bugün

cumhuriyetçilik -----> kafaları daha iyi bir rejim oluşturmaya basmadıkları için buna sadıklar.

devletçilik -----> geneli vergi nasıl kaçar, kos adasından kaçak içki nasıl getiririm, fiş almasam ne kadar olur, yazarkasa fişi kesmeyen insanlardan oluştuğu için bu ilkeye sadık değillerdir.

halkçılık -----> ak parti gibi halkın içerisinden gelen muhafazakar partileri asla kabullenmezler, türlü katakullilerle devirme çabasındadırlar(darbe, isyan, vb...), kapalıları halktan soyutlamaya çalışır imkanları olsa sokağa çıkmalarına bile karışırlar. bu ilkeye de sadık değillerdir.

laiklik -----> laiklik bir devlet ilkesidir, lakin kemalistler laik insan kavramını yaratarak bir ilke imza atmışlardır. mesela izmirlilerin "laik izmir", "izmir halkı laiktir" gibi zırvalıklarını çokça görebiliriz. din ve devlet işlerini ayırmazla aksine din düşmanlığını devlet politikası haline getirirler. bu ilkeye de sadık değiller.

inkılapçılık -----> bunu lütfen tartışmayalım, bu ülkede kemalistlerden daha dogmatiği asla görülmemiştir.

milliyetçilik -----> sadece beyaz türk diye tabir edilen türk profilini yaratma çabasındadırlar ve ayrıca kafatası milliyetçiliğine sahiptirler. milliyetçilikten anladıkları sadece asimile etmektir. o yüzden bu ilkeye de sadık kaldıklarını söyleyemem.

gördüğünüz gibi arkadaşlar, kemalistler sadece tek bir ilkeye uyum göstermektedirler, onun da sebebi şeriattan çok afedersiniz yusuf yusuf korktukları içindir...
buna sadıklardır:

--spoiler--

Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! işte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Mustafa Kemal Atatürk

--spoiler--

sizi gidi sahtekarlar sizi.
bak sana facebook da yazdığım bir yazıyı paylaşayım , okursan sevinirim ;

Öncelikle , müslüman arkadaşlar , şu kısımda çok büyük yanlışlar yapmaktasınız ; Allah Kuran’da her zaman dini yozlaştıranlara , dini işine geldiği gibi çevirenlere karşı uyarmıştır. inanmayanlara ise şevkatli ve iyilik ile yaklaşın , onlara dinimizi Allah yolunu öğretin demiştir.

Ateist arkadaşlar sizinde en büyük yaptığınız yanlış , inananları küçümsemek , onların salak olduğunu düşünmeniz ve onlara hakaret etmenizdir. Hiç kimsenin inancına laf etmek hiçbir kesime düşmez. Ne dincisi ateistine , ne ateisti dincisine küfür etme hakkına sahiptir.

Bunun dışında laiklik tartışmaları bile din kavgasına dönüşmekte. Laiklik siyasi bir terimdir , olması yada olmaması durumunda ülkemizde ne gibi şeyler olacağı mantıklı bir biçimde tartışılır , küfür etmek , karşınızdakini küçümsemek hiçbir şeyi değiştirmeyeceği gibi sadece sizi küçültür ve karşınızdakini daha fanatik yaparsınız. Mantıklı olarak tartışılmalı. Biz akıllı/zeki bir nesiliz. Önceki nesillerin hatalarına düşmemek gerekli. Örnekler olarak ;

sağcı - solcu (darbe)
kürt - türk (savaş eşiğinden ve ülke bölünmesinden dönme)
alevi - sunni (iki tarafta bu tuzağa düşmedi)
ermeni - türk (maddi - manevi üzerimize geldiler)
laz - çerkez (lazlar yemedi)

şu an için ;

laik - yobaz (ülke bölünmesi için)

Hepimizin dedeleri vardı Çanakkale’de. Merak etmeyin , laik tarafda yobaz taraf da "lan Türkiye’ye saldırıyorlar" desen savaşa gider koşa koşa. Ama bizi birbirimize düşürmektir amaç. savaşta omuz omuza gideceğimiz adamlarla kendi ülkemizde düşman oluyoruz. Dikkat edin bunlara.

Laikliğin karşıt kesime kötü gelmesinin bir sebebi Kemalist kesimdir. Bazı Kemalist arkadaşlar olayı abartarak Atatürk’ü Allah ile karşılaştırmaktadır , buda inanan kısmı hem Atatürk’ten hemde bu karşıt görüşün savuduğu herşeyden soğutmaktadır. Keza bazı abartan Kemalist’lere , Atatürk mezarından çıksa “beni Allah ile Hz Muhammed ile nasıl karşılaştırısız , ben insanım , ben Atanızım , beni putlaştıramazsınız! Şu ezanlarki şehadetleri dinin temeli ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli diyen Mehmet Akif’i ayakta dakikalarca alkışlayan benim , kendine gel!!” der şamarı koyar ağzının ortasına. Fakat bunun yanında bazı yobaz kesiminde Hz Muhammed çıkıp gelse “ben sana kibirini ört insanların kusurlarını yüzüne vurma , onlara iyilikle yaklaş demedim mi? Sen kendini üstün görerek o insanlara , Allah’ın yarattıklarına nasıl küfür edersin? Bu küfürler nedir , bu nefret nedir densiz!” der. Yani anlaycağınız iki tarafta da sorun vardır.

Bu sorunun başlıca sebebi de böyle olunmasının istenmesidir.

Lütfen arkadaşlar. Daha akıllı olun , daha yapıcı olun. Sırf karşıt görüşe küfür etmek için birşeyler yazmak yada paylaşmak size hiçbir fayda sağlamaz. Sadece size ve karşıt görüşünüze nefret kazandırır ve ülkenin bölünmesi için ön ayak oluşur. Lütfen dikkat edin...

Hiçbiriniz , hiçkimseyi küçümseme , kusurlarını görme yada aşağılama gibi durumlara girip de insanlığını yitirmesin.
andımızı neden kaldırdıkları ortaya çıktığı için gıllar kızgın.
cumhuriyetçilikten sonrasını okumadım.
akpliler dinimizin hangi ilkesine bağlıdırlar diye düşündürür.
birinci vazifemizi hatırlatayım mı?

malum, sizin seviye biraz düşük.
güncel Önemli Başlıklar