bugün

adamın soyadı uzun başlık sığmadı idare edin;

chp başkanı kemal kılıçdaroğlunun bugün haberlerde izlediğim mitingde haykırarak söylediği genel af söylemi, gandi kemalin gözümde bitmesine sebep olmuştur. kemalciğim az da olsa olan sempati kırıntılarını süpürüp çöpe attı sağolsun.

genel af diyerek binlerce şehit anasının acılarını, şehit babalarının gözyaşlarını, gelinlerin nişanlıların feryatlarını oy için, çıkar için iktidar için duymazlıktan görmezlikten gelecek bir parti zihniyetinin idolümde işi olamaz.

her afta binlercesinin geri içeri girdiğini göz önüne alırsak çıkmamaları her açıdan daha hayırlı. bu görüşe mütakip başbakana ve devlet bahçeliye katılıyorum.

şu bir kez daha ortaya çıkıyor ki oy için ne akpsi ne chpsi ne mhpsi ne de diğerleri gerçek siyaset yapıyor. halk olarak yapılan particilik muhabbetleri boş olduğu ortaya çıkıyor.

bırakın siyaseti bilimle uğraşın dost tavsiyesi.

au venire del porto delboşke (hoşçakalın)
(bkz: kemal kılıçdaroğlu nu bitirme planı)
o değil de, chp'ye genel başkan olarak seçildiği ilk gün pek güzel vaatlerde bulunmuştu. Şimdi tek yaptığı; tayyip'e laf yetiştirmek. benim de gözümden feci şekilde düşmeye başladı. Ayrıca ecevit özentiliği ve kendi kendine "memur kemal" lakabını yakıştırması pek samimi ve doğal gelmiyor. artık recep tayyip'in sesine tahamül edemediğim gibi buna da tahamül edemiyorum. türkiye'de siyaset yapmak bu kadar ucuz olmamalı. Ona buna saldıracağına, yapacağın şeyleri madde madde söyle. Hiç el atılmamış konulara el at. en azından cahil olmayan bir seçmen büyük bir güvenle oyunu sana verebilsin. Cahiller içinse zaten ne yapsan fark etmiyor. hadi onları gözden çıkar; ama akıllı mantıklı seçmeni de kaybedersen kötü oluyor tabii. oy atacak parti kalmadı yahu. o değil de lgbt partisi kuracağım ben de. cinsiyet ayrımcılığına karşı insanların haklarını kimsenin savunduğu yok. hem bu ayrımcılığa maruz kalan adamlar terör bile yapmıyor. ezik ezik yaşıyorlar hayatları boyunca hor görülerek. kimse deşu konuya parmak basmıyor.