bugün

Mustafa kemal Atatürk'e en büyük zararı vermeleri, yıllarca halka yukardan bakıp akp gibi partilerin devletin başına geçmesine sebep olmaları.
Gerçekleri görebilmeleri..

Çabuk kandırılmamaları..

Makarnayı sevmemeleri.

Kömür kullanmamaları.

Vsvsvsvsvs...
devlet faşisti olmaları.
mustafa kemal'i çok ama çok fazla sevmelerindendir. öyle ki, yere göğe sığdıramaz bazıları. hatta atatürk bile denilince sinirleneni gördüm lan.

atatürk'ü biz de çok severiz ama her sevginin bir ölçüsü vardır. biz onu kemal olarak da severiz atatürk olarak da ama genç kemalistler o zat-ı muhteşemi sadece kemal olarak severler ve çok da ayıp ederler.
tek bir doğrultuda olan kesin ve değişmez olduğunu savundukları sığ düşünce yapılarıdır.
kemalist, dindar, şu bu farketmiyor. hiçbirimiz yaradılanı sevemiyoruz yaradandan ötürü.
din kavramını saçma bulup,peygamberlere laf edip kendileri fikir adamlarına tapındıkları için sevilmezler. lan alemin inandığı birbirinden farklı dinlere laf edersiniz ama atatürk ü zerre anlamadan götünüzden kemalizm diye birşey uydurursunuz.
buraya desem ki, kemalizm nedir alayınız sıçar kalır 10 madde yazamazsınız.
din düşmanlığı nedir ? e ozaman sizde laikliğe düşmansınız. ayrıca din düşmanlığı demeyin ona. illa diyecekseniz müslümanlığa karşı olmaları deyin. çünkü biz dinlere eşit mesefadeyiz. siz ise insanları inandıkları dinlere göre sınıflandırırsınız. o yüzden sizin gözünüzde biz din düşmanıyız. aslında bakın ne kadar da açık ve basitmiş. yani dine düşman olan biz kemalistler değil siz gericilermişsiniz. müslüman olmayana gavur diyen adamdan nasıl bir yaklaşım beklenirki zaten.
Kesinlikle din düşmanlıklarındandır.
Geçen iki üç tane kokoş kemalist karı eylem yapmakta ! Neymiş efendim camiler yapılmasınmış (!) s*trin ordan ! Evlat olsanız sevilmezsiniz mk.
Cidden evladım kemaist olsa evlatlıkdan redderim ?
surekli ayni seyleri tekrarlamalari, cozum uretmek yerine sorun yaratmalari.
dinler 3 tip insan yetiştirmeye çalışır genelde.. o sebeple tipitip dinciler kemalistleri sevmezler.. bunun gibi on tane neden vardır.