bugün

sözlüklerde çok bulunurlar, kavram karmaşası yaşadıkları çok bellidir. kemalist ile solcu, ya da sosyal demokratın ayrımını yapamazlar
mazilerinde fethullah ile fethullahçı, pkk ile pkk'lı olmuş akp ve mhp'li kimselerdir esasen. başkalarına bok atınca kendi pisliklerini unutturacaklarını zannederler.
(bkz: tespit gibi tespit)

siyasi görüşünü soran adama atatürkçü düşünce deyince solcusun yani diyor. bunlara göre muhafazakar görünümlü "cepçi" olmayınca pkk lılar da solcu chp liler de solcu biz muhalifler de komple solcu olmak zorundayız. camide yan yana namaz kıldığımız adam kalkıp "solcular namaz kılar mıydı ya" diye soruyor bu ülkede. adama anlatamıyorsun ben solcu değilim ki olsam bile neden namaz kılmamalıyım ki diye.
şimdi bu "15 temmuz darbesi" "bizim" "ıslak rüyamız" (bildiğimiz, olmasını hayal ettiğimiz bir şey anlamında yani) oluyorsa, "biz" niye paniğe kapılıp "atm ve market sırasında" "birbirimizi" eziyoruz. onu hiç anlamadım.
iki silah görünce son hız atm'ye koşanlar mı korkutuyor tam olarak?

(bkz: dosta korku düşmana güven salmak)
(bkz: kemalistlerin kurduğu ülkede kemalizmi kötülemek)
o olayın üstüne partinizin çağrısıyla 2 ay "demokrasi nöbeti" diye meydanlara toplanıp salak salak havada savaş uçağı gözcülüğü yapmanızı hep unutuyorsunuz. o da "kahramanlık destanı"nızın bir parçası değil midir? merak etmişimdir, gerçekten savaş uçağı gelse taş falan mı atacaktınız?
fethullahçı evleri ve ensar vakfı'nda kazanılmış ihvan kuçuları bunlar. gerçi ne bok olduklarını kendileride şaşırdı bunların dönmekten.
mesela ben, zira bu adamların kendi tiynetlerinde olmayanları kuru kuru zikmekten çekinmeyeceklerini çok iyi bilmekteyim.
sağcısından solcusuna bu tipler için insanların değil inandıklarının hayatta kalması yeterlidir. bunun için masumları kurban etmekten çekinmezler.