylanması gerekirdi deniliyor ya.
hangi meclisi mebusan?

bakınız, sevr antlaşması 10 ağustos 1920'de imzalanmıştır.

osmanlı devleti adına sevr antlaşmasını şu kişiler imzalamışlardır.
görsel

kim bu zatlar?
soldan sağa: şurayı devlet reisi rıza tevfik, sadrazam damat ferit paşa, maarif nazırı bağdatlı mehmet hadi paşa, bern sefiri reşat halis bey...

bu arada sevr'i imzalayan bu osmanlı yetkililerinin bindikleri geminin de bir ingiliz gemisi olduğundan bahsetmeme gerek yok sanırım.

neyse sevgili arkadaşlar?
ne demiştik?

sevr antlaşması 10 ağustos 1920'de imzalanmıştır.

peki osmanlı meclisi mebusanı ne zaman kapatıldı?

17 mart 1920'de ingiliz işgal kuvvetleri tarafından meclisi mebusanımız basılmış, albay kara vasıf bey ve rauf orbay bey ingilizler tarafından tutuklanarak malta'ya sürgün edilmişler ardından 11 nisan 1920'de ise işgal kuvvetlerinin baskısı ile meclisi mebusan komple kapatılmıştır.

şimdi, nisan 1920'de kapatılan meclisi mebusan, ağustos 1920'de imzalanan sevr antlaşmasını onaylayabilir mi?
tabi ki hayır.

ama bakınız, osmanlı'nın kapattığı meclisi mebusan'ı 23 nisan 1920'de ankara'da mustafa kemal paşa yeniden açmıştır.

işte bu durumda da sevr antlaşmasının tbmm tarafından onaylanması gerekmekteydi.
kurtuluş mücadelesi veren gazi tbmm tabi ki sevr'i imzalamazdı.

böylece mustafa kemal'in tbmm'yi açmasıyla sevr antlaşması yırtılıp atılmış oldu...

dönelim vahdettin meselesine.

esasen 10 ağustos 1920'de imzalanacak olan sevr antlaşması öncesi, osmanlı'nın imzaladığı bir antlaşma daha vardır.
san remo konferansı kararları...
işgalciler, san remo konferansında aldıkları kararlar ile osmanlı'ya kabul ettirecekleri sevr barışının temelini attılar.
tarih: 18 nisan 1920.

ve san remo konferansında aldıkları kararları osmanlı hükümetine kabul ettirdiler.

bunun üzerine osmanlı hükümeti (damat ferit), ankara'daki gazi meclisimizin hiçbir şekilde tanımadığı işgali ve sevr antlaşma şartlarını padişahın onayına sunmak için 22 temmuz 1920'de saltanat şurası'nı topladılar.

saltanat şurası toplantısı sonrası vahdettin, sevr antlaşması için fransa'ya gidecek osmanlı heyetini onayladı...

bu arada sevgili arkadaşlar, bakınız saltanat şurası vahdettin ve damat ferit'in danışıklı dövüş yaptığı bir tiyatrodur.
(bkz: saltanat şurası/#43662941)

hatta bu şuraya katılan topçu feriki ali rıza paşa da bu şuranın ve sevr'e heyet gönderme kararının "vatana ihanet" olduğunu haykırmıştır.
(bkz: topçu feriki ali rıza paşa)

sözün özü; sevr antlaşması damat ferit hükümeti tarafından vahdettin'in onayı ile imzalanmış, mustafa kemal ve tbmm, sevr'i kabul etmemiş, yırtıp atmıştır.

evet, mustafa kemal ve kahraman silah arkadaşları ile gazi meclisimiz olmasaydı, osmanlı'yı yöneten devrin hainleri, kendi saltanatlarına dokunulmaması için sevr şartlarını kabul etmişlerdi.

sizi sevr'e mahkum etmeyip, kutsal vatanı bu millete emanet eden mustafa kemal'e ve silah arkadaşlarına bu kadar düşmanlığın tek izahı vardır; kansızlık...

aynen devam edin fethullahçı yalanlarınıza, ama ben sizin sonunuzun ne olacağını çok iyi biliyorum...

#tarih
ikide bir aman devletlum sizde he deyin bu is huzur icinde cozulsun diyen bu 3-4 pasaya vahidettinin bana mi sordunuz giderken demisligi vardir.
tarihini fesli deli'den öğrenen tiplere yazmak gereksiz, al izle biraz bak adamlar maluma anlatır gibi anlatıyor.

https://www.youtube.com/w...%9EKAKANALBA%C5%9EKAKANAL
feto nun hangi dersanesinde ogrettiler sana bu " gercek tarihi" fetocu kardes ?
Fetö yine osurup osurup ipe diziyor. Seni hala konuşturanı dürtmek lazım.
ingilizler de 5 yıl istanbula tatil yapmaya geldiler değil mi, fransızlar çukurovada türkmenlere silah kullanmayı öğretiyordu zaten. yunanlar da paskalya ziyaretine geldi. yavşaklığın lüzumu yok.
Tıynetlerini cümle alemin bildiği fetöcü çıyanların boş lafıdır.

işte klasik bir fetöcü. Olmayan aklınca bir detay "yakalıyor" (ki gizli bilgi filan da değil) sonra ona dayanarak sanki vahdettin Sevr'i reddetmiş havası yaratmaya çalışıyor.

Gerçekler önüne konuyor, tek birini bile yalanlayamadığı halde hala "menkıbe" diye bir şeyler saçmalıyor! Üstüne fetöcülüğün olmazsa olmazı olan mağduriyet kasmayı da ihmal etmiyor tabi.

Öyle ciğersiz bir çıyan ki suçlamasını bile açık seçik yapamıyor. Len sen değil misin ilk entarinde Sevr'i imzalamanın birkaç paşanın işi olduğunu, vahdettin'in bir dahli olmadığını söyleyen? işte gerçekler tek tek ifade edildi, bu ihanetin sorumlusunun vahdettin olduğu ortaya konuldu. Yazılanların hangisini yalanlayabildin de hala menkıbe diye sayıklıyorsun a yüzsüz?

Ya işte bu işler böyle... Sen bu hikayeleri git cami avlusunda kıstırdığın iki bunağa veya kuran kursu bebelerine anlat. Öyle sözlükte filan yazmaya kalkarsan cevabını alırsın.
Olmayan yalandır.

Kafalara bak antlaşmayı paşalar imzalamış da padişah imzalamadığı için geçersizmiş yürürlüğe girmemişmiş.

işgalci ingilizi, fransızı da hemen tası tarağı toplayıp geri gidecekti zaten padişah hazretlerinin imzası yok diye. Adam başkenti işgal etmiş boğaza donanmasının yarısı gelmiş neredeyse ama padişah imzalamadı diye sevr i uygulamayacakmış.

Bunlara kalsa o dönem ülkenin durumunda hac farz, ama dön bak realiteye cüzdan zekata muhtaç.

Allah ın hayalperestleri sizi.
şimdi detaylıca anlatsan (ki anlatmış sevgili yazarlar) okumayacaklar, okusalar da anlayamayacaklar. bunlara ver ayı ikiye böldük, uzaydan ezan sesi duyuluyormuş türü hikayelerini falan ona inansınlar. tek çareleri de gerçek tarihi değiştirmekti ama fettullah hocalarının da foyası meydana çıkınca o ümitleri de kalmadı. şimdi son bir nefesle son çırpınışlarını yapıyorlar... bunların bir lafı var ya sizin kalbiniz mühürlü diye, heh işte aslında olan sizin beyniniz mühürlü!
Salak vallahi salak bu yobazlar.
Tengir uzun uzun güzelce yazmış. Kısasını ben söyleyeyim. insanda biraz zeka olsa imzalayan Osmanlı paşaları kimdir nedir diyerek googleda araştırma yapsa yeter, bırak kitap okumayı.
Ulan hükümet neyi ve kimi temsil eder, neyin kafasını yaşıyorsunuz. Hala Sevr yalanı diyor.
Afyon'a kadar çıkan ve işgal eden kendi ataları olduğu için onlara yalan geliyor sanırım.
Fransızlar, italyanlar, ingilizler turistik gezi için mi geldi fettulahın f.hişesi fetöcüler...
Ayk kardeş müslümanım diyorsun.
Müslümanın en büyük özelliği nedir.
Allah resulünün en büyük sünneti nedir.
Güvenilir olmak.
Muhammed ül emin.
Peygamber olmadan önce dahi yalanına rastlanmamış.
Peki.
Allahın resulü düşmanlarına yalan söylemiş mi.
iftira atmış mı.
O da yok.
Peki sen ne yapıyorsun. Apaçık gerçek olan sevr antlaşmasına binbir tevil ile yorum getirip iftira atarak prim yapıyorsun.
Bu kimlerde olan özellik.
Müşriklerde ve münafıklarda olan bir özellik.
Mebusan meclisi açıkken ortaya koyduğu barış şartları belli.
Misakı milli.
Bı sebepten istanbulu işgal eden kim ingilizler.
Peki ingilizler ve itilaf devletlerinin imzalattığı anlaşmanın adı ne.
Sevr.
Bunu imzalayan kim istanbul hükümeti.
Lan kemalistlerin ne yalanı var burada apaçık gerçek.
Bu anlaşmayı imzalayanları vatan haini ilan eden kim.
Tbmm.
Eeee burada vahdettin çıkıp bu anlaşma aleyhinde tek bir laf etmiş mi.
Hayır.
Anlaşmanın uygulanmasını engellemek için bir şey yapmış mı hayır.
Peki anlaşma uygulamasın diye canını ortaya koyanların aleyhine faaliyetleri var mı.
Tonlarca.
Eee kardeş olay da kemalistlerin yalanı nerede.
Varsa yaz. Merak ettim. Bizde bilelim.
Bir küçük şartım var.
Cevap vereceksen tevil etmeden cevap vereceksin.
Ben de arnavutluk var.
Biz besa bes deriz.
Doğru dosdoğru anlamına gelir.
Eğmeden bükmeden yaz öğrenelim.
Yok yazamıyorsan sen iftira atmış durumuna düşersin.
iftiracılığın cezası islam da belli.
Yok ben müslüman değilim siyasal islamcıyım diyorsan
Ne istersen yaz.
Siyasal islam da yalan iftira normal.
iktidar için güç için islam satıyor onlar.
Ben almayım.
Alana da mani olmayım.
Cennet ucuz değil cehennem lüzumsuz değil.
He, amonyum nitrat he! Zati o kadar gâvur askeri de istanbul ve Anadolu'ya vahdettin han'ınızın üstün vatan sevgisini kutlamak için yerleşmiş, donanmaları ile ülkeyi hayran hayran izleyip, sonra beş çayına ülkelerinde osmanlıyı anlatmaya gideceklerken vahdettin han Türk misafirperverliğini göstermiş ve "canım o kadar yoldan geldiniz, vallahi yatıya kalmalısınız, bırakmam!" Demiştir. Mustafa Kemal denen evin arsız oğlu diretmiş "istemem onları, kalmasınlar! Banane banane!" Diyerek misafirin saçını çekmiş ve kavga böylece başlamıştır. Herhalde kesin öyle olmuştur. A haber'de izlediydim geçen. Kalleş kemal!
Sevri de savunmazsın ya.

Her seferinde çığır açıyorsunuz haysiyetsizler.
Savunur savunur... Bunların vatanı seccadelerini serdikleri yerdir. işte bunun gibi kılıç artıkları dışında alayı abd'ye, Almanya'ya, Yunanistan'a kaçtı. Aynen zamanında yunana sığınan kafadarlarının yaptıkları gibi...

Diğer taraftan, Ergenekon, balyoz dediler, yapmadıklarını bırakmadılar, onca zulmettikleri insanlarımızın hiçbiri, üstelik de kaçma olanakları varken kaçmadı. Hatta yurtdışı görevde olanlar bile geri döndü.

işte bunların alayı itirafçı oldu, birbirini satıyor, zulmettikleri binlerce insanımızdan biri bile bir diğerini satmadı, yıllarca zindanlarda yatmalarına rağmen bu alçakların tekliflerini kabul etmedi.

Sonra şaşırıyorlar "yahu bunca uğraşıyoruz, din iman diyoruz, ücra köylere kadar sirayet ediyoruz ama neden olmuyor? Neden her defasında kemalistler kazanıyor?".

El cevap: adam değilsiniz, vatansever değilsiniz, ciğersizsiniz de ondan..
Başlığın kendisi tek başına buram buram: şerefsizlik.

not: hangi ara ürettiniz olm bu soysuzluğunuzu.
(soysuzlaşma=piçleşme)
fetöcülerin iddialarından bir tanesidir. bu arkadaşlar malum hoca efendilerinin kullarından birileri idi yakın zaman öncesine kadar. şimdilerde ise kendilerine fetöcü denilince yönetime "çok kırılıyorum bana böyle diyorlar diye ponçik kalbim kırılıyor" şeklinde serzenişlerde bulunuyorlar açıktan. birader önce neysen bir onu kabul edeceksin. sabahtan akşama buraya gelip ahlaksızlık yapıyorsan insanların milli değerlerine saldırıp yalanlar iftiralar atıyorsan birileri de kalkıp sana ama iyi ama kötü laf söylediği zaman ağlamayacaksın..

sözlük yönetiminden şikayet edilmiş. ben de yönetimin kıyısında köşesinde sayılabilecek bir birey olarak yönetimi yönetime şikayet ediyorum. vatan hainlerini, yalancıları, kumpasçıları, iftiracıları, pkk sempatizanlarını, fetöcüleri, tecavüz severleri, hırsız severleri, milletin namusuna laf atacak kadar şerefsizleşebilenleri, küfürbaz itleri bu sözlükte barındırdıkları için ben de sözlük yönetiminden şikayetçiyim. kimse kusura bakmasın ama ben aşağılık vatan hainlerinin, millet düşmanlarının böyle kamuya açık ortamlarda barındırılmasını istemiyorum. bu anasını sattığımın tarihi bir tanedir tektir. yaşandığı binlerce kaynakta sabit olan olayları gelip böyle aptal aptal değiştirmeye çalışanlara da zerrece saygım yok. bu geri zekalılar işte 5816 kalksın da gerçek tarihi öğrenelim diyecek kadar mala bağlayanlar.
Yunan anadoluya gelse eniste diye kucagina atlayacaklarin ithami.
"sevr anlaşmasıni imzalayan, 3-4 osmanlı paşasıdır.."

Sevr'i imzalayan saltanat şurası'dır.
Yazarın kastettiği milliyetçi paşalara yakın meclis-i mebusan sevr'i imzalamak bir yana dursun, milli mücadele şartlarımızın ilan edildiği, milli andımız olan misak-ı milli'yi kabul ettiği için saltanat ve işgal kuvvetlerince kapatılmıştır.
Padişahın kandırıldığını gizledikleri içindir. Halbuki padişah ne istedilerse vermiştir de kurtarmamıştır.

Ne oldu? Kuruyorum sanıyorsunuz muhtemelen.. tarih müfredatı yalan, yanlı deyip ülkenin kurucularına küfür kıyamet gidenlerin ülkenin tamamına hükmettiği günlerde gördüklerimiz duyduklarımızı tarif ediyordu o kitaplar. Yıllar önce yazılıp uyarmışlardı. inkılap tarihi dersini sıkıcı hale getirenler, aşırı ciddi takılıp ülke evlatlarının özgüvenini kıranların vebali büyük, kına yakın şimdi ve eserinizle övünün!
Ne diyo la bu geblo?
10 ağustos 1920'de

damat ferit başkanlığında ki heyet tarafından imzalanmıştır.

eski fetocu dönme yavşaklar kemalistlerin yapraklarıyla oynasın

hayatları yalan zaten

ne orospular var memlekette, çocuklarınıda başı boş bırakıyor.

gazi paşaya söylemek lazım kuduz aşısı yapsın bu itlere.

mübarek gün salya doldu sözlük.