bugün
numarası olanları, tek başına değeri olanlar sayesinde,
refah, huzur, mutluluk, barış içinde yaşayan,
dünyanın en iyi kişi başı gelirine sahip, gsmh, gsyh çok iyi bir ülkeyiz ya,
o yüzden sorulması gerekir.
bize dolandırıcı lazım, dürüst adam değil..
bir acaip soru cümlesi.
bahsi geçen kişi döneminde ssk borç içinde yüzüyormuş. şimdi ise tüm kurumlarımız rekor kar elde ediyor. di mi lan?
offf ya pardon, memlekette kar edecek kurum kalmadı ki. sattınız, bitirdiniz hepsini.
(bkz: mesele korkmak değil yeğen mesele 3 5 atmak)
(bkz: itiraf ediyorum benim ulan)
%40 biraz uçuk olsa da, bu siyasal yelpazede deniz baykalın başında olduğu chpnin ilk seçimlerde alabileceği oydan fazlasını alacağı gayet açık olan müstakbel parti başkanı.

ha bu oy fazlasını akpden mi çeker başkasından mı onu bilemiyorum. öte yandan daha demokratik bir ülke, akp faşizmine daha uygun bir tavır ortaya koyacağını da sanmıyorum. akp faşizmine karşı tek yolun chp ve kemalist faşizmin olduğu bir ülke de ne kadar bir ülkedir onu tartışmak bile anlamsız zaten de.
(bkz: bırakın hevesini alsın)
vekildir kendileri.
eksilere bakılırsa herkesler heves olduğunun farkındaymış,iyi birşey.
kim olduğu ortada. kimine göre iyi kimine göre kötü. herkes kendi süzgecinden geçirsin. lakin bu adama bu kadar bel bağlanmasına inanın üzülüyorum. çünkü ana muhalefet partisini idare edebilecek nitelikte biri değil. deniz baykal çok mu iyiydi, o da değildi. ama bu da değil. siyaseten zıt bir görüşe sahip olmama rağmen chp'nin başına bu işi gerçekten yapabilecek birinin geçmesini isterdim.
chp, statükocu zihniyetini değiştirmediği sürece hiçbir zaman geniş halk kitlelerine ulaşamayacaktır. ki statükonun babası sayılabilecek önder sav'la kol kola olması hiçbir şeyin değişmeyeceği sinyallerini vermiştir de. kılıçdaroğlu'nun tek başına bunu değiştirebilecek ne güce ne de böyle bir amaca sahip olduğunu sanmıyorum. kemikleşmiş chp oylarını toplaması kendisi için başarı sayılacaktır. fazlasını beklemek hayalden öteye geçmez.
kim olduğu, ne olduğu ilk seçimde herkesçe anlaşılacaktır. çok ama çook entry sildirecektir, biz burada olacağız da bakalım kim bu diyenler nerede olacak?
eleştirilecek çok şey bulunur da, muhtemelen genel başkan olacak, yeni chp genel başkanı diyebiliriz. ve ilk ayarını da "muhatabım değil" diyerek bülent arınç'a vermiştir. bülent arınç, kılıçdaroğlu için "onun da üstesinden geliriz" demişti. kemal kılıçdaroğlu da "muhatabım tayyip bey" diyerek arınç'a kapağı takmıştır.

konu bülent arınç olunca, devlet bahçeli bile ayar verse sevinirim, o derece mutlu etti beni.
dürüst, halkın güvenini alan birisi lazımdı. önce televizyon programlarında belgelerle birisine bunu ispatlattılar. halkın güvenini kazandı. sonra o adamın birisinin yerini alması gerekiyordu. sonra birisine istifa ettirdiler. kendi istedikleri birisini getirdiler. seçimlere hazırlık yapıp birilerinin elinden iktidarı alacaklar, sadece seçimleri bekliyorlar...işte kemal kılıçdaroğlu sadece o birilerinin bir adamı.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.