bugün

gerek recep tayyip erdogan'a verdigi sayisiz ayarla, gerekse deniz baykal'dan devraldigi chp enkazini cumhuriyetin ilk yillarina dondurmesiyle ortaya cikan hadisedir. biz ulusalci genclerin gonlunde adeta ikinci baskomutan ataturk olarak dogmustur.
hayal gücü snır tanımıyor sevgili yazarlar.
did you mean gandi?
(bkz: hayallerde yaşıyor bazı ulusalcı gençler)

saçma önermedir.
şunu o ezik kafanıza sokun... ikinci bir atatürk yok! olmayacak gelmeyecek de. ne kadar meraklısınız 2 atatürk lere arkadaş. böyle bir insanın ismini bu kadar "ucuz" kullanmayın.
(bkz: atatürk e hakaret eden sözlük yazarı)
Gereksiz ve temelsiz bir hayaldir.çünkü kemal bey,lider karizmasi olmayan rte ile sidik yarışını siyaset bellemiş diğer düzen politikacılarından farksızdır.
ikinci atatürk hiç kimse olamaz, ancak gandi kemalin de iyi bir insan, doğru bir kişilik, dürüstlüğün temsilcisi olduğu tartışılamaz.
bir ara aynısınıda rte için de diyorlardı günümüzün ikinci bir peygamberi gibidir diye. ne kadar kolay demi insanların değer verdiği şeyleri kullanmak? atatürk bir kere geldi, bir daha da onun gibi lider gelemez.
her ne kadar iyi biri olsa da, atatürk gibi biri asla gelmez...
(bkz: bsg)
henüz icraata geçememiş gandi için kesinlikle doğru olmayan yazar saçmasıdır.
Atatürk tektir . Ama Kemal Kılıçdaroğluda fena değil hani .
devlet bahçeli nin ikinci atatürk olması ihtimalinden biraz yüksektir.
anayasa'daki bir kanunun değişmesini gerektirir.

(bkz: 5816 sayılı kılıçdaroğlu nu koruma kanunu)
böyle bir karşılaştırma bile hata.bir insan ikinci bir defa dünyaya gelmez.
hülya avşar'ın bile 2.atatürk olma ihtimalinden daha zayıf bir önermedir.
yanlış bir önermedir. ikinci değil üçüncüdür. ikincisi yıldırım akbuluttur.
kesinlikle öyledir dediğim.

kemal kılıçdaroğlu atatürk gibi yemek yerken çatal bıçak kullanıyor. bu 2. atatürk olması için yeterli bir davranış. ama biz biraz daha ileri gidelim. kılıçdaroğlu doğuda yaptığı bir karakol ziyeretinde , cephede ayakta durmuştu. aynı atatürk gibi. oysa o sırada başbakan tayyip erdoğan mevzide çömelmişti. bu durumda kemal kılıçdaroğlu 2. atatürk olmayı hak ediyor.
zaten kendiside biliyor 2. atatürk olduğunu. bakınız! seçim için hazırlattığı reklam filmin ilk cümlesine ; '' kemal kılıçdaroğlu diyorki.... ''
yeni atatürkümüz vatana millete hayırlı olsun.
ancak kılıçdaroğlu , yemeği çatalla yiyor, mevzide ayakta duruyor ama bide pkk temsilcileriyle seçim ittifakına girişmese daha da güzel olacak...
nihat doğan ın ikinci atatürk olması ihtimalinden bile düşüktür.
(bkz: nasıl provoke oldum anlatamam)
--spoiler--
gerek recep tayyip erdogan'a verdigi sayisiz ayarla
--spoiler--

gerisini okumadım. hem ne ayarı lan liseli misin oğlum ayar verme kaygısındasın derler adama.
kılıçdaroğlu'na oy vermiş birisi olarak yuh diyorum, bu kadar da boku çıkmasın diyorum.

(bkz: yok artık monako prensesi)
batan ve sömürülen milleti kendi özerkliğine döndüren ve onunla aynı ideolojideki her kişi, atatürk kadar devrimci olamasa da başarılıdır.

edit: böyle kıyaslamalar yapan herkesi kınıyorum. yeter ulan nedir bu atatürk üstünden zırvalamak. o kadar canınız sıkılıyorsa sevgili edinin kendinize biraz rahatlarsınız. bunun ideolojiyle ilgisi yok artık. böyle karalamalara ve kıyaslamalara ancak cahiller girer.
(bkz: tamam kral sensin)