1. 1.
  ikinci tura kendi adayları kalamazsa habire millet millet diyip zengini daha zengin edene değil onun karşısındaki adaya oy vermelerinden bellidir.
  3 ... deli anlamindaki de
 2. 16777214.
  lan çomarlar en ufak fırsatta çoluğu çocuğu toplayıp avrupa'ya gidip hem orayı da bokluyorsunuz hem de oradan aq parti diye havlamaya devam ediyorsunuz, kemalistler ne yapmış ki milletten soyutlanmış, kendinize bakın.
  7 -5 ... kavunvebira
 3. 16777215.
  (bkz: halk denen geri zekalı ahmak koyun sürüsü)

  halk devrimi veya millet hareketi halk tarafından yapılmaz, halk için ve çoğu zaman halka rağmen yapılır.

  burada ve başka yerlerde "millet" veya "halk" şakşakçılığı yapanlar elbette olacaktır; bunlar sağ cenahtan da gelir sol cenahtan da, liberallerden de komünistlerden de. gerçek durumu reklamcılardan gazetecilere, ideologlardan toplum mühendislerine kadar herkes bilir: millet ya da halk denen yapı bir bütün olarak boş bir tenekedir çünkü. içine peynir koyarsan peynir tenekesi olur, bok koyarsan lazımlık olur.

  kemalistler de, tıpkı diğer toplum dizayn ediciler gibi projelerini topluma giydirmiştir: kılık kıyafetlerinden yönetim biçimine, yazı formatından eğitime kadar herbir alanını dizayn etmiştir. Bunda garip birşey yok: garip olan "bunlar halk için iyi değil, biz bunları getireceğiz" diye reklam yapanlarda. nihayetinde siz de sormuyorsunuz milletin ne istediğini; soramazsınız da zaten, çünkü öyle bir kişi veya kurum yok! ne yapacaksınız, kendi modelinizi "halk için bu iyi" diye dayatıp "millet bunu istiyor" diye satacaksınız.

  oysa biz biliyoruz ki, o millet denen güruh daha verdiği oyun çalınmasına bile ses çıkaramayan bir kütle.
  4 -4 ... baftan
 4. 0.
  ben ne millet olucam bunlarla ya, benim kulturume, benim dilime, benim bolgeme hakaret edip tarihini ve dokusunu yok etmeye calisiyolar, gozumde bir seriatcidan farklari yoktur bu kemalistlerin.
  1 -7 ... arxaggelou
 5. 1.
  ben gürcüyüm eşim arap diyen çakma mesihin müridinin tespiti.
  ulan ne güldüm ya.
  ne güzel işte millet olamadılarsa. reisiniz "biz her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldık" deyince sevinçle alkışlayan siz değil misiniz çomar sürüsü?
  8 -1 ... strawberry blonde
 6. 2.
  Ulan Mustafa kemal Atatürk seni padişahın kulu, reayası olmaktan aldı sana şahsiyet verdi. Sana kullarım demedi aziz milletim dedi. Kadının yeri sarı inekten sonra geliyordu nüfustan bile sayılmıyordu hakettiği saygıyı gösterdi. Ama çok zorunuza gidiyor bunlar değil mi engerek suratlı yobaz? Ne güzel olurdu padişahlarınız yine devam etseydi ve bu halinle o padişahın sarayındaki atın boku kadar kıymetin olmasaydı. Sizi adam yerine koyanda kabahat.
  6 -3 ... abaninaltindakisopa
 7. 3.
  (bkz: götünden başlık uydurmak)

  halbuki biraz kırsalda dolaşsa, rahatlasa... ama yok illa başımıza kalacak. uganda'da kesilen elektriği kemalizme bağlıyor yavşak.
  5 -1 ... noxeca
 8. 4.
  dedi.... millet olmayı reddeden ümmetçi padişah oğlanı.
  6 -2 ... noxeca
 9. 5.
  Uçan atlara inanan adamların toplum psikolojisi hakkında ahkam kesmesidir. Sen bırak kemalistleri atatürk'ü falan koş kendine yılana dönüşen bi sopa bul onunla oyna.
  3 ... kardabi
 10. 6.
  nasıl millet olalım be eşek. (kemalist falan değil sosyalistim)

  akp'li iş adamı çıkıyor '' milletin amına koyacağız '' diyor utanıyoruz ama sen belli ki akp'lisin milletiz deyip kendi milletinin amına koyulmasına ses çıkarmıyorsun.
  nasıl millet isen ..
  1 -1 ... baris hemen simdi