bugün

super mario'yu beğenmemektir.

http://radorecdn.bobiler....ario_kemal_148242127k.jpg
kendisinin siyaset namına beğenilecek noktasının olmamasıdır. swoboda ile yaşadığı duruma polislerin geri çekilmesini vatandaşın enerjisini boşaltması için istediğini belirterek tuz, biber neyi var neyi yoksa ekmiştir.
akp ve yandaş medya pompalamasıdır. buna rağmen bu adamı türkiye'de 11.147.736 kişi seviyor ve onaylıyor.

türkiye'de aşırı sol hiç bir zaman iktidar olamaz, bu yüzden kemal kılıçdaroğlu en makul adaydır.
Hani osurursun sadece sesi cikar. Muhalefet olmaya itilmis gibi firliyor o kadar.
beğenin beğenmeyin, mevcut partiler içinde en aktif muhalefet yapan kişidir. ve sürekli çalışmaktadır.
ayrıca liberal değil, asıl kimliği sosyalisttir. arada sırada bu kimliğini ortaya çıkartarak beni gülümsetiyor.
ayrıca abd ile alakası olduğuna dair en ufak kanıt bulamaz kimse. sürekli tayyibi bu kanattan vuruyor.

mal varlığı da ortadadır ayrıca. açar bakarsınız.
mal varlığını açıklamış tek siyasi parti genel başkanıdır.
komik olduğundandır, karikatür çizimi gibi adam. sadece komik olduğundan değil tabi ki samimiyetsiz olduğundandır.

eskiden chp mitinglerini oturur ciddi ciddi dinlerdim. bu adam geldi geleli bir gülüp kapatıyorum.
haktır. kendi partisini bile toparlayamamış bir kişiden ülkeyi toparlamasını beklemek ne kadar doğrudur bilinmez ama sevenlerine hürmeten saygı duyulmalıdır.
kendi partisini, ilk geldiği zamanları hatırlatarak gerçekten en mümkün düzeyde toparladığını söyleyebilirim. dahası imkansız. chp 100 yıldır böyle zaten.