bugün

saldırmamız gerekirse kimsenin yapabileceği birşey yok.

(bkz: 30 ağustos zafer bayramı)
bunu merak eden itin kankisi yunanların bildiğidir.

denize atlayıp zor kurtarmışlardı canlarını.
bunu yunanlara sorabilirsin.
hacianesti mesela, kemalistler saldırmadan evvel afyon'da nasıl önlemler almıştı, anlatır sana.

bakınız burası çok önemli, yunan orduları başkomutanı hacıanesti, türkler saldırmadan evvel afyon'a gelir ve afyon'daki yunan savunmasını teftiş eder.
sonra da gazetecilere demeç verir.

--spoiler--
"Tüm cepheyi dolaştım ama Mustafa Kemal adında bir komutana rastlamadım, endişelenmeyin, rahat olalım. kemalistler(türkler) bu tahkimatımızı dikenli tellerimizi 6 ayda aşabilirlerse 1 günde aşmış gibi övünebilirler..."
--spoiler--

hacıanesti şovunu yapar ve izmir'e döner.

hacianesti'nin önlem aldık, kemalistler geçemez dediği o savunma hattı, 26 ağustos 1922 sabahı sadece 4 saat içinde çökertildi ve kemal'in ordusu afyon'u alarak yunan kuvvetlerinin önlenemez kaçışının başlamasına sebep oldu.

sonrasını biliyorsunuz zaten.
hacıanesti'nin "cephede rastlamadım" dediği bozkurt cephenin tam ortasından ona şöyle seslendi;
(bkz: hacıanesti gel de ordularını kurtar)

kıssadan hisse.
önlem falan boşuna uğraşmayın.
kemalistler bir gün saldırırsa kurtuluş şansınız yoktur, sonunuz hacianesti gibi, trikupis gibidir.
len neyinize saldıracağız zaten allah vurmuş size bir de biz mi vuralım kamil.
Hemen en yakininizdaki birinin g.tune kil olun digerlerinin arasina karisirsiniz sizi farkedemezler.
atatürk posterinin karşısında secdeye yat seni rahat bırakır.
kemalist saldırısında alınması gereken önlemler olup dikkat edilmesi gereken hususlardır.

benim tavsiyem nutuk kitabını saldırgan kemaliste gösterin hemen sakinleşir.
güncel Önemli Başlıklar