bugün

oldukça komiklikli şakalı bi mizahtır. sevimli keratalar sizi. evet.
turist sikecek kadar bilinen ingilizce kadardır.
(bkz: olmasaydı olmazdık)
başlık açtırır.
kankalar köpürtür hatta.
(bkz: siklenmeyen yazar)
en az nasrettin hocanın eşşeğe ters binmesi kadar komiktir. ama komik olan espirileri değil içine düştükleri rezillikleri.
şöyle bir mizah anlayışıdır:

http://www.google.com.tr/...=0CC4Q9QEwAQ&dur=3403

yaratıcılığa bakın, aman allahım!
kemalizm diye bir şey uydurmalarından gelir. düşünün ki güya fikirlerini kendileri için bir emir olarak kabul ettikleri kişinin gerçek adı bile kemal değildir. ama mustafaizm ya da mustafaistler demek olmaz ne de olsa hz. muhammed in diğer adı mustafa. ha bir de atatürk ü zerre anlayamamalarıda mizahın zirvesidir.
sümerlerin tablet kullanabileceğini veya minik öğrencilerin süte karşı bağışıklıklarının olmadığını kırk yıl düşünse bulamayacakları mizah anlayışıdır, afedersiniz ama önce dönün bir kendi götünüze bakın sonra kalkın kemalistlerin mizah anlayışını eleştirin efendim.
doğası gereği sağlıklı olmayacak olan mizahtır.

"kemalist mizahı çok bayağı oluyor yeeaa" diye ağlayacağınıza bir düşünseniz bu durumun cevabı çok basit. gerçekten iyi bir mizah ortaya çıkarmak istiyorsanız tarafsız, apolitik bir düşünce içine girmeniz gerekmektedir. mizahın özü budur zaten, rahatça taşak geçebilme işidir mizah.

yıllardır salih memecan adı verilen bir türün sözüm ona "mizah" yaptığını zannettiysek bu şekilde "kemalist mizah" ile alay ediyor olabilmemiz gayet normal geldi bana.

mizahın kemalisti, yobazı, muhafazakarı, sağcısı, solcusu olmaz. mizah bağımsızdır amk. sizin dediğiniz çok başka bir şey, adı yok, siz koyun adını. "portik" deyin mesela, ne bileyim ama mizah demeyin amına koyim.
müjdat gezen ve levent kırca dan ibarettir.
en iyi örneklerinden birisi "abdülcanbaz" tiplemesini yaratan turhan selçuk'tur. abdülcanbaz, ilerici, yurtsever ve gericilikle mücadele eden yiğit ve dürüst bir tiptir. gerici, işbirlikçi, ikiyüzlü, kübünün doldurmak için anasını bile satan iğrenç politikacı tipini ise, "gözlüklü sami" temsil eder. günümüzde "gözlüklü sami" tiplemesinin gerçek örnekleri her köşeyi tutmaya çalışmaktadır. abdülcanbaz ise ortada henüz görünmemektedir.
(bkz: turhan selçuk)
sonu karararak biten video hakkında: videonun sonu karararak bitiyor farkederseniz. atatürk'ün türkiyesinde karanlığa ve meczuplara yer yok.
(bkz: ben bugün bunu gördüm)