bugün

yanlış tespit. bizim kul hakkı yemek vs gibi hayallerimiz olmaz.
çok doğru bir tespit.
türkiye'nin başına gelebilecek tüm kötülükler hayalken sayenizde gerçek oldu.
hayal etmek ve yapmak. ikisi de aynı önemdedir.
acımasız çarpıcı realitelerden biridir. chp zihniyeti ülkeye çaktığı bir tane çivi göstersin aq evet..
\"tren yaptı, yol yaptı, marmaray yaptı, hava limanı yaptı ve yapmaya devam ediyor\"

bunu çok basit şekilde anlatacağım sizlere;

yapıldığı söylenenlerin hepsi zaten görevde olan her hükümetten halkın beklediği şeyler. yani bu adamları görevi zaten bu. cem yılmaz\'ın bu konuyla ilgili bir tespiti vardı. bakkaldan bir şey istediğiniz zaman size istediğinizi verdiğinde valla bravo çok güzel verdi deyip alkışlar mısınız diye soruyordu. ha tabi böyle bir başlık açan adamın size söyleyeceği tek şey \"yaa önce ki hükümetler naaaptı?\" deyip 1923 e kadar geri sarar ve artık duymaktan midemizin bulandığı şeyleri tekrar eder.*
neyse konudan sapmayalım. akp hükümeti bu söylenen yatırımları yaptı ve yapıyor. peki ne karşılığında? 3. hava limaınıı ele alalım. tam emin olmamakla birlikte 30 milyar dolar üzeri bir maliyeti olacakmış. ihaleye alan firmalar yap - işlet - devret modeliyle aldılar bu ihaleyi. o firmalar bu işin altından pek ihtimal vermeme rağmen bu işin altından kalkabilseler bile yapımı için alınacak kredileri dünya bankası değil de asya kalkınma bankası vs. verecek. yani özet olarak biz ülke olarak 30 milyar dolar borçlanacağız. işte burada hepimizin sorması gereken soru, bizim ülke olarak avrupanın en büyük hava limanına ihtiyacımız var mı? asgari ücretin 1000 tl bile olmadığı, milyonlarca işsizin olduğu bir ülkede bu kadar büyük altyapı yatırımlarına gerçekten ihtiyaç var mıdır? bir ülkenin kalkınması yalnızca o ülkede ki şantiye sayısı ile ölçülemez. akp seçmeninin anlayamadığı nokta bu sanırım. ülke de tahmin ettiğimizden daha çok iş makinesi izlemeyi seven emekli yaşıyor galiba...
yapabilir doğaldır . zira o kadar parayı bende çalsam insanları bir güzel soysam o kadar paraya yol yapar havalimanı açabilirdim ülke için harcadığım para kendim için harcadığımdan daha az olabilirdi aynı akp döneminde olduğu gibi . istediklerini yapsın acaba o parayla mustafa kemalin tırnağı olabilecek mi? kemalistler gibi bir zümreye sahip olabilecekler mi ? olamaz efendim onların zümresi olsa olsa biraz kıldan ve koyundan oluşur. bu nedenle ki kemalistlerin hayal ettiklerini sadece yoldan ibaret sanıp yaptıklarını zannederler . bu arada yoluda avm lerin önüne değil doğudaki kürt ve alevilerin köyüne yapsa nasıl olur ?
Hayatında uçağa binmemiş adam gelmiş burda havalimanı yaptı diyor. Yaptıda ne oldu cebinde paran mı var ki binesin.
hayal gücünden yoksun akp anlayışından gelen bir nevi itiraf niteliğinde açıklama.
kimse hayal kurmasın la bi şey yapamaz ibneler.
sattıkları 57 milyar dolarlık kamu malını kemalistlerin değil atatürk ün adımını attığı sanayi teşvikleri ile yapıldığı ve sonraki hükümetlerin eldeki fabrikaları kapatıp dahada kötüye sürüklemesinden sonra kapatmaktan satmanın daha iyi olacağını öngören kimilerinin hayal edip kimilerininde gerçekleştirmiş olduğu iştir.
sattıkları 57 milyar dolarlık kamu malını da akp mi yapmıştı?
Sanki tüm devlet kurumlarını akp kurmuşta satıyor.
hırsızlık yapar denmek istenmiştir. kemalistlerin öyle bir hayali olmadığı için yapmamaları kendilerine dert olmamaktadır.
KEMALISTIN HAYALI: MUASIR MEDENIYETLERDEKI DEMOKRASI VE SOSYAL DEVLET,
AKPNIN YAPTIGI: ORTADOGUDAKI MAZHEP SAVASLARINA DESTEK VE DUBLE YOLLAR...

HIMM VALLA BROVO!! HELAL SIZE. KALTIM AYAKTA ALKISLIYORUM.
(bkz: ışıgı söndüreyim yat istersen) (bkz: adam çaldı ama yaptı) (bkz: türk miletine döşenen boru)
Tayyibin gücü yeterse binlerce troll ordumun Havuçları törpülerken kurdukları hayalleri gerçekleştirsin. Çocuklarda nasiplenir hem.
(bkz: tcdd)

akp kurdu lan bunu saygı duyun ibneler size demir yolu döşedi adamlar ne karaktersizsiniz.