bugün

'kemalist'

esasında sadece kemalist içinde değil bu söylem, istli ya da türevlisi her tür, kalıpçılık için bu gerçek.

kemalist nedir? atatürk ün yolundan, izinden ya da gösterdiği kapıya yönelen bla bla bla. atatürk kim, güçlü güçsüz yanları olan bir insan. ama bir kitap ya da kurallar bütünü değil.

al bir insanın ismini, siyasi görüşün olsun. hangi akla hizmet? güçe tapıcılık osla gerek, ya da popülariteye. acizliğin resmi de olabilir, ama hiç bir zaman aşırı bir zeka pırıltısı olmasa gerek.

bana en büyük kemalisti gösterin? kim? ülkesi için en büyük iyiliği yapan kimse gibi dolambaçlı saçma laflar gelecektir muhtemelen? peki ya en büyük insanı deyince?

buradan dahi hesap edilebilir.

sözlük için bakarsak dahi, en hazımsız, trollerin ekmeğine en çok yağ süren kesmin de bunlar olduğunu görürüz.

vatanı insanlığı bayrağı dini ya da şunun bunun tek gerçek fedaileri, başka kimseye düşmez zaten.
kendilerine tam teşekküllü bir eleştiri yapılamamasına sebep olmaktadır sanırım. hiç bir değil hiçbir.
kemalistler çoğu zaman zekidirler. fakat akıllı değillerdir.
--spoiler--

allah cebraile muhammed ile hira dağında görüşmesini emretti. muhammed hira dağına gitti ve ilk vahiy olan ''oku'' yu cebrail muhammede söyledi.

--spoiler--

yok ya ? ayda ortadan ikiye ayrılmıştı dimi ? hıhı evet.

piii.
kemalist in ne demek olduğunu bilmeyen insan yaftasıdır.

nedir kemalist? ingiliz emperyalistlerinin ve onların yandaşı olan medyanın kurtuluş savaşı döneminde kuvayi milliye ye yani istiklal kuvvetlerine verdikleri addır.

hah, şimdi farkı var mıdır? yoktur. kimin ağzında kötü anlamlı bir "kemalist" yaftası varsa tipe baksanız insana benzemez, içi emperyalizmin köpekliğiyle buram buram yanar.
tam bağımsızlıktan yana olmak zekasızlıksa, sizinkisi ne acaba? Manda ve Himayeyi mi özlediniz?
şakirdler süper zekadır önermesine dayanan yanlış önerme.
(bkz: kime göre neye göre)

(bkz: bugün de kemalizm dedik şükür)
Genelleme yapacak kapasiteye sahip birisiyle karşılaştıralamayacak kadar zekidir özentilerini çıkartırsak efendim. Yemeyiniz haklarını.
(bkz: nurizm vs kemalizm episode ii)
ben bunu reddediyorum dediğim saçmalıktır.
zeki olanların tercihinden kaynaklanan saptama.
zekice bir tespit olduğundan kemalistler bunu da anlamayacaklar. boşuna yırtınmayın.
evet zeki değiliz çünkü ülkemizi çok sevdiğimiz ülkemizi gerici, yobaz takımdan arındıramadık.

evet zeki değiliz kendimizi ortaçağ zihniyetiyle yönetenlerden kendimizi kurtaramadık.

evet zeki değiliz kendi değerlerimize küfredenlere tam anlamıyla bir türlü karşı çıkıp dik durmasını bilemedik.

evet zeki değiliz mustafa kemal atatürk'ün izinden gitmeyi onun yaptıklarını yapmayı başaramadık henüz.

belki zeki değiliz ya da bize öyle diyorlar ama biz ülkemizi asla "satma" gafletine düşmedik. asla üstünde yaşadığımız topraklarımıza ihanet etmedik. doğru bildiğimiz yoldan menfaat uğruna vazgeçmedik. geçmeyeceğiz. herkese inat haykırıyoruz: "atam izindeyiz."
(bkz: ayar verirdim ama anlamazsın diye vermiyorum)
okumadıklarından olsa gerek.
bu başlığı bulan vatandaş o kadar zeka yoksunu ki, kemalist oldu artık o da.
yeter ya bu ne düşmanlıktır.
doğru tespit.düşünceden yoksun zihniyetin hazin sonu.
bazıları ipe sapa gelmeyen bir zırva ile ortaya çıkar ve aklınca cemaatine hizmet eder.
bu insanlara bu zamana kadar hayatta ona buna bok atmaktan başka ne işe yaradın diye sorulması gerekir.
zeki olmaları yeter çok zeki olmalarına gerek yok dedirten aptal beyanı.
kemalistlerin hepsine ıq testi yapan birisinin kurabileceği bir cümledir.