1. 1.
  çakma gandhi olmaması umduğum kılıçdaroğlu, 1938 dersim katliamına uğramış bir aileden gelmektedir.devletin istemediği iki özelliği bünyesinde barındırmaktadır. * kurultayda kürt sorununu sadece ekonomik koşullara indirgemesi derin bir hayal kırıklığına neden olmuş olabilir. umarım taktiksel olarak söylenmiş bir laftır,yok eğer gerçekten bu şekilde düşünüyorsa kürtlerden oy alamayacağını garanti edebilirim. doğduğu şehrin kırıma uğramış birinin kırıma uğratıldığı partinin başına geçecek olması ise ayrı bir konu.
  3 -3 ... yenibirsorunumvar
 2. 2.
  türkler arasında bile genel kabul haline gelmeye başlayan bir sorunun bir kürt tarafından vurgulanacağı mı yoksa inkar mı edileceği merak edilmektedir.
  1 -1 ... ascended
 3. 3.
  Şu etnik kimlik işini bırakalım.Kimse etnik kimliğini kendi seçemez.Ben Türk'üm bundan da son derece gurur duyuyorum.Fakat Türk olmak benim elimde olan birşey değildir.Olaya bu çerçeveden bakalım.Ayrıca kürt sorunu öyle abartıldığı kadar büyük bir sorun değildir.
  2 -1 ... black20
 4. 4.
  kürt kökenli vatandaşlarımız artık kendilerini kandırmaya çalışan kişilerin " bizi eziyorlar , kürtleri istemiyorlar " lafına inanmayacaklardır.

  bu tür nifak sokma çabaları kemal kılıçdaroğlu ile son bulacaktır.
  2 -2 ... rosava
 5. 5.
  sorunun temellerinde ne varsa, psikolojik etkiler dahil, oraya iniceğini beyan etti, bir konuşmasında. onları bulduğunda olayın çoğu bitmiş olacak. buna bağlı olarak terör çok küçük bir zümrenin aracı olarak kalacak. ve sanırım bu sorunu çözmek ona nasip olacak.
  ... pilotmont