bugün

değerli müslüman kardeşlerim hakkında yanlış bilinen gerçeklerdir. bir kısım doğruları şunlardır ki;

- cami çıkışlarında herkes dışardaki imama falan, yardım kutusuna cebinde ne varsa üç beş atar. herkes yardım yaptığımızı sanır. fakat aslında öyle değildir, biz imama para yediririz.

- biz bir ortama girdiğimizde selamın aleyküm demeyiz. "selamün aleyküm" deriz. cevap olarak "aleyküm selam" demeyenler bizden değildir. ters ters bakarız, esprilerine gülmeyiz.

- herkes okuduğumuz duaların anlamını bildiğimizi sanır fakat bilmeyiz. zaten bilmek de gerekmez.

- herkesle muhattap olurken "muhterem kardeşim" diye hitap etmeye çalışırız, herkes de onlara ne kadar sevgili, saygılı olduğumuzu anlar. fakat işin aslı öyle değildir. içimizden deli gibi söveriz. ve en yakın zamanda çevremizden şutlamaya çalışır, gitmezse döveriz.
keşke 15 yerine tek entry'de yazılsaydı denilen bilinenlerdir. Zaten şu anlatılanlarında hiçbirinin sanıldığını da düşünmüyorum. Hacı yağıyla dolaşan müslüman mı kaldı mk? Anca camiye gidiyor diye kapısında satan bir adamdan alan 60 yaş sıralarında ki bir kaç amca var. Ha buna istinaden nietzsche'yi anlamaya çalışan müslümanların %1'i kadar adam varsa dişimi kırar tamamen dine dönerim. anlayan yada kabullenen demiyorum direk anlamaya çalışan. o bile yeter yani.
bizim bildiğimiz müslümanlar dinlerini reklam yapmaz, dine samimi olarak inanır onun üzerinden pirim yapmaz-çıkar sağlamaya çalışmaz, dinini yaşamasını sağlayan atasına laf söylemez, insanları şucu bucu diye ayırmaz, sadece kendi gibilerine değil tüm inançlara saygı duyar, hoşgörüyü hayatlarının merkezine alır vs. vs.

yanlış biliyormuşuz demek ki.
kemalistlerin müslümanlar hakkında doğru bildikleriymiş görmüş olduk.
sanıldığı gibi din baskısı altında mutsuz ve ezik bir çocukluk geçirmedik. bizi de annemiz, babamız severdi, öpüp koklardı. acımayın bize bence boş yere.
ha belki sizin çocukluğunuzdan farklı olarak daha 5 yaşındayken dua ezberlemek zorundaydık, ama o duayı ezberledikten sonra aldığımız ödüllerle mutluluktan da uçardık.
canım babam benim.
onlar hayvan değildir onlar da senin benim gibi insanlardır.
Herkes inancında özgürdür. Her müslüman şakirt her şakirt müslüman değildir, olmayabilir.
Müslüman olmak Atatürk düşmanı olmak değildir. bla bla bla
sanıldığı gibi sadece maklube yemiyoruz. yeri geliyor suşiye de hayır demiyoruz. bu da kayda geçsin yani.
müslümanlara oryantalist pencereden bakan içimizdeki batılı kemalistlerin sandığı gibi tamamen batı karşıtı değiliz. bizde rock müzik dinleyebiliyoruz, biz de parfüm sürüyoruz arada. sanıldığı gibi hepimiz hacı yağı ile dolaşmıyoruz.
dinde zorlama yoktur sözündeki "zorlama" kafirler içindir. Müslümanlara zorlama vardır. islamı seçtiysen islamın emirlerini yapmak zorundasın.
kemalistler ve müslümanlar biçiminde iki karşıt sınıf olduğunu zannettiklerini biliyorum "müslümanların". ama, bu yanlış değil doğru bir bilgi.

bi siktir git allah rızası için ya.
biz müslümanlar da seks yapıyoruz, fantazilerimiz var. fakat bunun için önce evlenmemiz gerekiyor.
sizden farkımız bu yani.
kızlarla beraber olup arkadaşlarına anlatan insanlar olmadık, kızları kaldırılacak, yatağa atılacak bir nesne olarak görmedik, görmüyoruz.
zina yapanlara aferin, gençsin yakışır demedik, demiyoruz. zira yazıktır, günahdır, haramdır.
kemalistlerin tamamına yakını şamanizm, hinduizm, budizm gibi dinlere mensup olduğundan bu konuda aydınlatılmaları gerekir. onlar asla müslümanları anlayamaz, namaz kılamaz ve oruç tutamazlar. yaparlarsa da aile zoruyla. aileleri de şamandır şimdi onların. pis reziller. ***
biz müslümanlar da eğleniyoruz. tek farkımız helal daire hassasiyeti gözetmemizdir.
eğlence anlayışımızın farklı olması bize dayatılan bir şeydir. bu konuda haklısınız. islamın dayatmasına boyun eğiyoruz. ne mutlu ki kapitalizmin eğlence anlayışı dayatmasına boyun eğmedik, eğmeyeceğiz.
müslümanlar sanıldığı gibi sadece fethullah gülen kitaplarını, risale-i nurları okumaz. sizler gibi biz de mizah dergileri okuyoruz, nietzsche yi anlamaya çalışıyoruz. haa tasvip etmiyoruz orası ayrı, ama okuyoruz.
öcü değiliz korkmayın bizden.
müslüman kadınlar da diğer kadınlar gibidir. sanıldığı gibi ay kocam üzerime 3 kadın daha getirse de mutluluğumuz katlansa diye düşünmez. baktı ki adamın gözü dışarda, gider boşar. çünkü islam o kadına boşanma hakkını taaa 1400 sene önce vermiştir. şanslıdır.
müslümanlar sanıldığı gibi geri kafalı, örümcek beyinli değildir.
bizler de çağın gereklerini yerine getiriyoruz. çağdaşız yani. bilgisayar kullanıyoruz, üniversitede eğitim alıyoruz. hatta ve hatta hoş karşılamasak da aramızda starbucks ta kahve içenlerimiz bile var. bunun çağdaşlıkla ne ilgisi var bilmiyorum, ama hani kapitalizm de çağdaşlıktır diyenler çıkar diye söyledim.
müslüman bir ailede kızlara başını örteceksin baskısı olmaz genelde. büyüdüğü aileden aldığı eğitimle zamanı gelince kendisi örtünür.
aynı sizin ailelerinizde olduğu gibi.
bir kemalist kız örtündüğünde ailesinden nasıl bir tepki alıyorsa, bir müslüman kız da örtünmek istemediğinde o kadar tepki alır.
sizden bir farkımız yok.
kemalistlerin müslümanlar hakkında yanlış bildikleridir. suç onların mı peki? hayır. bizim. bazı şeyleri artık onlarla da paylaşma vakti geldi.

biz müslümanlar aynı sizler gibi düşünebiliyoruz. aynı sizler kadar ailelerimizle çatışıyoruz. aynı sizler gibi ergen olduk, baş kaldırdık.
yani bugün namaz kılıyorsak, oruç tutuyorsak ailelerimiz beynimizi yıkadı diye değil, aynı sizin gibi kendi tercihimizdir.