bugün

geçen gün bi arkadaşın söylediği söylediği komik cümle. güldüm gectim kendisine.
doğru cümledir.

akapeli yobazlar bizden ve recmlerimizden korkmalıdırlar.
hiç bir kemalist dağlarda bu ülkenin askerini vurmamıştır. asıl o dağdakileri adam yerine koyanlar tehlikelidir.
kemalistliğin ne olduğunu bilmediği halde kemalistim diye ortada dolaşanlar oldukça doğru sayılabilice bir önerme.
doğru olan önermedir, teröristler doğunun kemalistler ise bu ülkenin gelişmemesi için elinden geleni yapıyorlar.
tehlikelidir kelimesinin manası eylemsel değil fikirseldir. günah keçisi ben olayım burada ama doğruluk payı yadsınamaz bu cümlenin. bu ülkede cemaatciyle islamcıyla yurtseverle kürtçüyle hatta yıllardır bokunu yediğiniz ülkücüyle dahi medeni bir şekilde istişare münakaşa yapılabiliyorken kemalistlerle hiç bir şey yapamazsın. öyle ki ülkenin şucu bucucuları içinde en bağnaz olanıdır kemalistler. kendi doğrularından başka hiç bir doğru yoktur ve kabul etmezler. hatta bu ulusal akımın en sağlam örgütü chp de bile durum bir hayli boktan. koskoca bir ilin eski gençlik başkanı yeni il başkanı bile bizimkiler bir duble rakıya oyunu satar diyorsa var sen düşün karakterlerini. ulusalcılık ağır bir hastalıktır. ne islama hoşgörü gösterirler ne islamcılara ne kürtlere ne kürtçülere ne başka milliyetçilere başka hiç bir naneleri yok. kemalizm savunucuları da sadece atatürke ahde vefa ödeyenlerin ne olduğunu bilmeden savunduğu bir ideolojidir. kemalizmi eleştirmeyi atatürkün dokunulmaz intibahına hakaret olarak gördüklerinden bu eleştirileri kabul etmezler ama diğer bütün dogmalarla kutsallarla dalga geçebilirler çünkü onlara ait değildir. malesef ki ulusalcılar memleketin kesinlikle en bağnazlarıdır.
80 yıldır ülkenin mına koymalarından mütevellit doğru önermedir.
kemalizm kimseyi öldürmemis ama ölsün diye alt yapı hazırlamıstır.
hiç bir atatürk'ü seven gerçek demokratik bir insanın cinnet geçirmediği sürece gidip başka ülkenin insanının başını kestiğini göremeyiz. ama yobazları çok iyi gördük. hatta geçenlerde esad güçleri zıbartmıştı bir tanesini de keşke hepsi gitse oraya diye iç geçirmiştim...
cumhuriyetin kurulmasıyla beraber türüyen bu tek hücreli fikir mikrop gibi yayılmış. halende türkiyenin anasını ağlatıyor. efenim katli vaciptir.
ikiside aynı boktur efenim.
biz bu ülkeyi 3 kuruşa kurtarmadık, çapulculara pabuç bırakmayız.
(bkz: gezi parkı teröristleri)
atatürk heykelinin önünde içki içerken...
doğrudur. bunlar kurtuluş savaşı döneminde ve cumhuriyetin kurulmasıyla birlikte düşman ülkelerinin tohumlarıdır. bitmiyorlar da arkadaş, ülkeyi yediler bitirdiler doyamadılar. halen bir uğraş bir çaba.
bugüne kadar ben terörist'im diyeni ağzında köpükler saçarak kovalayan sözde atatürk izinde giden köpekler, şimdi gelmiş teröristler kemalistlerden daha mı iyi diyor.

öyle diyenler alsın teröristleri götüne soksun.
güncel Önemli Başlıklar