1. 1.
  büyük olasılıkla kendisiyle aynı mezhepten olduğu için seven bir gerizekalıdır.

  kılıçdaroğlu tıpkı erdoğan gibi liberal ekonomi modelinden yanadır. dolayısıyla sosyalistim diyen birisinin onu desteklemesi gerizekalı ya da liseli olduğuna işarettir.
  1 -1 ... otoriter faso kemalist
 2. 2.
  siyaseti şahıslar üzerinden yorumlamaya çalışan, geleceğini ve çoluk çocuğunun geleceğini gene bu şahıslara bel bağlayarak kurmaya çalışan insanlardır.

  ne erdoğan ne kılıçdaroğlu ne bahçeli. bu adamlar gelip geçici kalıcı olan ideolojilerdir. ideolojisi olmayan bir partinin peşinden gidilirse neler olabileceğini uzun zamandır görüyoruz. bu ideolojileri bozanlar ise gene şahıslar. şahıslara fırsatı veren ise gene seçmenler..

  kimisi vatana hizmet için varız diyor bu yüzden kurduk partiyi diyor ama el altından vatandaşının rızkını har vurup harman savuruyor. kendisi ve ailesi hariç hiç kimseyi umursamıyor. bir diğeri ben ülkenin kurucusunun partisinin genel başkanıyım diyor önce vatan ve vatandaş diyor ama daha muhalefet olmayı bile beceremiyor. bir diğeri malum hem muhafazakarlığa yakınım hem milliyetçiyim diyor ama yıllarca kavga ettikleri ile partisinin ideallerini terk ederek iş birliği yapıyor. üstelikte daha önceden partinin kurucusunun oğlu şimdi ittifak yaptıkları partiye geçti diye ağzına geleni söylemişken yapıyor bunu. şimdi bu birileri üzerinden ülkenin ve vatandaşın geleceğini temin etmeye kalkarsan nasıl ortada kalacağını az çok görebiliyorsun..
  5 -1 ... mel mel bakan gibson