bugün

belden aşağı yapılan basit esprilere gülmeyen insandır en azından.

sen git recep ivedik e gül. recep in burnunu karıştırmasına, osurmasına gül. bunlar komik di mi senin için.
Bunu soyleyen insanin mizah anlayisini sahan gokbakar in igrenc taklitleri ve recep ivedik tatmin etmektedir.
yanlış bir önermedir.
kemal sunal'a gülmeyeceğiz de kime güleceğiz.
Bütün Kemal Sunal filmlerinde sosyal mesaj vardır. Ağalık, köylü yaşantısı , geçim sıkıntısı, karaborsa. Yani etli sütlüye karışmayan komedyenlerden değildir. 100 numaralı adamdır.
Kemal Sunal a gülmeyip recep ivedikte yarılanlar vardır ki evlerden ıraktır.
http://inciswf.com/54687438.swf
topigi acan yazara tahammul eden tekmili birden cehapelisi akepelisi komunustu ateyizi dayana biliyorsa kemal sunalada onumuzdeki 2000 3000 yil daha gulunecektir. cvbini verdigim topictir.

kisisel algilama ancak kisiligini sikim.
kimbilir hayatında yüzlerce mantı yediğin halde yine vazgeçemiyorsun.yiyorsun işte.kimi zaman daha fazla haz alıyosun.onun gibi bişey.acınacak bir durum yok ortada ne de acınacak insanlar..olsa olsa yazarın kendi kendine kuruntusu olabilir.
(bkz: saçmalık)
pis yedilideki orço denen şeye gülen insanın sözüdür.komediden ve doğallıktan anlamaz.
acımaktan ziyade üzülünmesi gereken durumdur.

nedenine gelirsek; kendisi, inanılmaz bir dünya görüşüne sahip bir kara mizah virtüözüydü. dolayısıyla çektiği filmler mesajlarla, göndermelerle doluydu, bunun yanına komik mizacı da eklenince ortaya çok güzel eserler çıkıyordu. bu adamı anlamak yerine, hala sadece gülüyor olmak gerçekten üzücü.

bu fikre sadece bu yönden katılabilirim.
kemal sunal bir dönemin fenomenidir. insanlar hala ona gülerken bazen aslında kendi geçmişlerini hatırlayıp tebessüm etmektedir. kemal sunal gibi diğer eski filmler de aynı etkiyi yaratabilmektedir. hangimiz çocukluğumuzda izlediğimiz çizgi filmleri hoş anmayız, gülümse meyiz?
http://inciswf.com/1290871654.swf
Dişlerini yıllarca fırçalamamış bir insanın dişlerindeki mikropların beynine tırmanması sonucu beyninin sulanması velhasıl öyle ki nasıl mıdır?
cem yılmaz bir sefer izlersin ikinciye gülmezsin keza ata demirer keza şahan gökbakar öyledir dünyanın en iyi komedyenlerinin showlarını bile tek sefer izlersin Kemal Sunalı ise kaç sefer izlemiş olursan ol ilk defa izlemiş gibisindir bu onun büyük oyuncu olduğunu gösterir eğer bunu farkedemiyorsan farkına varanların acınası değil senin dangalak olduğunu tesciller kapişşşş..

(bkz: aykırı olayım da ünlü olayım ayaklarını bırak kardeş)
bu başlığı açan zihniyete acımak.
ben bir milyon dolarımla kendi kendimi döverek güldüğüm için saçma bulduğum iddia, oohhh yeah o tat hiç bir filmde yok çok komik adamım.
biz de sana acıyoruz .
sadece basligi acan yazari eksilemek icin girdim..kemal sunal yahu..olunun arkasindan konusulmaz. ayip.
Kemal Sunal komedyen değildir; içtendir, samimidir, bizdendir... O yüzdendir ki, her gördüğümüzde televizyonun karşısına kilitlenir, bizden biri olan bu adamı izleriz.
Atatürk bile yaşıyor olsaydı hala onun filmlerine gülüyor olurdu bana sorarsanız. Ben de çok eğleniyorum. Kalitesiz Recep ivedik veya bilimum onun seviyesindeki eziklere güleceğinize açın kendinizi geliştirin.

Cem Yılmaz'a da sorsanız bence o bile gülüyordur.
şu başlığın açılmış olması bile inanılır gibi değil aramızda uçurumlar var malesef yeni nesil ile.
(bkz: cem yılmaza gülen nesil) varken böyle bir yorum yapmak saçmadır.
Eskiden beğenmiyordum. Yaşla alakalı galiba yaş 40 yaklaşıyor. Şimdi bazen komiğime gidiyor ve seviyorum.
insanların zevklerini tartışmaya açtığı için yanlış bir önermedir. Nitekim sen beğenmezsin ben beğenirim. Kaldı ki Kemal Sunal gibi bir oyuncu Türk sinemasına gelmiş duayenlerden biridir. ve yine aynı şekilde filmlerinin çoğunda zamanın gerçeklerini başarıyla yansıttığı için kendisi takdir edilmelidir. Nitekim o dönemlerde oyuncular şimdikiler kadar para almıyordu, şartlar daha zordu. kısacası yaşadığı dönemde çekilen onca zorluğa rağmen insanların yüzünde küçücük de olsa bir tebessüm uyandırmayı başardığı için kendisi hakkında böyle bir başlık açılması da bence son derece yanlıştır.
pis yediliye gülenin yaşayacağı durumdur. asıl acınacak halde olandır.
güncel Önemli Başlıklar