bugün

kemal kılıçdaroğlu'nun önümüzdeki genel seçimlerde halkçı kimliğini de arkasına alarak, halk ile birlikte doğru yola yürüyerek iktidar olacağı gerçeğidir.

yeni liderimiz Kemal Kılıçdaroğlu chp'nin değişimin, devrimciliğin, halkçılığın, demokrasinin, emeğin, bağımsızlığın, özgürlüklerin partisi olduğunu bize tekrar hatırlattı.

tüm bu vasıfları ve daha bilmediğimiz yenilikçi hareketleri ile türkiye'yi dışa bağımlılıktan kurtarıp kendi kendine yetebilen bir ülke haline getirecektir.
iddialı bir laftır. türk siyasetinde kimin ne olacağı belli değildir. ayrıca ben akp gibi mükemmel planlar organize edebilen bir partinin henüz son kozlarını oynamadığını düşünüyorum. zamanla herşey belli olur...
tıpkı,
kemal derviş gibi,
cem boyner gibi,
cem uzan gibi,
ismail cem gibi,

gibi gibi...

(bkz: nah afedersin)
Kemal kılıçdaroğlunun çocukları kaçırıldı !

Çok yakın bir haberdir,olamazdır.
bu gerçeğe inanan 'bilge' ve delikanlı insanları şuraya bekliyorum

(bkz: #8215095)
yataktaysa doğru olabilecek gerçektir. özelini bilemeyiz. ama siyasette bu olsa olsa 1 nisan şakası olabilecek niteliktedir.
iktidar a kurtarıcı olarak geçmek değil geçtikten sonra çalıp, çırpmamak yeğen. * *
akp ve zihniyetinin engel olmak için her türlü ahlaksızlığı (buna siktaşak muhabbeti de dahil)kullanabileceği ihtimalini hatırlatan gerçektir.
deniz baykal tarzı mı ? yoksa rte tarzı mı ? diye sorduran iddiadır.
gerçekleşmeme olasılığı düşük durum.
olabilitesi vardır.

yinede seçim sonucu ne olursa olsun, seçimden sonra göte girecek entrylere ev sahipliği yapacak bir başlıktır.
korkutan durum.
(bkz: hayallerde yaşıyor bazı arkadaşlar)

he canım he. hatta ben diyorum ki %70, böyle tayyip erdoğan filan toptan terkedecekler ülkeyi, hep beraber iran'a gideceğiz.

(bkz: bir an inandın itiraf et)
halk iktidar olacak rant muslukları kesilecek, sosyal demokrasi ve bu ulusun gerçek neferleri kazanacak.
hay bin kunduz.
olursa iyi olur. demokrasi kültürü oy kullanmayla değil, öğrenme süreçleriyle gelişir. ne bu partiden ne de bu zavallı kemal bey den bi cacık olamayacağı ancak onun denenmesiyle anlaşılabilir. bir dönemlik yıkım da gelecek olsa, bu öğrenme süreci uzun vadede demokrasiyi güçlendirecek, demogojik ve polülist söylemlerin karın doyurmadığı anlaşılacaktır. eğer bireyci anarşist olmasaydım oy kullanır ve oyumu bu zavallıya verirdim. ama oy kullanmak anlayışıma aykırı.
kibrit gibi bir hısımla harlıcak yavaş yavaş yancak ve elini yakıcak.
(bkz: neler gördük neler)
(bkz: kılıçdaroğlunu Toruk Macto zannetmek)
(bkz: avatar)
gece gece gülmeme sebep olan hayallerin gerçeği olabilecek bir gerçekliktir. şizofreni vakası filanda olabilir.
kameraları hazırlayın.
(bkz: deniz baykal volume II)
"baykal konforu bitti" diye vekillerine talimat veren RTE nin dahi kabul ettiği gerçektir.
amerika istiyorsa öyle ya da böyle olur.
çankaya dan türkiye ye bakıp niyet okumak olsa gerek. biraz halkın içine inince pek de mümkün görünmeyen olay.
(bkz: ahtapot paul)
bu halk o yetkiyi buna 23 nisanda bile vermez.