bugün

bir gelişme...
yani alternatif olarak diktatörlüğü düşünmeseler iyi ama...
neyse işte, onlar da bu kadar...
olmayan demokrasi sevilmez.
Katılmadığım olaydır.
Küçükken evcilikte bile daha demokratik oluyorduk.
"demokrasi var da biz mi sevmedik?..."

bu sebeple hatalı başlıktır. başlığın doğru hali şu olmalıdır;
(bkz: kemalistlerin akepe tarzı demokrasiyi sevmemesi)
ne yazık ki kemalizm, artık sadece atatürk'ü ve onun düşüncelerini sevmek, destelemek ve geliştirmeye çalışmak değildir. orducu, yukarıdan aşağıya doğru değişimi seven, aynı düşünceyi paylaşmıyanları ötekileyen bir düşünce yapısına dönüşmüştür. ha, bu dahil hiçbir genelleme doğru değildir, yamuluyor olabilirim; ama bu benim gözlemimdir. ve ne yazık ki, eğer ben bu demokrasiyi yönetmiyor isem, o zaman desteklemiyorum raddesine gelmeye başlamıştır.
hangi demokrasi şeklinde cevap verilebilir.
ulan dinci geçinen bitkiler: siz demokrasinin tarifini yapabilirmisiniz oğlum.
babanızın da dediği gibi demokrasi sizin için bir amaç değil araç.
hangi yüzle demokrasiden bahsedersiniz bilmemki.
(bkz: bi bitmediniz amk)
Kemalistlerin serrinden sana siginirim ey Atatürk lafini akillara getiren basliktir.
olmayan birşeyi sevmeyi kimse kimseden beklemesin.
ancan demokrasiyi halkın çoğunluğunun oy verdiği iktidar partisinin at koşturması zanneden zatların uydurabileceği türden bir önermedir. önce açın bi okuyun bakalım demokrasi neymiş.
Demokrasinin zaten sevilecek bir şey olmamasıyla alakalıdır. hala bu yüzyılda kemalistlerin var olması da tabi ayrı bir hüzün sebebidir. demokrasi denince insanların akıllarına bir milletin kendi kendisini yönetmesi gibi bir şey geldiği için, çok matah bir şey sanılmaktadır. demokrasi işine gelince güzel işine gelmeyince kabus olabilir. demokrasi çoğunluğun egemenliği olduğu sürece zaten diktatörlüğe yakın bir şey olacaktır. demokrasiyi çok güzel bir şey zannetmek de bu yüzyılda inanılacak bir şey değildir herhalde. yuh amk!
sahte demokratların, "böyle sivil diktayla karışık sözde değil, çağdaş anlamda gerçek demokrasi" isteyenlere taktıkları kulplardan birisidir.

kendi ucube sistemlerine "demokrasi" denilemeyeceği için, bu ucubenin sevilmemesi normaldir.
(bkz: kemalistler sizin sevilecek yerlerinizi bilirler)
güncel Önemli Başlıklar