1. .
  kökeni birinci dünya savaşı, sevr anlaşması ve kurtuluş savaşı olan düşmanlıktır. bana sorarsanız atatürk bir yabancı düşmanı değildi. savaşlar biter bitmez ingiltere, yunanistan gibi ülkeler ile hemen iyi ilişkiler oluşturmuştur. ama kendisini izleyenlerin yabancılara bakışı günümüzde vahim bir durumdadır. özellikle şu tam bağımsızlık sözüne bitiyorum. 21. yüzyılda artık tam bağımsızlık mümkün mü?

  zamanının güneş batmayan imparatorluğu ingiltere bile avrupa birliği yasalarına boyun eğiyor. tam bağımsız olmaya kasan fransa bile ordusunu nato komutasına devrediyor. amerika birleşik devletleri bile gerektiğinde rusya'nın isteklerine boyun eğiyor. biz hala tam bağımsızlık hayali kuruyoruz. iran da o yola girmişti ama şimdi o kadar petrol rezervine rağmen benzin ithal etmek zorunda.

  anlayacağınız o eski zamanlar bitti. artık bütün ülkeler birbirine kapılarını açmak zorunda. sermaye de, ürün de, insanlar da girip çıkmalı. yoksa geri kalıyorsunuz. bunu türkiye'de muhafazakarlar anladı, sokaktaki halk anladı, kemalistler anlayamadı.

  edit: bu yabancı düşmanlığının en büyük kanıtı cumhuriyet mitinglerindeki pankartlar ve sloganlardır. çoğu kemalist abd ve ab karşıtıdır. bunun bir nedeni de sahip oldukları ideolojinin o ülkeler tarafından kabul görmeyecek olmasıdır. bir tür dışarıya, eleştiriye kendini kapatıp içeride gücünü kullanma çabasıdır.
  1 -4 ... raynor
 2. .
  Kesinlikle doğru değildir cumhuriyet'in ilk yıllarında Mustafa Kemal'in yaşadığı dönemde ve sonrasında sayısız devlet başkanı ağırlanmıştır ülkemizde, kaldı ki Atatürk yaptığı devrimlerle yüzümüzü batıya çevirmiştir.
  3 -1 ... elma agacinda yetisen armut
 3. .
  yanlıştır. öyle bir düşmanlık yoktur. kemalistler kimseye boyun eğmemeyi savunur. bunu da kurtuluş savaşı nın bağımsızlık ruhundan alır. bu tür iftiraları atanlar bellidir. amaçlarını da benden iyi bilirsiniz.

  (bkz: liberal ibne)

  (bkz: liboşlarla yobazların evliliği)
  3 -4 ... the imam of cemaat
 4. .
  (bkz: yahudi siyonizmi)
  (bkz: haçlı seferleri)
  (bkz: hristiyan kulübü)
  (bkz: sünnütsiz gavur)
  (bkz: ecnebi)
  (bkz: sovyetlerin ahlaksızlığı)
  (bkz: kemalizm)?

  (bkz: götten sallamakta çığır açan başlıklar)

  ek: dincilerin kapasitesini gösteren bir başlıktır. çünkü yazarımız mitingleri örnek vermiş abd ab flan pişman. temelden siyaset öğrenmesi gerekir. öğretmenlerin karnelerdeki deyimiyle sözümü noktalayayım; bol bol kitap okumalısın...
  1 -2 ... gecenin 3unde ne nicki be
 5. .
  sevan nişanyan adı verilen atatürk düşmanı liboştan dan kopya çeken saray devşirmelerinin hakkında yorum yaptığı iddiadır. ama makul görelim canlar bugün bazılarının bir taraflarına saplanan kazığın 90. yıldönümü. o kadar kuyruk acısı olacak yani!

  neyse iddia komik tabi yoruma gerek yok. kemalizmin temel savlarından birisi bağımsızlığımıza saygı gösteren tüm devletlerle yakın ilişki kurmaktır. ee tabi zat-ı ağlak ın okullarında okuyan bünyelerde bağımsızlık, milli egemenlik gibi kavramların olmaması çok normal. kendileri bilindiği gibi direkt abd ye bağlılar.

  edit: imla
  3 -1 ... delice