bugün

çünkü kemalizm e göre kemal atatürk hayatı boyunca ne kendi yaşamında,ne de devlet yönetiminde asla hata yapmamıştır,olarak değerlendirdikleri fikire cevap veren sözdür.
kaynağı göt olan yazarın uydurması.

kemalistler hiçbir zaman atatürk'ü tanrılaştırmamıştır.
ama vatan hainleri kemalistleri çekemez.

(bkz: don t feed the troll)
kemalizm adı verilen olayda Atatürk kutsallaştırılmıştır fakat bu bütün atatürk'ü sevenler için geçerli degildir sadece Kemalizm adı verdikleri ideolojik sistem kalkanında geçerlidir ve bu bakımdan bu önerme dogrudur.
(bkz: mantıklı insan)
(bkz: hata terimi) atatürk için bu terim oldukça düşük, gönül rahatlığıyla kemalist olabilirsin.
yes anladık yok mu başka birşey...?
kemalizm'i eleştirme saçmalığının uzaması ve artık bitsin önümüzdeki başlıklara bakalım dedirten,ama öte yandan bir ideolojiyi -düşünceyi sevmeyen insanın eleştiri yapabilme özgürlüğü ancak 'sakız misali uzatma meselesi' sözlüğün suyu çıktı beyler düşüncelerinin kafamda geçmesiyle son bulur ,bırakalım ata rahat uyusun, chp'yi eleştir bilmem kemal kılıçdaraoğluna bir iki cümle salla rahatlarsınız ve belki de siyaset yaptığınızı düşünür kendinizi bir şey zannedersiniz,ideolojik kaygılardan uzaklaşarak ülkemiz için önemli insanlara dil uzatmanın fayda sağlamayacağını belki gün gelir anlarsınız.
işin daha ileri boyutundayım ben:

-kemalist değilim, öyle ise varım.

ve benim var olduğum yerlerde kemalistlere yer bulunmamasının nedeni, onların bulundukları yerde bana yaşama hakkı tanımamak istemeleridir.
yoksa bence kemalistler de tepemize binmedikçe aynı toplumda bizle yaşayabilirler..

neden mi yer yok bize?
latife ile:
neden olmayacak ayar üstüne ayar yedikleri için..
kemalizm kelime manası ile yanlıştır bir kere.
Ben atatürkçü diye nitelendiriyorum kendimi. Ama kemalistler atatürk hata yapmamıştır. Tapınalım diyen bir düşüncedir. Arkasında yatan sebeplerde bellidir. Kemalistler Atatürk'ü mao gibi putlaştıran yanlış zihniyettir.
Kemalist olmamakta atatürk'ü yaptığı hatalarla kabul edip sevmek yada sevmemektir.
insan hata yapar atatürkte insan. Hatalı olduğunu bilerekte kemalist olunmaz.
ben kemalistim daimada kemalist olarak kalacağım ,atatürk ve silah arakdaşlarının yanında yer alacağım ... bundan büyük bir onur duyuyorum ben ...
+insanlar hata yapar
-hangi insan
+evrimden gelmiş atalarımız mesela!
bu gibi...