1. 1.
  okuyayım bari,

  'gazabından, kulların çomarların şerrinden, akapelilerin rahatsız etmelerinden ve bana sokulmalarından yüce honosun noksansız kelimelerine sığınırım'
  4 -2 ... sigara icmiyorum
 2. 2.
  --spoiler--
  PTT'nin ihaleyi STM adlı şirkete verdiği, bu şirketin ise yüzde 5 komisyon ile işi Görmez'in oğlu Burak Görmez'e ait NiTi firmasına devrettiği belirlendi. CHP izmir Milletvekili Atilla Sertel, 35-40 milyona yapılacak işin 100 milyon liraya çıkartıldığını belirterek, “PTT'nin kasasından fazladan para çıktı” dedi. PTT'nin hesapları Meclis KiT Komisyonu'nda ele alındı. Toplantıda konuşan CHP'li Sertel, 28 Aralık'ta davetiye usulü ile yapılan ihalenin detaylarını açıkladı ve “ihaleye STM firması 4 gün içinde hazırlandı” dedi.

  MALiYET YÜKSELDi

  Sertel şunları söyledi: “ihale için hesaplanan miktar 23.500 kamera ve bedeli de 61 milyon liraydı. Sonra kamera adedi 20.825'e düştü ama maliyet 70 milyon 150 bin liraya yükseldi. PTT bu ihaleyi açık olarak yapsa, yüzde 20-30 kırım olur, 35-38 milyon liraya düşerdi. STM hemen 42 milyon ön ödeme alıyor. Dışarıdan gelecek her türlü mamulü de PTT üstleniyor. Bu sayede ihale 70 değil, 80 milyona verilmiş oluyor.” Cihazların garanti sürelerinin 5 yıldan 3 yıla indirildiğini belirten Sertel, “Bu NiTi firması kime aittir diye baktık, Diyanet işleri eski Başkanı Mehmet Görmez'in oğlu Burak Görmez çıktı” dedi.

  --spoiler--

  biri 'dua'mı dedi.
  9 -1 ... kutsal cesi 2
 3. 3.
  Kafirun suresi
  Not sadece kemalistlere değil akp MHP ve CHP ye karşı okumak gerek.
  1 -1 ... haylaz sirin
 4. 4.
  allah tuttuğunuzu altın etsin canlarım.
  -1 ... ibni maymun