1. ?.
  o kemalistlerin öz hakiki kemalist olmadığını gösterir.
  3 -2 ... uvjb
 2. 1.
  bu açıklamalarda dikkati çeken nokta bu kemalistlerin sözde kemalist olmasıdır.
  (bkz: sözde kemalist)
  1 -1 ... uvjb
 3. 2.
  hala ülke vatandaşını kemalist, satanist, piyanist diye salak salak ayırmaya çok meraklı insan sanrısıdır. kemalist değil, ülkesini seven adam bu devirde israil yanlısı açıklama yapar. ha kendini vip mümin olarak gören adamların %90'ı zaten bu ülkenin menfaatlerini zerre siklemediğinden, kendilerine aykırı düşüneni direk köpüklü ağızla "kemalist!" diye damgalar, bu normaldir.

  bugünün gerçeği, israil'in ve abd'nin kucağında oturduğumuzdur. turgut özal başta olmak üzere geçmişteki pek muhterem(!), pek karakterli siyasetçilerimiz* bu durumun aktörleridir. bugün ise bu ülke adına maalesef yapabileceğimiz tek şey bu heriflere yamanmaktır, çünkü bu ülkenin ekonomik anlamda bağımsız ve güçlü olduğunu sananlar "tayyip ne çaktı laflar be yürü adamım" diyenlerdir. israil dostu, müsluman düşmanıyım di mi ben? hadi buyrun bu adamlara biraz daha atarlanın da ülkenin başına neler geliyor hep beraber seyredelim. pek sayın ampulcüler de dikkatle seyretsin...

  not: valencia taraftarıyım.
  5 ... pulemjot kalashnikova
 4. 3.
  (bkz: iyi olan kazansın)
  ayrıca (bkz: kart sensin postal da sana girsin)*
  1 ... seybn
 5. 4.
  israil yanlısı açıklamalardan kasıt "hepimiz hamas'ın askerleriyiz" diye hönkürmemekse, bu yalnızca kemalistlere değil, filistin'de neler döndüğünden haberi olan ve "din kardeşlerimize saldırıyor pis yahudiler" mantalitesiyle gaza gelmeyecek kadar aklı çalışan herkese mal edilmelidir.
  ama ortada sürekli suni bir ideolojik cihat gayreti varsa bunu anlayamamak normal, kayış kopmuş bi kere. tabi, ortada bir düşman olmazsa didişecek adam kalmaz, canınız sıkılır bütün gün. siz de haklısınız. o yüzden fanatik islamcı olmayan her bakış açısına küfür sandığınız laik ve kemalist yapıştırmalarını yapın, stres atın.
  2 -2 ... thor
 6. 5.
  ortadoğu'da "israil" diye bir ülke var ise bu dünyadaki herhangi bir ülkenin değil en başta filistin'in kabahatidir.
  filistin halkı bile hamas'tan nefret etmektedir.
  filistin ve israil ne zaman barış yapmaya niyetlense hamas manasız bir saldırı yapıp barışı engellemektedir.
  sözümona filistin halkının yanında olduğunu iddia eden başbakan filistin halkından çok hamas'ın hakkını savunmuştur.
  kemalistler ise bunları dile getirdikleri için israil yanlısı olarak lanse edilmektedir.
  ... euphratess
 7. 6.
  içeride muhafazakar sağ seçmenden yenilen şamarların bir sonucudur. kemalistlerin israil'e duyduğu sempatinin temelinde bu içerideki kavgadan sürekli yenik çıkmaları vardır. çünkü muhafazakar sağın filistin konusundaki hassasiyetini biliyorlar.
  -1 ... vedalar soguk olur siki giyin
 8. 7.
  kemalistlerin her söylediği israil yanlısı açıklamalardır.
  -1 ... suluman48
 9. 8.
  kendi ülkesinde bir çok insan aç ve yoksul iken, gemi dolusu yardımın neden filistine gittiğini anlayamayan chplidir.

  israili savunmaz, aksine israilden nefret eder. ama önce kendi milletini, kendi yoksul, aç insanını düşünerek vatanı için hayırlı bir şey yapar.
  1 -1 ... shimmyshimmy