1. 1.
  var böyle bir şey. 18 yıldır sürekli şeriat gelecek dediler hatta en son istanbul'un göbeğinde ibda-c şeriat yürüyüşü yaptı ama kemalistlerden tık yok. anca klavyede sallıyorlar, icraate geçebiliyorlar mı yok. inim inim korkuyorlar.
  7 -2 ... kara atli prens
 2. 2.
  uu çok korktum.*
  1 -1 ... stroszek
 3. 3.
  Derviş dervişe hep binermis ama en son baba derviş binermis.
  Ya da en kabaca " sikilecek götte don durmazmiş."
  Acelemiz yok.
  -2 ... narcomedian
 4. 4.
  Doğru olan önermedir. Zira kemalistlerin kimseye zararı yoktur, evinin önüne hayvanlar için su kabı koyar, otobüste yaşlıya yer verir, Türkiye'de hala hakkın hukukun kaldığını sanar. islamcılar öyle mi? Sokak hayvanını tekmeler, Allah allah nidalarıyla hastanede doktora saldırır, her daim silah veya bıçak çekebilir. Bir canlıyı öldürmek onun için kurandaki ucu açık ayetlerden biriyle meşrulaştırılır. islamcılardan korkunuz.
  1 -1 ... serkangok
 5. 5.
  korku ciddi bir duygudur ve sindiği zaman birşeyler mutlaka yapılır ya da değişir. mesela psikologların çok başvurduğu şu "kaç ya da saldır" çaresizliğinin arkasında yatan panik halinin ya da donup kalmaya, adeta kanın çekilmesine neden olan o temel dürtü korkudur. bu nedenle 'endişe' korkunun küçük hali falan değildir; korku korkudur, hissedenin benliğini ele geçirir ve aklın ötesine geçirir.

  kemalistler islamcılardan gerçekten korksaydı hayatlarında ve eylemlerinde ciddi bir değişiklik olurdu. kemalistlerin islamcılara karşı tutumu daha ziyade "yeterince ciddiye almama" olarak tanımlanabilir. korkmaktan bağımsız olarak (yani bilinçli olarak) birşeyi ya ciddiye alırsın ya da almazsın; eğer ortada kalırsan hem şikayet edip durur, hem de söylendiğin şey her ne ise o meseleyi halletmek için hiçbir adım atmazsın. oysa korku halinde bu seçeneklerin zaten yoktur, çünkü bünyen korku duyulan hadiseyi mecburen ciddiye alıyordur.

  özellikle son 30 senedir kemalistlerin birbirlerine tekerleyip durdukları alışkanlık ya da kültür tam olarak budur; boş ve eylemsiz bir tekrar. kemalistler islamcılar meselesini adeta birbirleriyle sosyalleşmek için bir malzeme olarak kullanıyorlar. kemalistler için benzeri bir başka tekerleme malzemesi de 'emperyalizm'dir; hakkında şikayet edip birşey yapılmayan meşhur emperyalizm. bunların temel nedeni kemalizmin kökeninde örgütlenme değil örgütçülük olmasıdır. atatürk kemalist değildi, çünkü ciddiye aldığı meseleler hakkında birşeyler yapar, tedbirleri alır, sonra tavsiyesini verirdi. oysa kemalistler tavsiye bile veremiyorlar: "tehlikenin farkındamısız?" ne bu şimdi?

  daha fazla uzatmadan: sonuç olarak islamcılar ve islamcılık modern dünyadaki gelişmeler nedeniyle zaten eriyen ve korkudan ziyade baş ağrısına yol açan talancı bir zihniyet. belki korkulacak bir tarafları yok, ama bunlarla aynı ortamda yaşayanların ciddi ciddi kendilerini sorgulamaları gerek, burası ayrı.
  2 -1 ... baftan