bugün
eski ssk genel müdürü olan chp istanbul milletvekili. hacettepe üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak çalışmıştır.
son olarak ahmet necdet sezer'e karşı oluşturulan "teröristleri affediyor" karamalarına karşı meclise soru önergesi vermiş ve olayın iç yüzününün adalet bakanlığı tarafından açıklanmasını sağlamıştır.
(#1701742)
kemal bey eski mesai arkadaşımın çok yakın akrabası, oldukça dürüst bir insandır; lakin ahmet necdet sezer'i savunmakla hata etmiştir, sebebi de buradadır;
23.dönem istanbul milletvekili.

(bkz: cumhuriyet halk partisi)
an itibariyle akp'ye mecliste muhteşem bir (bkz: ayar) vermiş olup , chp'nin yıllardır yapamadığı muhalefeti nihayet yapmış kişidir. akp vekilleri şekilden şekile girmiştir. dersine çok iyi çalışmıştır. kaçırılmamalıdır.

edit:

2007 yılında yukarıdaki entry'i girdiğimde, Kemal Kılıçdaroğlu kimselerce bilinmeyen bir adamdı. Ben de ilk kez bu entryi yazdığım gün tanıdım ve helal olsun dedim. O günü, söylediklerini unutamam. Sonra bir Kılıçdaroğlu furyası çıktı, kulaktan kulağa yayılmaya başladı: "kahraman"!
işte bu entry hiç almadığı kadar artı oy aldı o süreçte. Kılıçdaroğlu başkan seçildi, tüm oylar yönünün eksiye çevirdi.

Şimdi sormak lazım, ne değişti? Adamın bir yolsuzluğu mu çıktı? Gaf mı yaptı?Küfür mü etti? Yatakta başka bir kadınla mı basıldı? Ne oldu?

Bence sorunun cevabı şu: bir kahraman gelecekti, Tayyib'i alaşağı edecekti biz de bir yerlerimizle gülecektik. Ama olmadı, perde arkasındaki kahraman kürsüde söndü. Liderlik vasfında Deniz Baykal'ın bile gerisinde kaldı.
Bazen tüm egoları yenip, aşağı basamakta kalmaya devam etmek gerekiyormuş.

Sözlük bana hayatımın dersini verdin saol canım.
1948 nazimiye, tunceli dogumludur, evli ve 3 çocuk babasıdır ayrıca. kendisi mal varlığını (eşinin pırlanta yüzüğüne kadar) açıklayan ilk milletveilidir. onu tanıyan bilen herkes dürüstlüğüne ve atatürkçülüğe verdiği degere hayrandır.
CHP Grup Başkan vekili.

"Başbakan Recep Tayyip Erdoğan oturduğu başbakanlık koltuğunu CHP'ye borçlu olduğunu unuzmasın" diyen kişi.

Zaman zaman doğrularıda konuşan kişidir !

CHP'nin, halka muhalefet yapmayı, "iktidara muhalefet yapmak"sandığı bir ülkede, Her başbakan CHP'ye biraz borçludur.
partisinin yüksek askeri şura kararlarını beğenmeyişini, "hükümetle genelkurmayın arası çok sıcak" diyerek dile getiren parti...

sanki hükümet amerika'nın, asker de iran'ın askeri!

ikisi de bu ülkenin kurumları. meğer ne kadar seviniyorlarmış, kurumların iletişimsizliğine...
ssk genel müdürlüğü döneminde yaptığı müthiş(!) dhkp-c'li kadrolaşmasının, kayırmaların hesabının yüce şahsından(!) tercihen er vakitte sorulacağını ümit ettiğim dürüst(!) insan.
yaklasık bir aydır muhalefet partisinin olaylara nasıl yaklaşmasını gösteren istanbul milletvekilidir. gerçekci, herşeyi belgelerle ortaya serdiğiniz zaman, hukumet partisinde ki üst düzey yöneticileri bile görevden alınacagını, tüm türkiye'ye göstermiştir. (bkz: şaban dişli)
şu sıralar, almanya'da yaşanan deniz feneri davası ile ilgili, olaya el atarak hukumetten bir yöneticinin daha gorevden istifa ettireceğinin sinyalini veren zat-ı muhteremdir
28 şubat döneminde batı çalışma grubu tarafından fişlenen chp nin dürüst görünümlü delikanlısı. kadrosunda boş olmayan ssk hastane ve kurumlarına genel müdürlük yetkisini kullanarak fazla fazla hemşeri ve parti adamı dolduran sol tandanslı bölücülere fırsat verdiği için fişlenen adamcık.

kemal kılıçdaroğlu Başlığındaki Önemli Entry'ler

Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.