bugün

hiç sevmedikleri osmanlı imparatorluğunun, çok sevdikleri ingiliz ve fransızları deniz savaşında mağlup etmesinin nasıl olup da ingilizlerle ve fransızlarla tek bir savaş bile savaşmamış türkiye cumhuriyeti'nin bayramı olarak, kemalistlerce kutlanmasıdır. islamcı ya da ülkücüler kutlasa anlarım, nihayetinde ikisi de osmanlı'yı seviyorlar, ama kemalistlerin 18 mart kutlaması benim 4 july kutlamam kadar saçma bir olay.
Hah aq... bir türk sizsiniz di mi?

Mustafa kemal batıyor size...
Derdiniz o.

Şu savaşta bile aq pkk sından daha fazla bölücülük yapıyorsunuz!
(bkz: entry nick uyumu).

olayı çözmüş hemen.
kemalistler, o savaşta savaştıktan sonra kurtuluş savaşında da savaşan askerler olduğu içindir. yavşak dinciler, ahlaksız propaganda yapıyor sanki kemalistler dış uzaydan gelmiş gibi.
Ulan yaşım yetiyor...
Zamanında bu ülkede sağ-sol birbirine kurşun sıktı.

Ama bu tür şeyler "ortak değerdi"... sağcı solcu dinci demeden.

Şöyle geri zekalıca bir şey bir allahın kulunun aklından bile geçmezdi!

Bu denli anasını ziktiniz o ortak değerlerin, bu denli ayrıştırdınız olmadığı kadar.

Resmi bayramda türk bayrağını yasaklandı lan!

Wallaha pkk dan kötüsünüz.
--spoiler--

hiç sevmedikleri osmanlı imparatorluğunun, çok sevdikleri ingiliz ve fransızları deniz savaşında mağlup etmesinin

--spoiler--

aga öyle bir döneme denk geldik ki ülkede bu şekilde nefes alıp vermekten ve kaynakları tüketmekten başka bir şeye yaramayan milyonlarca ekmek kafalı ile aynı hayatları yaşıyoruz mecburen..

osmanlıyı sevmeyen bir "türk" yok. ingiliz ve fransızları sevenler ise şimdi kendilerine "osmanlı torunu" diyen börek suratlıların dedeleri. hatta o kadar seviyorlardı ki "türk" milleti kurtuluş savaşı verirken bunlar ingilizin yunanın billurlarını ovalıyorlardı. geçmişten bugüne tapındıkları adamlara bak zaten olayı çözüyorsun.

iskilipli atıf hocaları hani şu şapka takmadığı için asıldı diye kolpa sıktıkları adam ingiliz uçaklarından atılsın diye kağıtlara "ingiliz ve yunanlara karşı gelmeyin onlar bizim dostumuz" fetvası yazan birisi.. üstadımız dedikleri mısır kafalı "keşke yunan galip geleydi" diyen bir tipti.. reisleri kurtuluş savaşı için "zafer falan değil" diyen arap sevdalısı birisi. siz mi osmanlıyı seviyorsunuz lan ? sizin derdiniz "türk"lük ile. osmanlıda bir türk devleti idi. tıpkı selçuklular gibi tıpkı göktürkler gibi hunlar gibi harezmşahlar gibi. bunların hepsi "bizim" ecdadımız bizim tarihimiz. sizin derdiniz osmanlı değil türkiye cumhuriyeti. ona saldırabilmek için osmanlıyı dilinize dolamışsınız. 10 tane padişah say desek 3 de tıkanıp kalırsınız amk. şehzade mustafayı pargalı ibrahimi kösem sultanı sultan ahmedi falan dizilerden öğrenen tipler gelmiş osmanlıcılık oynuyor.
https://i.redd.it/xzptzofn5vm61.jpg