1. 1.
  chp'yi, kemal kılıçdaroğlu'nu çok sevenler inanmayacaktır belki, belki de beni garip sıfatlarla etiketleyeceklerdir ama şu bilinsin ki kemal kılıçdaroğlu denilen adam bir proje. bu projenin sahibi kim? tabi ben bile bilemem orasını, abd mi destekliyor, almanlar mı destekliyor, cia mi, mi5 mı ya da mossad mı? ben nerden bileyim?

  kemal kılıçdaroğlu'nu 5 sene önce kim tanıyordu ki bu adam bu kadar hızla yükseldi? ben bi adamın ne zamandan beri ünlü olduğunu öğrenmek için ekşi sözlük'teki ilk entry tarihine bakarım. kemal kılıçdaroğlu hakkındaki ilk entry 2005'in 5.ayında girilmiş. yani adamı ilk olarak tam 5 yıl önce tanımışız.

  bu kadar kısa bir süre içinde deniz baykal gibi bir adamı koltuğundan eden(ki karşısında mustafa sarıgül bile duramamıştı) kemal kılıçdaroğlu'nun önümüze sunulan bir proje olmadığını kimse bana inandıramaz. hem de baykal'ı öyle bir rezil etti ki, sokağa çıkamaz hale geldi deniz baykal. varan 2 kasedinden korkmuyor olsa idi, yine istifa etmeyecekti ama o da haklı istifa etmekte.

  böyle bir kasedin, akp tarafından tezgahlandığı düşünüyor herkes ancak gerçeğin bu olmadığını birazcık düşünen herkes anlayabilir. akp, bu ülkede son 8 yılda oldukça güçlendi ama deniz baykal'ın odasına gizli kamera yerleştirebilecek kadar değil. eğer o kadar güçlenselerdi, çok daha farklı bir şekilde belli ederlerdi bu durumu.

  son olarak, bu iddiama inananlar ve inanmayanlar olacak ama bütün gerçeği ilk seçimlerde göreceğiz. kemal derviş için de aynı şeyleri düşünmüştüm ki gerçekti. o da bir projeydi, türkiye'nin anasını ağlattı. sonları benzemez inşallah.

  (bkz: paranoyak insanların düşünceleri)
  13 -7 ... coolgoose
 2. 2.
  (bkz: bitirme projesi)
  -1 ... rhizomique
 3. 3.
  önce bir kaset, sonra baykal'ın sürpriz istifası, sonra aday olmayacağım açıklamaları, sonra baykal ile görüşmeler, sonra aday olacağım açıklamaları, sonra partide bölünme sinyalleri, sonra bir dizi görüşme trafiği, sonra kurultay ve başkanlık. hepsi 15 gün içinde gerçekleşmiş. vaay be!
  2 -2 ... cripsi
 4. 4.
  son dönem beyaz türklerin fikir babası süheyl batum un emanetciliği kılıçdaroğlu na düşmüş, chp nin dersim herzesinden sonra, alevilerin oylarını kaybetmesin diye ve biraz solcu solcu konussun malum baykal ın ağzına yakışmıyordu bunlar, süheyl batum gelir oturur o koltuga, malum demirel tipi var adamda, utanmak gibi, ben profesörüm bu işler bana göre degil durumları yok işi gücü ergenkon un avukatlığı, gerçi bu tiplerin profluklarıda darbe dönemi hediyesidir ya neyse!!!
  2 -1 ... affetmem cizerim
 5. 5.
  akp nin fişinin kesildiği zaten belli, doğru olma olasılığı oldukça yüksek bir önermedir. tansu çiller ile karşılaştırılınca, 5 yıllık bir geçmiş fena değildir. ancak kılıçdaroğlu bir projenin parçası olduğunun farkında olmayabilir.
  1 -2 ... missmovie
 6. 6.
  bu ülkede proje olmayan lider var mı sorusunu sordulan durumdur. bu ülkeye gelen, giden liderler, yaşanılan ekonomik krizler, istifa eden hükümetler, bir anda yıdızı parlayanlar bunları elbette birileri yapmakta. en son örneğini recep tayyip erdoğan da görüyoruz. recep tayyip erdoğan'ın proje olmadığını düşünen var mı ? konjonktür ılımlı islam devletinin olmasını gerektiriyordu türkiye de o da oldu. neden ? orta doğu projesi için. kürtlerin bu çıkışı, küstah açıklamaları, demokratik açılımlar bunların hepsi proje değil mi sanki ?

  ırak tan çekilen amerika'nın kürtleri ıraktan şutlayıp türkiye nin başına bela etme projesi değil mi ? bu ülke tam bağımsızlığını kazanmadığı sürece üzerimizde projeler uygulanmaya mahkumuz. haa tam bağımsız türkiye diyoruz asılıyoruz orası da ayrı bir muamma. bağımsız türkiye demek bu ülkede bölücülük oluyor ne hikmetse. ayrıca kılıçdaroğlu'nun proje olup olmadığını da zaten gelişmelerden anlayacağız.
  3 -2 ... kertenkele kuyrugu
 7. 7.
  medyanın da bu kadar öve öve bitiremediğinden ötürü daha çok inanılması gereken iddia. adama gandi dediler, yenilikçi hareket dediler, halktan biri dediler, akp'ye karşı tek direnişçi dediler, nasreddin hoca'nın akrabası(o nasıl oluyor hiç anlayamadım) bile dediler.

  medya halkı böyle yönlendirince, bir adamı böyle sununca ancak ip üstündeki cambaza bakmayanlar gerçeği görebilir. diğerleri ise gerçeği göremeden kaybolup giderler.
  1 -3 ... coolgoose
 8. 8.
  (bkz: kemal kılıçdaroğlu nun ömer olduğu gerçeği)

  not: lost'un finalinden sonra ezel de buna bağlanırsa hiç şaşırmam.
  3 ... spectr
 9. 9.
  koltuğunu bırakması ancak ölümüyle gerçekleşebileceği düşünülen baykal'ın iki hafta içinde düştüğü durumu ve kılıçdaroğlu'nun bu hızlı yükselişine bakılırsa doğru olabilecek bir önerme. medyanın desteği de buna kanıt olabilir. son iki haftadır kılıçdaroğlu rüzgarı esiyor deniliyordu fakat bunun için tufan, kasırga gibi kelimeleri kullanmak çok daha yerinde olur. erdoğan'ın son zamanlarda iran ve rusya'yla yakınlaşması ve kendisine baykal devrilmeden güçlü bir alternatif bulunamayacak olması kılıçdaroğlu'nun yolunu açmış gibi görünüyor.

  not: kılıçdaroğlu 5 yıldır ünlü olan bir adam değildir. en basitinden 1990 yılında yanılmıyorsam bağ-kur başkanlığı sırasında uğur dündar'ın programına konuk olmuşluğu bile vardır. bu sebepten halkın her kesimi onu tanımasa bile en azından milletvekilliğinden önce kendisi medya tarafından tanınan bir bürokrattı.
  1 -1 ... solipsist
 10. 10.
  (bkz: kemal kılıçdaroğlu nun uzaylı olduğu gerçeği)
  -2 ... core eye