bugün

hiç şüphesiz ki düşünürken zorluk çekmeleridir. az önce bir başlıkta gördüm, kadının birisi sokak ortasında doğurmuş, bebeğini de orada bırakıp gitmiş. bu kişi tecavüze mi uğradı yoksa kendi rızasıyla mı ilişkiye girdi belli değilken bu şekilde boş boş konuşmak cidden bir sorunun işaretidir.

okuyun işte kemalist yazarların fantastik beyanatlarını.

(bkz: doğurduğu çocuğu sokağa atan müslüman),

edit: kemalistler patır eksiliyor. looserlar ne olacak. ehehe.
hatalı tespittir. geri kalan kemalistler değildir. ülkenin tüm beşeriyyesidir.
kemalist idareler zamanlarında sadece kemalizm değil, tüm ülke geri kaldı.
Her ne sebeple olursa olsun o çocuk dışarı atılamaz. Ayrıca daha kürtaj kaldırılmadı. Bende kemalistleri sevmiyorum fakat senin gibi saçma sapan şeyler üzerinden yüklenmiyorum.
bu ancak sığ bir tespit olabilir.
Not: 'fantastik ve beyanat aynı cümlede'
dincilerin geri kalma sebepleriyle aynıdır.
(bkz: içerikten ziyade şekilciliğe önem vermek)
Çocuğun nasıl meydana getirildiği, o çocuğun sokağa atılmış olduğunu değiştirmiyor ne yazık ki.
atatürk açıklamıştır;

ben de bir insanın beni putlaştırmayın.

Her fert istediğini düşünmek, istediğine inanmak, kendine mahsus siyasi bir fikre sahip olmak, seçtiği bir dinin icaplarını yapmak veya yapmamak hak ve hürriyetine sahiptir. Kimsenin fikrine ve vicdanına hakim olunamaz.
öyle bir kaç yıllık değil en az 100 yıllık sebeplerdir efendim.
özgürlüğü,demokrasiyi savunup burjuva hayatı yaşayıp işçiyi, köylüyü, anadolu halkını küçük görüp ahlaki çöküş içerisinde olan batı'ya hayranlık duyarak kendi öz değerlerini yitirmiş birer birey olmaları ve müslümanlığın gereklerini yerine getiren insanları yobaz, pis, cahil olarak suçlamalarıdır.
olmasaydın olmazdık'çı olmaları bir nedendir. zaten hiçbir zaman yoktular.
Akit gibi, Takkeli kurtçuklar gibi bilim üretemediklerinden olabilir.
devrimleri halka benimsetememesidir. zaten devrim halktan başlayarak örgütlenmeyle olur. bıraksan bir 500 yıl daha padişahım çok yaşa diyecek olan gerici bir halkı yap-boz bir devrimle ayakta tutacağını sanmak saçmadır.

ayrıca devrim için bir tatminsizlik olması lazım rejimle ilgili bir sorun olması lazım, bu millet padişahın kulu olmakla bir sorunu yoktu ki zaten.

bide kemalist devrim bir halk devrimi değildir bir takım aydınlar önderliğinde zorlama bir şekilde yapılmıştır.

ayrıca türk halkı zaten devrimci bir halk değildir otoriter bir halktır öyle düşünüp devrim yapacak kadar geniş bir aydınlanma sağlanacak halkta değildir.
güncel Önemli Başlıklar