1. 1.
  sözlüğün tek gündemidir.

  iki grup bütün gün birbirine hakaret ve aşağılama içerikli sözler sayar durur. ancak çoğu cahildir, ideolojiye körü körüne bağlanmış naylon tiplerdir. uludağ sözlük tarzı siyaset yaparlar ki o konuda haklarını yememek lazım, bu kavramın hakkını verirler.

  propaganda ile vakitlerine yazık ederler, zira kimse iplememektedir. ve kimse elin kıçı sivilceli çocuğunun uludağ sözlük'te yazdığı üç beş "x'ler boktur" entrysine bakarak "y" olmaya falan karar vermez. böyle yazılı masturbasyonlardan ziyade gerçek mastrubasyonu tavsiye ediyorum bu tiplemelere. en azından ufkunuz genişler, hayati sistemleriniz çalışır.

  ayrıca fazla propaganda yapmak kısırlığa sebep oluyormuş.

  (bkz: türkleri etkilemek için anahtar sözler)

  eklenti: ha tabi herkes cahil bok, ben pırlantayım da demiyorum. ama sıktı lan farketmediniz mi? hep aynı terane, ipe sapa gelmez polemikler, manipüleyşınlar falan..
  2 -1 ... karin
 2. 2.
  bu iki oluşum hep birbirinden beslenir. ayrıldıkları tek ve en önemli konu kemalistlere göre laikliktir, nurculara göre din elden gidiyordur.
  ... akyurter
 3. 3.
  ciddi ortak noktaları vardır. temel eser meselesi gibi.

  (bkz: nutuk)
  (bkz: risale i nur)
  -2 ... seretan
 4. 4.
  her konu için geçerlidir yazacaklarım.düzgün tartışılırsa hiçbir problem yoktur herkes tezini ortaya döksün.gerekirse 1.geleneksel münazara falan düzenlensin * modlar uğur dündarlığa soyunsun.6. nesil yazar olmanın verdiği cahillikle acaba yapılmışmıdır bilmioyrum ama bu fazla entry krililiğinden kurtulabilinir.* *
  ... catali gozuken tesisatci
 5. 5.
  nedir bu düşünce darlığı anlamıyorum ki.
  biri bana şu sorunun cevabını versin artık. nurcu olsun süleymancı olsun her ne bok olursa olsun farketmez kemalist yani kemalizm görüşünü benimsemiş kimse ne anlama gelyor bu kemalist :

  bölücülüğe, gericiliğe, mandacılığa karşı atatürk ilke ve inkılaplarında bağlı kalınarak uyma biçimi *
  şimdi nurcu vs. bölücü , gerici , mandacı veya atatürk düşmanı birimidir de birbirinden farkından bahsedilmekte.

  benim bildiğim bölücü , gerici , mandacı sıfatlarının kullanılabileceği kişileri tanıyorum. pekeke diyolar bizim köyde. *
  ... lambanin cini
 6. 6.
  nurcular illüzyoncudur, kemalistler gerçekci.
  2 -3 ... boslukta suzulen
 7. 6.
  (bkz: ülkücüler ve apocular)
  -1 ... bozok baykusu
 8. 7.
  bir uludağ sözlük klasiği...
  -1 ... bassguitar