1. 1.
  kemal kılıçdaroğlu güzel şeyler anlatıyor tabiki. söylediklerini iktidar olupta gerçekleştirebilirse, harbiden çoğu insanın hayatı ve türkiye'nin geleceği kurtulur. fakat dış politika çok önemli. madem amerika tüm dünyayı yönetiyor, senin ülkenin düzelmesine müsade edecek mi bakalım. sen amerika'ya, israil'e nasıl yaklaşıcaksın ? bu işler 70 dakika da yapılan konuşmayla halledilebilecek işler değil. bu memleketi namuslu, dürüst bir insan 1 yıl da düzeltebilir. ama 1 yıl da düzeltilen memleket 1 hafta da batadabilir.
  1 -1 ... delikanlı
 2. 2.
  başlık açmak için kasılma konusunda kendini aşan tiplerin yapabileceği karşılaştırma. güleyim diyeceğim de o da gelmiyor, bir de türkçe özürlü olmadan ötürü cümlelerden de bir şey anlaşılmıyor. ayrıca yeni seçilen bir genel başkanın bu karşılaştırmaya nasıl tutulduğunu anlamak mümkün değil. ya da arkadaş sevinsin, şöyle diyelim yaşasın genç sivil faşist fethullahçı dikta.
  1 -1 ... caez
 3. 3.
  3 tarafımız deniz 4 tarafımız düşmanla çevrili perspektifli bir dış politika çemberinden çıkamayan kafalardan ne beklenir.
  1 -1 ... en zayif halka