bugün

şakaysa çok komik gerçekse de çok komik. bunlarla mı avutuyorsunuz lan kendinizi? recep beye ne diyecekti? ampul kafası mı?
dürüstlüğü ve efendiliği namazda arayan kişi veya kişilerin sorunsalıdır. tabii ki namaz kılana saygı duyulur tıpkı kılmayana duyulacağı gibi. ama ben de derim ki recep tayyip erdoğan hazretleriniz sabah akşam namaz kılsa koltukta kelle muamelesi yaptığı şehitlerin kanının günahını öder mi?
adamın dini kimseyi ilgilendirmez kılar kılmaz onun bileceği iş yapacaklarına bakmak lazım.
tamamiyle provokasyon amaçlı başlıktır. sonuç itibariyle, bahsi geçen eylem, kişiyle yaradan arasındadır ve kimseyi ilgilendirmemektedir. ilginç olan ise, başlık sahibi yazarın bunun farkında olmasına rağmen, bu tarz bir başlık açmasıdır. çünkü amaç, fikirlerini beyan etmek değil, insanlar tarafından ciddiye alınmaktır. sahip olduğu fikirler ciddiye alınacak şeyler olmadığı için, bu tarz provoke edici başlıklar açmakta ve insanların ona cevap vermesiyle tatmin olmaktadır.
acı olan ise, bu tarz bir başlığı ciddiye alıp, cevap veren yazarların var olmasıdır.
ileklliğin, türkiye nin dahada geriye gitmesini sağlayan görüşlerden biri.

vay efendim namaz kılmıyor
Memleketi nasıl karanlık günlerin beklediğinin habercisi olan bir mevzudur. Sana girip de çıkmayan ne. Kılar veya kılmaz. Senden mi sorulacak. Kılanları da gördük. Trilyonları nasıl götürdüklerini de. Çekin lanetli ellerinizi artık bu halkın üstünden. Sizin kıldıklarınız sizi kurtarmaya yetecek mi biraz da bunu düşünün..
Ben hoca değilim, muska yazmadım,
Ben hacı değilim, Arap gezmedim,
Kuvvetliyi tutup tutup zayıf ezmedim,
Namussuza boyun boyun eğdim ise yuh!

Mahzuni ŞERiF
(bkz: Alevilik)
alınmış abdestim aldırırlarsa
kılınmış namazım kıldırırlarsa
sizde şah diyeni öldürürlerse
ben de bu yayladan şaha giderim.

pir sultan abdal
(bkz: ağzı olan konuşuyor)

kaba etinin yusuf yusuf nidalarıyla inlediği şahsın, kemal kılıçdaroğluna takmaya çalıştığı fakat eline yüzüne bulaştırdığı kulp.

ayrıca boş bakınız vermek bile senin bu yaptığın işten daha hayırlıdır.
(bkz: görmeden sallamak)
şimdi buralar be hey dürzü dolacak. *

(bkz: iki saattir konuşuyoruz 1 kez be hey dürzü demedik)
memleketimizin için cok önemli bir konudur.Zira memleket insanı alnı secdeye değen başbakan ister.Alnı secdeye değsinde yeter ki biz annemizi de alıp gideriz mantığı vardır.
en azından haram yemiyodur.müslaman geçinenlerden daha müslümandır.
(bkz: ILIMLI ISLAMCI BiR HALK) NE OLA Ki.
onun bunun namusuna laf edip sonra sübyancılık yapmaktan müslümanları fakirleştirip onlar deniz feneri gibi yöntemlerle soymaktan kötü olmayan durum.
alevi olma sebeplerindendir.
kendisini ilgilendiren hadisedir. işte bu tipler yüzünden dinimizin adı çıkıyor. dinin islamın hiçbir suçu yok. bunu uygulayanlarda var sıkıntı. dini kendi tekellerinde zannedenlerde var sıkıntı. kardeşim bu din senin değil, belli bir kesimin değil. bu yapılan gıybettir. bakın kuran-ı kerim ve hadisler ne diyor:

(Birbirinizi gıybet etmeyiniz.) [Hucurat 12]

(Miraca çıkarıldığımda, bakırdan tırnaklarıyla yüzlerini ve göğüslerini tırmalayan kimseler gördüm. "Bunlar kim" dedim. Cebrail aleyhisselam, "Gıybet ederek insanların etini yiyen, şahsiyetlerini zedeleyen kimselerdir" dedi.) [Ebu Davud]
kemal kılıçdaroğlu nun namaz kılması ya da kemal kılıçdaroğlu nun namaz kılmaması, yalnızca kendisini ilgilendirecek konudur.
KiME NE DENiLECEK DURUM.
ÜLKEM MÜSLÜMAN BiR ÜLKEDiR DOĞRUDUR AMA MÜSLÜMANLIĞINI iBADETiYLE YAŞAYAN BiR AVUÇ iNSANIN YAŞADIĞI BiR ÜLKEDiR AYNI ZAMANDA, CUMADAN CUMAYA CAMi DUVARI GÖREN iNSANLARIN, ALNINDA SECCADE iZi VARMIŞCASINA, MiLLETiN ALNINI YOKLADIĞI BiR ÜLKEDiRDE AYNI ZAMANDA. iBADET KULLA YARADAN ARASINDAKi BiR MEVZUDUR. NE iNANANI, NE DE iNANMAYANI iLGiLENDiRiR.
siyasetçinin sadece camiden çıkıp çıkmamasıyla ilgilenen insanın serzenişi.

(bkz: namaz kılanı da gördük)
kimseyi bağlamayacak durumdur. bunun dışında bahsi geçen kişinin yeterince kusuru vardır zaten, kimseyi alakadar etmeyenleriyle uğraşmamak gerekir.
bunu da dert edeceksek, vay bizim halimize.. beni zerre kadar ilgilendirmeyendir. baskalarini bilmem.
kılıçdaroğlunun ibadeti kimseyi bağlamaz. o adamın işi politikadır. ahirette her koyun kendi bacağından asılmayacak mı? bu ve buna benzer başlıklarla uludağ sözlük incileşmektedir.
kılması görevi olsaydı imam olurdu. Eğer değilse kılmak zorunda değil demektir.
güncel Önemli Başlıklar