bugün

ne diyon lan sen?....hadp´yi kurduran, kuruluş aşamasında parti üyelerinin hepsine gerekli güvenlik soruşturmasını yapıp, yaptığı soruşturmaya onay veren, akape lan...hdp´yi akape kurdu.

sonra mengi mengi diye öküz gibi böğürüp barzani´yi adam yerine koyan da akape. eceit o barzani´ye "sen kimsin ki benimle görüşmek istiyosun, sen benim onbaşımla bile görüşemezsin !!" diyen adam diil mi yarraaamm?..

partiyi kurudurup, sonra kurdurduğu partinin başına gelmiş adamları hapse atma olayına batı basını ağzını bırakıp götüyle gülmüştü...adamlar mantıklı olarak sordular, lan kodumunun çocuğu madem bu adamlar bu kadar kötü adamlardır, neden bu adamlara onay verip parti kurdurdun, diye...

akape bu soruya kendiyle çelişmeden hiçbi yanıt veremez.

akape kendiyle çelişmeden son 8 yılın dış politikasında ürettiği hiçbi politikaya doğru bir yanıt veremez.

ehliyet ve liyakat olayı gözetilmeyince bitakım gerizekalılar devletin önemli kurumlarına gelince böyle olur.

sen nasıl kendi kurduğun partiye destek vermezsin yarraam...senin çocuğun lan o parti. kurdurmasaydın o zaman. niye kurdurdun o partiyi?...
maalesef gerçekten vatanını seven insanlar var aralarında ciğerleri yaniyor şuan.
insanların terörizmi değil, hukuk kurallarını desteklediğini, maalesef ki hukuka göre o terörist destekçilerinin bile bazı hakları olduğunu, zamanında aynı chp nin sırf hukuğa saygısından dolayı RTE ye arka çıkıp siyaset yapabilmesini sağladığını farkedemeyen cahil yorumu.
O yüzden benim gibi kemalistler bıraktı chp'yi desteklemeyi. " ama öcalan' ı tv'ye çıkardılar, ama ama barzani , şey megri megri"

Ben anneyim. Anne olmak ne demektir bilirim. Evladın vatan görevini yaparken haince pusuya düşürülüp şehit edilsin? Teröriste gerilla diyenlere oy ver. Terörist cenazelerinde ağlayanlarla birlikte iş tutanlara oy ver. " kan duracaksa verelim kürdistan ' ı " diyen parti liderini destekle. Ne ile savunuyorsunuz kendinizi? Megri megriymiş. Güncel olun. Eğer o kara leke iktidara sürüldüyse sizin şu an yediğiniz haltlar da ne oluyor?
aynı cehape osman öcalan trt'ye çıktı diye de tepki gösterince gülünç duruma düşmektedir.
Oğlum adam terörist ise seçime sokmazsın.
Hem “seçime girebilir” onayı veriyorsun, seçilince görevden alıyorsun.

Kim olsa karşı çıkarız.

inan senin gibi demokrasi katliamcısının başına gelse yine karşı çıkarız.
--spoiler--
denyoya bak, ak parti hdp'nin kuruluşuna niye izin verdi diye soruyor. meşru zemin içinde siyaset yapan her partiye izin verilir ta ki terörle bağlantısı kurulana kadar.
-spoiler--

Yani diyorsun ki, hdp kurulana kadar bu ibneler başka isimlerle terörist destekçisi parti kurmamıştı, bu ibnelerin teröre desteği bilinmiyordu, sonradan anlaşıldı....
Dalga mı geçiyorsun, yoksa hakikaten saf mısın onu bir anlayabilsem , ona göre devam edeceğim ama anlayamıyorum.
Terörle alakası olmayanları yıllarca yargılayıp, hapislerde çürütüp ben bu davanın savcısıyım diyenler, daha sonra kandırıldık, aldatıldık şeklinde beyan vermediler mi ? Genelkurmay başkanı yıllarca hapis yatmadı mı ? Terörle suçlanmadı mı ? Ülkenin generalleri teker teker tutuklanıp darbe belasını başımıza saran generallerle değiştirilmedi mi ? Halkın aklıyla alay mı ediyorsunuz, siz unutuyorsunuz diye herkes unutuyor mu sanıyorsunuz ? Önce bunların hesabını vermek gerekmez mi ? Kandırıldık demekle iş bitiyorsa, herkes kandırılmış olabilir, adalet bu değildir, hukuk bu değildir. Bu güçlünün zayıfa üstünlüğüdür. Belki sırf bu yüzden karşıdırlar.