bugün

düşünen müslüman söylemidir.

kemalizm nedir öncelikle onu öğrenmek lazım. atatürk öldükten uzun uzun zaman sonra iktidarı ele geçirmek için aklı para ve uçkurda olan insanların çıkardığı bir ideolojidir kemalizm. ismet inönü iktidarında atatürk hakkında herşey silinmeye başlandı. ne zaman iktidarı kaybettiler atatürkü öne sürdüler.

biz müslüman insanlar olarak, dine safsata deyip, batının getirdiği laikçilik gibi bir kavrama tapan nesil istemiyoruz. zina ve alkol bağımlısı yapılıp topluma çürüten nesil istemiyoruz. bir insanın kaliteli üniversitelerde okuması, yüksek makamlara gelmesi onun süper bir adam olduğu anlamına gelmez. kimse beni bilim düşmanı gibi göstermesin, demek istediğim bilime tapan insanların absürdlüğüdür. doğru insan allahın emir ve yasaklarına karşı gelmeyen insandır. kibri ve nefsi ile sürekli başarı kazanan bir insanı övmek doğru değildir.

ha tinerci nesil ha laikçi nesil. birisi köprü başında tiner çeker öbürü bira içer. aradaki tek fark bira içenlerin evlerinde uyumasıdır.
yani sen diyorsun ki benim istediğim insanlar yakınımda yöremde olsun gerisini boşver..
bu biraz düşmanca. ama zaten sen sevdiğin insanlarla birlikteysen niye diğerlerini düşünüyorsun ki.
not-1: aklım para ya da uçkurda değil.
not-2: tinerci değilim.
sipariş üzerine nesil isteniyorsa, bende bir kıymalı nesil alayım.
kafayı yemiş, gericilik çamuruna batmış, aklı 1500 sene öncesinde kaldığından düşünemeyen müslüman söylemidir.
fikri hür vicdanı hür nesiller istiyoruz-mustafa kemal atatürk.
arkadaş 21. yy'a gelmişiz hala nasıl nesil isteniyor tartışması yaratan söylemdir. bırakın isteyen istediği gibi yetişsin. ister dindar ister kemalist ister deist. kime ne...
dindarlığın zıttının kemalistlik olduğu düşüncesi bile başlı başına bir cahilliktir. dine aşırı düşkün olmakla, yaşadığı ülkenin kurucusunu ve ilkelerini benimsemek nasıl oluyor da aynı kefede oluyor. anlamadım doğrusu.
Özgür düşünce nerede kaldı. Özgür yaşam nerede kaldı. Hangi çağda hangi liderin önderliğinde yaşıyoruz sorusuna cevap bulunmalı daha sonra bunlara kafa yorulmalı.
yanlış istektir. dindarlar için bile. islam terörizim olmadığı gibi, laik olmak alkolik olmak değildir.

ikincisi, müslümanın düşüneni olmayacağı gibi, hristiyanın da düşüneni olmaz.
dindarın düşüneni olmaz. çünkü dinlerde düşünme yasaklanmıştır.
yasak olmayan tek şey, sizin onlar gibi düşünmenizdir. bu nedenle asla gerçeğe ulaşamazsınız.

yaratanın kastetiği gerçek düşünme benim mevcudiyetimi düşünündür. tefekkür edindir. bu en gerçek düşünmedir. gerisi hikayedir.
cennetin güzelliği, cehennemin azabı... bunları geç. esas düşünme cennet cehennem için yapılan düşünme veya çaba değil.

şimdi size bir soru.
hanginiz peygamberin ashabı hakkında -objektif- yorum yapabilicek kadar babayiğit ??
yav şurda ashabtan hz. bilmem kim yanlış yaptı diyebilecek kadar babayiğit. hiçbiriniz. çünkü yapılamaz. yapanı götürürler.
götürmeyi bırak bunu düşünemezsin bile.

not: ashabla bir sorunum yok. sadece örnek.
söylemden çok benimsenmeye gidilmesini istediğim slogandır. aslında utanç verici bir slogandır.
hani diyorsunuz ya; dindar nesil 1500 sene öncesinde kaldı diye. e işimize geldiği zaman 1500 sene önceki atadan övünmesini biliyoruz? "çağ şu devridir böyle olmak gerekir" söylemleri eğer işe yarasaydı, yüz yıllardır değişime giden mısır devleti şimdiye dünya lideri olmalıydı.

işin aslı bir birimize kızmamalıyız. birimiz konuştu diye diğeri o kiii hakkında direk " mal, cahil yorumu" diye bahsetmemeli fikirleri empoze ettirmemeliyiz.

neyse siktir et. tamam sence senin dediğin olsun bence benim dediğim. sonra vay efendim türkiye niye değişmiyor. yemişim türkiye'ni. halkın kendi kendini seçmesi düşüncesini daha benimseyemeyen ülkenin kürt vatandaşı olarak hala ben eziliyorsam, sorun ne sende ne bende ne de iktidardadır. fikir efendim fikir... fikir yıkılmamalıdır. kurtuluş savaşında çocuk genç yaşlı demeden hurraaa diye savaşa gittik sonra 30 yıl kendimize gelemedik. başımızda atatürk gibi bir lider olmasaydı(sadece liderlik özelliğinden bahsediyorum) o otuz sene elliyi bulurdu zaten. zeki, bilgili nesli o yıllar tüketti türkiye. neden? çünkü bir fikir akımı yoktu bizde. bilginler bi köşeye yumulup çalışma yapmadı, aldılar eline tüfeği hoop şehit olmaya. he merak etmeyin o yıllar üç beş bilgin şehit olmasaydı da halk olarak atlatabilirdik savaşı.
(bkz: e şıkkı yukardakilerden hiçbiri)
kemalist değil, atatürkçü, aklı başında, dini kendi kendine yaşayan, mal gibi insanların gözüne sokup şov peşinde koşmayan nesil istiyoruz.
"dindar nesil arabasını dağdan aşırır, kemalist nesil düz ovada yolunu şaşışır." sözüne ilham olan temennidir.
dört duvarın etrafında 7 defa dönmek...
bir taşı öpmek...
taşı taşla taşlamak...
şişedeki kılı öpmek...

not: ortamlarda putperest değilim demek....
daaalabilirsiniz.... saygı değer muhteremler...