bugün

komedi konusunda öyledir bir tek çünkü komik değildir. kariyeri boyunca espri içerikli 15000 repliği olsun, bunun sadece 100 tanesi yarıla yarıla gülmenize neden olur, daha fazlası yok.
ama türk sinemasının yapıtaşlarındandır, olmazsa olmazlarındandır, orası bir gerçek.
en güzel filmleri en ciddi olduğu filmlerdir.
(bkz: propaganda)
(bkz: garip)

allah mekanını cennet eylesin.
Patlamış balon söylemidir. Dikkate almaya değmez.
(bkz: bsgçk)

tanım: atalay demirci ile kemal sunalı kıyaslayan prematüre bayanı.
Atalay demirci ile kemal sunalı kıyaslamak 131 şahin ile 2013 model bir mercedes kıyaslamak gibidir. Ki bu karşılaştırma saçmalığı danıskasıdır. Kemal Sunal türk sinemasının gördüğü en büyük ustalardan biridir. Onun ince esprilerini anlayabilmek bir miktar zeka gerektirir. Küfür etmeden, gönül kırmadan, kimseyi gücendirmeden güldürmek herkesin yapabileceği birsey değildir. Bir insanın 30-40 yıl önce çektiği filmler hala ızlenıyorsa ve geniş bir kıtle tarafından begenılıyorsa bu insanda bir yetenek var demektir. Ne zaman eski bir türk filmine denk gelsem gözlerim kemal sunalı arıyor, kemal abi bir filmde rol almışsa mutlaka izliyorum. Zaten eski türk filmlerinin tadı bir başka. Kemal abide olunca ayrı bir güzel oluyor. Ancak atalay demirci bundan 40 yıl sonra hatırlanırmı diye sorarsak, hiç sanmıyorum.

Seveni vardır mutlaka ancak Ben kendi adıma atalay demirciyi komik bulmuyorum. Esprileri(esprı denebılırse tabi. Bana daha çok dalga geçiyor gibi geliyor) çok basit.

Bugün 13 yıl oldu. Çok özlüyorum be kemal abi. Çok erken gittin aramızdan. Mekanın cennet olsun.
samimidir dava adamidir bende cok gulmem ama halki yansitmaktadir bu adam sadece komedi oynamadi diger filmlerini animsarsan ne demek istedigimi anlarsin. bi fikri bi mesaji vardir. zamanin zibidilerinin yaninda lafi bile yapilmaz.
doğrudur.

çünkü; kemal sunal komik değildir, sadece şaban tiplemesi komiktir.

başka hiç bir dizide de tutmamıştır zaten.
Birinde güldürmek için aşırı bir çaba vardır, diğerinde düşündürme vardır. Ikisinin ortak yönü güldürerek bir şeyler yapmalarıdır. Kemal sunal güldürürken düşündürür ki o yüzden defalarca izlettirir kendini. Atalay demirci ise, ki bu insanin kemal abiyle kıyaslanacağı günlere geldiğimize inanamıyorum, kalıcı olmayan kalıplarla güldürür. Ve aslında komik olmayan şeylerle güldürür, biz gülmek için bayağı uğraş veririz.
hiçbir balon 30 yıl patlamadan duramaz dedirten kişidir.
kemal sunal, bir sahneye çıktığında hiç bir şey yapmadan mikrofona ağzını degdirmeden tüm salonu güldüre bilen bir insandı, halk adamıydı, tüm filmlerinde o dönemin halk sorunlarını baz alıp insanların zor gündelik hayatlarında onları güldürürdü. siyaseti ve devleti eleştirirdi Filmlerinde.
şimdi hangi komedyen bunu yapa biliyor ki.
mekanı cennet olsun.
atalay demirci ile kemal sunal gibi bir ustayı karşılaştırmaya cüret eden zeka özürlü yazar söylemi.
Tamam gulmeyi bilmiyosun, sikimsonik şeylerle eğlenebiliyosun ama bir ömrünü türk sinemasına adamış, asıl amacı güldürmek değil yaşadığı zamanın gerçeklerini güldürerek aktarmak olan bir insanı daha dün çıkmış bir komedyenle karşılaştırma. Atalay demirci komik değil demiyorum ama kendisi bile kendisiyle kemal sunalın karşılaştırılmasından hoşlanmazdı eminim.
kemal sunal kendine has gülüşü ve koşusuyla bile sevenlerinin gönlünde taht kurmuş halktan biri olmuş ve filmlerinde öpüşme sahneleri bile olmamış bir aktördür. sadece komedi değil sosyal mesaj veren öğretmen, düttürü dünya ağalık düzenini eleştiren kibar feyzo gibi önemli filmleri de vardır. günümüz kuşağı recep ivedik'in yellenmesini veya geğirmesini daha komik buluyorsa bilemem ama bugün hala onun replikleri akıllarda ve gösterilen kemal sunal filmleri reyting listelerinde kendine ilk sıralarda yer buluyorsa bu halkın onu sevdiğinin kanıtıdır.
salak saçma iddiadır. 70 ve 90 yılları arasında kim vardı? kadar mizahı anlatışı direktliği vardı da bizi güldürüp düşündürdü. en az senarist kadar mimikleri hissettirdikleri çok önemli bir oyuncudur. hala ara sıra açar izlerim. siz gidin recep ivedik maskeli beşler izleyin laleler.
anasının babasının kemal sunala güldüğünü unutup, onlardan çıkmış biri olduğunu da unutur genelde bele tipler... diyenler.
adamın kemiklerini sızlatmayın ibneler iki dakika efendi olun.
güncel Önemli Başlıklar