bugün

yalandır, çünkü o milliyetçilik değildir, buz gibi bir ırkçılıktır.. kürt kelimesini duyduğu anda yüzü ekşiyen, tüyleri diken diken olan bir insan açık ara ırkçıdır. diyorlar ya ahmet kaya haindi, teröristti falan filan.. ahmet kaya bu ülkede kürtlerin tanınmasını, kürtlerin ikinci sınıf vatandaş olarak görülmemesini istedi, tek isteği buydu.. ahmet kaya kürt dendiğinde yüzünüzün ekşimemesini istedi, tüylerinizin diken diken olmamasını istedi.. anlayabildiniz mi onu? anlayamadınız.. çünkü o kadar geniş bir bakış açısına sahip değilsiniz.. ona buna şerefsiz, terörist, vatan haini demekten başka bildiğiniz hiçbir şey yok çünkü. ne yazık ki acıyorum size sevgili arkadaşlarım..
"en milliyetçi siyasi oluşum ak parti dir" demenin arapçadan çevirisidir. kemalistler ile ahmet kaya arasında kurulan sıkı bağlara tutunarak devam ediyorum... ahmet kaya, bana göre de(özellikle bugünleri gördükten, habur'dan giren terör örgütü mensuplarının salıverilmesinden sonra) haksızlığa uğramıştır, kabul. ve lakin bir terör örgütünün tepesindeki adamın fotoğrafı ve bölünmüş bir türkiye haritası önünde çıkıp da şarkı söyleyebilmek kim yaparsa yapsın bunu kültürel bir beklenti değil; doğrudan terörizmi yüceltici(en azından kişi ve hayran kitlesi için) eylemdir. ve hukuk kuralları bunu reddettiği gibi öte taraftan da kimsenin, kimseyi sevmek gibi bir zorunluluğu da yoktur. ismail türüt'ü de sevmem, ibrahim tatlıses'i de sevmem ve bu konuda da beni eleştirmek kimsenin harcı olmadığı gibi vazifesi de olmasa gerek.

hele ki böyle bir konuyu siyasi düşüncelerle bütünleştirmeye çalışmak gibi bir çaba ancak ve ancak idrak etmekten yoksun kalmakla alakalı bir durum olsa gerek. tabi sana göre kemalistler, lazları falan da sevmez bu "milliyetçilik yalanı" kapsamında.

sonuç ve tanım itibari ile biraz daha dikkatli bakılması gereken hadisedir. abilerden, parti lokalindeki ilçe-il başkanlarından biraz daha ders alınması gerekir. konseptin dışında bir saçmalık var. normal şartlarda boğazlar meselesine de değinilmesi gerekirdi "kemalistlerdeki milliyetçilik yalanı" konusunda ve kuvvetle muhtemel ki konu en sonunda da küresel ısınma ile noktalanabilir. işte o vakit tam olarak beklentileri karşılamış olur tespitiniz de.

ama gene de biraz bekleyelim bakarsın gençlik kollarından bir abi yetişir imdada...

ditdit: öp bakalım abinin elini, yetişti imdadımıza. referandum için de kumpanya var sanırım halihazırda... * bulgur, mutluluk,... falan hani. *
en çok ne mutlu türküm diyenlerdir. bir insanın gerçekten mutlu olması için sadece bir ırka mensup olması yeterli midir? kömür, bulgur, makarna gibi insan temel ihtiyaçlarını bile karşılayamaması acaba daha mı bir mutlu ediyor? bir ırka mensup olduğu için mutlu olanlar olabilir elbette buna saygı duyulur ama bu saygı duyulması gereken düşüncesine başkasına dikta etmesi durumunda hastalık olan milliyetciliği ırkçılığa dönüşmektedir. ve sonuç doğal olarak faşizm.
vatanımız emeğeimiz emeğimiz vatanımız diye başlarım söze....
yalandır yalan. hatta kemalistler de yalandır. yoktur aslında. bu sadece bir kabus.
kemalist düşünce doğuda ki kürt vatandaşlarına "siz yoksunuz aslında." demiştir vakti zamanında. görmezlikten gelmiştir kürtleri. halbuki lozanda bilmeyen yoktur. "biz kürtleri ve türkleri temsilen buradayız." denmiştir. lozanda kendini sağlama alan türkiye, daha sonra arka bahçesini düzenlemeye koyulmuş ve asimile politikaları ile baskı uygulamıştır o bölgede. bunların sonucu olarak kemalist düşünce en başında yönünü yanlış belirlemiştir. bugün kemalistlerin kürtlere bakış açısının kötü olmasının sebebi budur. düşüncenin temelinde yatan gerçekler. sanırım başlık tam olarak bu noktaya değinmiş. aslında kemalist düşüncenin alevi vatandaşlara uyguladığı da buydu. cumhuriyete en çok sevinenlerden olan alevi kardeşlerim, en büyük kazığı ne yazık ki kemalist düşünceden ve cumhuriyet döneminden yemiştir. çok değil, yakın bir zamanda cehapeli bir vekilin dersim ile ilgili sözleri ibretliktir. buna inanmayan arkadaşlara şunu söylemek istiyorum. sözlüğümüzde bile, kendini türkçü olarak tanımlayan bazı insanlar, dersim katliamı için "hainler hak ettiğini buldu. nesine üzülüyorsunuz anlamıyorum." tarzı yorumlar getiriyorlar. demek ki ulusalcıların, kemalistlerin samimiyetine pekte güvenmemek gerekiyor. zira zararı yine sizler göreceksiniz. hörmetler.
kemalistlerin milliyetçiliği = Atatürk milliyetçiliğidir. Atatürk milliyetçiliğine ve atatürke laf edemeyen eziklerin 2 yöntemi vardır. 1. Kemalistlere bok atarlar 2. ismet inönüyle uğraşırlar. Artık eskidi bu yöntemler sevgili atatürk ve türk düşmanları. Vücutta ki her mikrop zararlı değildir, yararlı mikroplarda vardır. Sizde yararlı mikroplarsınız, sizsiz milliyetçilik olmaz. Varolun.
uzun uzun ayar vermeye gerek yok.
(bkz: adam küvözü terk edememiş hala)
güncel Önemli Başlıklar