bugün

kemal kılıçdaroğlu'nun kendine yapılan sataşmalara cevaben kurduğu, söyleşilerinde dile getirdiği dikkat çekici cümlelerdir.

başbakan'ın "altın rengine boyasan da teneke tenekedir." sözü üzerine "havuzlu villada altın olacağıma, halkın arasında teneke olurum" cümlesi gibi.
(bkz: fakir edebiyatı)
en azından kitap gazete vb. şeyleri okuduğu için belli bir kültüre sahip olan kılıçdaroğlunun söyleyebildiği özlü sözlerdir. keza memleketimizde gazete dahi okumayan bir başvekil e sahip olduğumuz için kendimiz ile ne kadar gurur duysak azdır.
"Ben Nurtepe'yi de biliyorum. Kağıttepe'yi de biliyorum. Aydıntepe'yi de biliyorum"
"başbakan çözümlerimi görmek istiyorsa chp'ye oy versin."
"ölüm madenciliğin kaderi değildir!..."

kemal kılıçdaroğlu - mayıs 2010
(bkz: bir komedyen olarak kılıçdaroğlu)
"örgütlenmekten korkmuyoruz. örgütlü toplum istiyoruz."

"Benim bildiğimi hiçbir Kasımpaşalı dedikoduyla uğraşmaz. Benim bildiğim Kasımpaşalılar bel altı vurmazlar. Ondan Kasımpaşalılık unvanını almak da Kasımpaşalıların görevi artık''

"ali dibocudan adelet bakanı, kalpazandan başbakan olmaz..."

"1 milyar dolara türkiye'nin dış politikasını masaya yatırmanın hukuktaki adı dış politika değil, vatana ihanettir"

gandi: istanbullular suyu pahalıya satın alıyor. biz buna engel olacağız...

gazeteci: suyun metreküpü şu anda ne kadar kemal bey?

gandi: biliyorum ben ne kadar olduğunu, araştırdım.

gazeteci: ne kadar peki?

gandi: biliyorum ben...
grup başkanvekiliyken şaban dişli'nin adının karıştığı yolsuzluk ve ankara'daki doğalgaz rezaletini belgeleriyle ortaya koymak gibi icraatlarıyla şimdiden övgüyü hak eden kemal kılıçdaroğlu'nun halka umut veren özlü sözleridir.

(bkz: bizi izlemeye devam edin)
"halkın terini koklayacağız" da bunlardan yalnızca biri. samimi en azından.
'havuzlu villalarımız olmayacak, denize sıfır düşünüyoruz biz' k.k.
Küçük insanlar küçük işlerle uğraşır.

Kemal kılıçdaroğlu - mayıs 2010
yoksulluğu tarihe gömmek istiyoruz. Bu bizim temel ilkemizdir.

kemal kılıçdaroğlu- haziran 2010
yaptığı anlamlı konuşmada sorunları üreten türkiye ile çözeceğini söyleyrek ağzımızı açık bırakmıştır. üreten türkiye nedir nasıl sağlayacaksın onu merak ediyoruz seçmen olarak kemal efendi....
''evimin değeri 15 bin tl ise ben dürüstüm,öteki evimin değeri 25 bin tl ise ben fakirim. o zaman ben ezilenlerin dürüst başbakan adayıyım zira iki evimin toplamı sadece 40 bin tl ey halkım medya dolmuşuna binip başka partilere oy vermeyin.fakir fukara garip gureba olan bana oy verin''

şeklinde bir özlü söz söylese idi bu özlü sözü çok konuşulurudu.
(bkz: opa opa)
"bir de 8. emir var. (çalmayacaksın) diyor sayın başbakan, çalmayacaksın. 9. emir var. (yalan söylemeyeceksin) diyor sayın başbakan ve bizim kutsal dinimiz söylüyor (kul hakkı yemeyeceksiniz) diyor recep bey, kul hakkı yemeyeceksin."

kemal kılıçdaroğlu - haziran 2010
çok değişik acınası sözlerdir. deniz baykal' dan bile daha çok ağlayan bir adam geldi chp' nin başına. halkçıyım halkçıyım ayağına oy toplayacak. kimse öğretemedi herhalde türkiye' de demagoji dönemi popstarlarla bitti. yakında deniz baykal' ınki gibi bir olay gelirse bu adamın başına hakkaten çok gülerim.

(bkz: kemal k)
Bir başbakanın kendi ülkesinde siperlerde ayakta duramaması, benim görmek istemediğim bir fotoğraftır. Kendi topraklarında siperlerinin gerisinde çömelmiş bir başbakanı ben görmek istemem

kemal kılıçdaroğlu - haziran 2010
"iktidara geldiklerinde analar aglamiyacak diyorlardı artık babalar da ağlıyor"

Babalar gününde yapılan saldırı sonrası verdigi beyanattan..
"Bir Başbakan dokunulmazlıkların arkasına sığınıyorsa hesap veremeyeceği konular var demektir"

kemal kılıçdaroğlu - temmuz 2010
güncel Önemli Başlıklar