1. 1.
  dönemin şartlarında incelendiğinde büyük gelişmeler kaydedilmesine rağmen doğru olan önermedir. kemalist kelimesi bana oldum olası itici gelmiştir zaten. en basitinden 1926'da batı müziği yaygınlaşsın diye osmanlı müziğinin yasaklanması bile ne kadar sığ olabileceklerini gösteriyor.
  2 ... siir ici sarki
 2. 2.
  kemalist düşünce stili zaten Atatürk'ün bile karşı çıkacağı bir şey olurdu herhalde. Fakat laiklik denilen olayın şu zamanda bile dinsizlik olarak algınlanması kadar yanlış bir şey olamaz. kusura bakmayın başkalarına sığ demişsiniz fakat laikliğin dinsizlik ve ya inançsızlık demek olmadığını öğrenememişsiniz.
  1 ... kurupilav
 3. 3.
  Haftasonu olaylarıyla gördüğümüz gerçek.Sokağa çıkıp orayı burayı yağmalayanlardan Schopenhaur felsefesi üzerine eleştriler de beklemiyorduk zaten.
  -3 ... otumagen
 4. 4.
  Her paylaşımlarında ortaya çıkan gerçektir. O kadar sığdırlar ki okulda öğretilen resmi tarihi papağan gibi şakır dururlar.
  1 -1 ... otumagen
 5. 5.
  sözlük içerisinde de birçok delili mevcut olan sığlıktır.

  atatürk ün zekat verirken fotoğrafının olmaması başlığında görülebilir en basitinden.

  şimdi kemalistlerden biri "sağ elin verdiğini sol elin bilmemesi" durumunu belirtmiş akabinde diğer cümle kurmaktan aciz, cahil cühela sığların çoğuda aynı söz ile savunma yapmaya kalkmıştır.

  zira zekaları savunma yapmaya yetecek mercide değil. yazık.

  "olmasaydı olmazdık", "be hey dürzü" den öte gidemeyen zavallılar.
  2 -3 ... simsar cafer