bugün

eski ssk genel müdürü olan chp istanbul milletvekili. hacettepe üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak çalışmıştır.
son olarak ahmet necdet sezer'e karşı oluşturulan "teröristleri affediyor" karamalarına karşı meclise soru önergesi vermiş ve olayın iç yüzününün adalet bakanlığı tarafından açıklanmasını sağlamıştır.
(#1701742)
kemal bey eski mesai arkadaşımın çok yakın akrabası, oldukça dürüst bir insandır; lakin ahmet necdet sezer'i savunmakla hata etmiştir, sebebi de buradadır;
23.dönem istanbul milletvekili.

(bkz: cumhuriyet halk partisi)
an itibariyle akp'ye mecliste muhteşem bir (bkz: ayar) vermiş olup , chp'nin yıllardır yapamadığı muhalefeti nihayet yapmış kişidir. akp vekilleri şekilden şekile girmiştir. dersine çok iyi çalışmıştır. kaçırılmamalıdır.

edit:

2007 yılında yukarıdaki entry'i girdiğimde, Kemal Kılıçdaroğlu kimselerce bilinmeyen bir adamdı. Ben de ilk kez bu entryi yazdığım gün tanıdım ve helal olsun dedim. O günü, söylediklerini unutamam. Sonra bir Kılıçdaroğlu furyası çıktı, kulaktan kulağa yayılmaya başladı: "kahraman"!
işte bu entry hiç almadığı kadar artı oy aldı o süreçte. Kılıçdaroğlu başkan seçildi, tüm oylar yönünün eksiye çevirdi.

Şimdi sormak lazım, ne değişti? Adamın bir yolsuzluğu mu çıktı? Gaf mı yaptı?Küfür mü etti? Yatakta başka bir kadınla mı basıldı? Ne oldu?

Bence sorunun cevabı şu: bir kahraman gelecekti, Tayyib'i alaşağı edecekti biz de bir yerlerimizle gülecektik. Ama olmadı, perde arkasındaki kahraman kürsüde söndü. Liderlik vasfında Deniz Baykal'ın bile gerisinde kaldı.
Bazen tüm egoları yenip, aşağı basamakta kalmaya devam etmek gerekiyormuş.

Sözlük bana hayatımın dersini verdin saol canım.
1948 nazimiye, tunceli dogumludur, evli ve 3 çocuk babasıdır ayrıca. kendisi mal varlığını (eşinin pırlanta yüzüğüne kadar) açıklayan ilk milletveilidir. onu tanıyan bilen herkes dürüstlüğüne ve atatürkçülüğe verdiği degere hayrandır.
CHP Grup Başkan vekili.

"Başbakan Recep Tayyip Erdoğan oturduğu başbakanlık koltuğunu CHP'ye borçlu olduğunu unuzmasın" diyen kişi.

Zaman zaman doğrularıda konuşan kişidir !

CHP'nin, halka muhalefet yapmayı, "iktidara muhalefet yapmak"sandığı bir ülkede, Her başbakan CHP'ye biraz borçludur.
partisinin yüksek askeri şura kararlarını beğenmeyişini, "hükümetle genelkurmayın arası çok sıcak" diyerek dile getiren parti...

sanki hükümet amerika'nın, asker de iran'ın askeri!

ikisi de bu ülkenin kurumları. meğer ne kadar seviniyorlarmış, kurumların iletişimsizliğine...
ssk genel müdürlüğü döneminde yaptığı müthiş(!) dhkp-c'li kadrolaşmasının, kayırmaların hesabının yüce şahsından(!) tercihen er vakitte sorulacağını ümit ettiğim dürüst(!) insan.
yaklasık bir aydır muhalefet partisinin olaylara nasıl yaklaşmasını gösteren istanbul milletvekilidir. gerçekci, herşeyi belgelerle ortaya serdiğiniz zaman, hukumet partisinde ki üst düzey yöneticileri bile görevden alınacagını, tüm türkiye'ye göstermiştir. (bkz: şaban dişli)
şu sıralar, almanya'da yaşanan deniz feneri davası ile ilgili, olaya el atarak hukumetten bir yöneticinin daha gorevden istifa ettireceğinin sinyalini veren zat-ı muhteremdir
28 şubat döneminde batı çalışma grubu tarafından fişlenen chp nin dürüst görünümlü delikanlısı. kadrosunda boş olmayan ssk hastane ve kurumlarına genel müdürlük yetkisini kullanarak fazla fazla hemşeri ve parti adamı dolduran sol tandanslı bölücülere fırsat verdiği için fişlenen adamcık.
http://www.hurriyet.com.t...r/9960152.asp?yazarid=131
aynaya bakmadan sağa sola bok atan chp li vekildir. sadece iddia vardır bu arkadaşta. sorulan sorulara cevap vermeye tenezzül etmez pek.
ilkin, şaban dişli bombası ve ardından deniz feneri skandalı. kof kof atma değil, bilgi ve belgelerle ispatlara dayalı, ciddi bir araştırma ve inceleme süreci...

falsolu gelen ve kaleciyi ters köşeye yatıran iki temiz şut gibi gol olarak girdi akp'nin kalesine...

kemal kılıçdaroğlu, iyi bir forvet... ileride oynuyor fakat yüzü geriye dönük oynayabilme yeteneği; o'na iyi gol pasları alma imkanı tanıyor. yere sağlam basıyor, bu nedenle de ikili mücadelelerden genellikle başarı ile çıkıyor, iyi vücut çalımları atıyor ve rakip defansı göbekten dağıtan özelliği aslında verkaçlardaki başarısından ve uyumundan kaynaklanıyor. son vuruşları mükemmel denecek kadar güzel, kaleyi görmeden şut çekmiyor ve akıl dolu vuruşları var.

sözün özü; bir forvetten ne bekliyorsanız hepsi mevcut. kümede kalma mücadelesi veren chp'nin son zamanlardaki en önemli şansıdır o... gol attıkça; kendine olan güveni daha da artacak, daha iyi gol pasları alacak ve daha da başarılı olacaktır.

- yeter ki, chp'nin koltuk sevdalısı yöneticileri, o'nu tohuma kaçmış futbolculara yem etmesin ve yükselme fırsatı versin...

edit: yazım kuralları.
uğur dündar'ın milletvekili versiyonu. nerde yolsuzluk, küt belgesiyle beraber kemal abi orda.
partisinin yapamadığı ana muhalefet görevini tek başına icra eden vekil.
gun itibariyle ahmet hakan'in hakkinda muthi$ bir yazi do$edigi adam...
--spoiler--
http://www.kemalkilicdaroglu.com
--spoiler--
bir halk kahramanı olma yolunda ilerleyen adam. ellerindeki belgelerle düşmana korku salıyor. düşmanı kızdırıyor, öfkeden çıldırtıyor. ona bok atmaya çalışanlar ezik savunma mekanizmalarıyla acınacak hale düşüyor.

çizgi roman kahramanı bile olur. gotham'ın dürüst savcısı kemal kilicdaroglu...

ben bu adamı çok sevdim. bir an olsun sol sağ muhabbeti yapmayın. bir insanı ''insan'' olduğu için sevin. onurlu şerefli olduğu için sevin.
merak etmeyin güzelim akp nizi kolay kolay kimse yıkamaz. ama bu adama bok atmadan önce dışarı çıkın beyninizi iyice oksijen ile doldurun ve de ondan sonra klavye başına geçin.
muhalafet zihniyeti eleştirilen kişidir. tabi millet alıştı rte nin, dengir in, arınç ın kaba ve milletvekiline yakışmayacak konuşma jargonuna, adam kibar konuşunca dediğinin ehemmiyeti kalmıyor. halbuki dese ya; "gemi inşaat gelimiş, tabi gelişir mq ırzına geçtiler halkın parasının, yaptılar gemicikleri, şimdi t.ş.k kebabı yapıyolar" diye. demez.
baykal'dan ayrı olarak çok güzel muhalefet yapan kişi. iddia ettiği herşey belgeli iken bile karşısında car car konusyor bazıları. bu sefer de memleketine takmışlar.
dengir mir mehmet fırat'ın dedesinin kim olduğunu unutup tuncelili olanlara iftira atmak da anca yandaş medya işidir.
(bkz: ana muhalefet partisi)
yok partisi değil, kendisi.
tek başına.
ailecek takip ediyoruz.
eski hesap uzmanıdır.
akp'nin tepe yönetimini yavaş yavaş yıkmaya başlayan adam. şaban dişli'yi görevinden istifa ettirdikten sonra ''kasıntı'' dengir mir fırat'ın havasını da bayağı bir söndürdü. sırada kim var acaba?
(bkz: kemal kılıçdaroğlu vs recep tayyip erdoğan)
yakın bir zamanda ergenekon dahilinde tutuklanıp cezaevine atılırsa kesinlikle şaşırmayacağım politikacı, kamu yönetimi fakültelerinde "muhalefet nasıl yapılır?" diye dersi okutulası şahsiyet.