1. ?.
  tam bir fiyaskodur. sakin görmeye alıştığımız daroğlu birden el kol hareketleri yapmaya ve sesini yükseltmeye başlamış ve ne konuşacağını bilmeyen, cümleleri kesik kesik ve hep duraksayan sohbet biçiminde devam eden bir adamın komedisine dönüşmüştür.
  -5 ... the voice of a silent crowd
 2. ?.
  heyecan, kekeleme ve ezber yönlerinden sınıf başkanı konuşması özellikleri taşımaktadır. değişim değişim deyip milleti güçlü rakip geliyor şeklinde umutlandırıp olacak şey miydi bu baykal metni okuması.
  2 -1 ... wintermute
 3. ?.
  doğru konulara temas edilen bir konuşmadır. fakat akıcılıktan biraz yoksun ve bildiğimiz kılıçdaroğlu sıtayla'nın biraz dışındadır. daha bir saldırgandır ama önemli olan temas ettikleridir.
  ... umutckr
 4. ?.
  akıcı olmayan insanı bayan ve sonucunda da hayal kırıklığına yol açan konuşma.
  ... samedov
 5. ?.
  (bkz: kemal kılıçdaroğlu)
  biraz türkçe dersi almak lazım.
  2 ... volkan2386
 6. ?.
  dil ve hitabet otoritelerinin yorumu:

  http://tinyurl.com/6au3nu
  4 -4 ... bilgehan
 7. ?.
  son derece ucuz, çıtası düşük ve ne yazıktır ki kılıçdaroğlu nun siyasi kapasitesini, seviyesini ortaya seren bir konuşmadır.
  (bkz: recep bey)
  gandi kemal konuştukça salondan faşizme karşı omuz omuza sloganları yükseliyor.bildiğimiz asırlık sokak sloganları, yani değişen hiçbir şey yok 50 yıl evvelki chp siyaseti şimdi bir başka aktörle yine sahnede.başbakana değil rakip olmak aynı terazide tartılacak kıvama bile gelmen zor be gandi.
  1 -5 ... aagresifbayan
 8. ?.
  sesini yükseltmesine alışık olmadığımız bi insanın yüksek sesle konuşmasıdır. güzel şeyler anlatmaktadır ama güzel anlatamamaktadır. dileriz zamanla çok daha başarılı konuşmalarını da dinlemek nasip olur yüksek desibelde konuşurken. yoksa normal konuşması harkülade.

  edit: yanlış yazım
  ... titoslavija
 9. ?.
  profesyonel yalancılara alışmış bir kesimin eleştirdği konuşmadır.
  2 -1 ... stuffedcrust
 10. ?.
  fiyaskodur.
  bu adama birinin atatürk'ün solculukla veya komünizm ile alakası olmadığını, sosyalistlik taslayıp kendini atatürk'ün varisi olarak görmesinin abes olduğunu söylemesi gerekir.

  salonda faşizme karşı omuz omuza değip, kemalist olduğunu iddia edenlere de atatürk'ün şu sözü gelsin: solculara göre bunu diyen ancak fasist olabilir.
  ''dünyada ki tek iftiharım türk olarak doğmamdır.''
  1 -2 ... gaspirali