1. 1.
  yanlıştır. graham fuller'in dediği gibi kemalizm bitmiştir. chp seçmeni liboşlaşmıştır. mhp zaten islam sentezi ile akp'ye kaptırdı oylarını.
  -2 ... ekonovich
 2. 2.
  yanlıştır. sadece chp'ye oy veren alevi kürtler hdp'ye barajı geçsin diye py verdi. bir sonraki seçimlerde geri dönecek olan oylardır.
  -1 ... shah caspian
 3. 3.
  Teşekkür olarak yarın ilk fırsatta, hdp'de kemalistlere kayar ödeşirler. ama ne kaymak öyle, böyle değil böbrek yataklarına kadar.
  -2 ... ayazhan
 4. 4.
  kesinlikle hdp nin barajı geçmesini isteyen chpliler yüzündendir. "akp başa geçmesin de hdp bile kazansa olur" zihniyetindeki vatan hainleri yüzünden. nasıl verdiniz lan o oyları yazıklar olsun sizin gibi dar kafalı insanlara. onca masumun kanı sizin de elinizde olacak artık. bundan sonra çatışmalar çıkarsa hep sizin de payınız olacak. "kaos çıksın yeter ki akp başımızdan gitsin". tabi doğru, bu bile koymaz ki size...
  2 -1 ... red my lips
 5. 5.
  hdp'nin barajı geçmesini sağlamışlardır doğru. ama ak troller tarafından göz ardı edilen akp'nin yediği haltların, pkk'dan geri kalmamasına rağmen, kendilerince şimdi vicdan yarışına düşerek chp'lileri suçlamalarına da neden olmuştur ayrıca.

  (bkz: nasıl cümle oldu bu)
  -3 ... nicke gerek yok bence