bugün

çok fena çook. imf den para alıp insanlara yüksek faizle verip sonra boğazımıza tasmayı bağlatacak yunanistan gibi. daha sonra benden öncekiler ülkeyi mahvetmiş yalanıyla içimizden geçecekler. sağlıkta sıkıntı yaşıcaz, yollar dökülecek, benzin yağ kuyrukları, karaborsa, yatıyoruz kalkıyoruz %7500 faiz sonra welcome eski türkiye. alın size özlem duyduğunuz ecevitli eski türkiye

https://www.hurriyet.com....-uctu-yuzde-7500-39228074
görsel
ya hadi ordan geçin bu işleri.

mozambik gibi yönetiyorsunuz ülkeyi. kavga etmediğiniz bir yeşil burun adaları kaldı. sizin yüzünüzden döviz fırladı, sscb gibi teknolojiden, gelişimden uzak tarım toplumu olduk. hatta tarım toplumu bile olamadık. saman, buğday, don lastiği bile ithal.

insanda konuşmaya yüz olur ya biraz.

kemal kılıçdaroğlu'na bayılmıyorum ama şu an size göre çok iyi. acı gerçekler.

erdoğan'ın yürümeye hali yok. her şeyi bilir ayaklarda, dünyadan haberi yok.

2 adamla inatlaşacak diye aforoz edilmediğimiz masa kalmadı. tek müttefiğimiz otokrat putin.

götü boklu slovakya'nın, moldova'nın girdiği ab'nin yanından geçemiyoruz. türk insanını arabın bile gerisine attınız.

sizi yargılamak bile size bir iyilik amk. toplayın pılınızı pırtınızı defolun gidin.

bu devlet, bu halk artık yargılanmanız için bile para vermemeli. aldığınız nefes israf.
100 sene boyunca tüm Avrupa birşeyler üretirken bizim solcular "sen Atatürkçü müsün, başını neden kapatıyorsun, okullarda çocuklara zorla andımız, Atatürk ilke ve inkilapları, laiklik, özgürlük, medeniyet" yalanları ile uyutup Erdoğan başa gelip tüm zincirleri kırıp iha, siha, tank, gemi, uçaksavar, milli silah, togg,sağlık sistemi, köprüler, duble yollar, gerçek medeniyet özgürlük, fetöyü sikertme, pkk yı bitirme vs. Yapınca "aaaa demekki oluyormuş ozman Erdoğan tükaka bunları bizim kılıbık kemal de yapar diyerek kendilerini bir bok sandılar ve heyecanlandılar ezikler.
Bir şeyler yazdım da sildim sonra.

Aynen kardeş şu anda gül bahçesinden yazıyorum, her şey yolunda hamdolsun.
en azından kemal kılıçdaroğlu'nun başa geçeceğinin farkında. bu da iyi bir başlangıç kendisi için. devamı oksijen israfı zaten.
Akpli trollerin uydurduğu yalanlar arkadaşlar, gayet güzel adil demokrasi ile yönetileceğiz. Bahsettiği şeyler yine tek adam kazanırsa kaçınılmaz sonumuzdur saygılar.
Gelince dedim gelecek demedim oksijen israfı yapma.
gelince demiş, gelecek dememiş. ali demiş, veli dememiş. gelince diyince, esasen gelmeyeceğini anlamalıydık. bir de aşırı orjinal bir cevap ile oksijen moksijen demiş. oğlum sizin iq ortalamanız neden hep yaşınızın altında olmak zorunda lan? bir tane akıllı mantıklı denk gelmiyor ki doğru dürüst konuşalım.
Tabi canım manyakmısın;
Kemal gelince yirmi yıl önce 1.40 lira olan dolar 20 liraya çıkar,
Yüzde 7-8 lerde olan enflasyon yüzde 80 lere çıkar,
Haburdan bölücüler göstermelik mahkemelerle affedilerek kahraman ilan edilir,
Bölücübaşının kırmızıbültenle aranan kardeşi devlet kanalında boy gösterir,
Sözde kürdistan temsilcisi ankara’da devlet protokolü ile karşılanır,
Oslo’da pkk’lı bölücülerle devlet temsilcileri görüşüp devletin itibarını yerle bir eder,
Devleti yönetenler Diyarbakır’da pkk’lı sözde sanatçılarla el ele verip şarkılar söyler,
Ankara’da iktidar partisinin mitinginde barzan’nin başına kofetiler atılıp “türkiye seninle gurur duyuyor” diye sloganlar atılır,
Tarım ülkesinde sıcak savaşta olan ukrayna’dan tahil geldi diye zafer naraları atılır.

Bunların olmasını istemiyorsak iktidar partisine oy vermek gerek sevgili çomar kardeşim.
Bana bişey olmaz fakirdim gene fakir kalacam bu ülkede devlet mafya siyaset üçgeninde bay kemal zor görev yapar allah yardımcisi olsun.
halbuki şu anda güllük gülistanlık yaşıyoruz (!) yüksek enflasyon yok (!) fiyatlar zırt pırt artıp market, manav cep yakmıyor (!)

(bkz: algı operasyonu)
bence şu ilkel yaşam formlarına cevap vereceğim diye fazladan oksijen yakmayın !..
Kaos olur mu? Yaşayıp göreceğiz. Akp'nin, çözüm sürecinde yaşattığı rezaletleri, chp'nin de yaşatması, şahsi olarak en büyük endişem. Kayyumla yönetilen bazı şehirleri, yine terörle ve terorustlerle hemhâl olmuş kişilere geri vermesi. hellalik, barış, kardeşlik sacmaliklariyla akp'nin geçmişte yaptığı, ihanete varan açılım saçılım ihanet süreci gibi bir süreci, yeniden baslatmasi. Chp'nin ortaklarina baktigimizda, bu aymazliklara tek karşı çıkacak olan, gücü nispetinde iyi parti. Diğer ortaklar, zaten akp artığı olan zihniyeti bulanıklar. Yani akp ve diğer ittifaka baktigimizda, yine şahsi görüşüm kirk katır mı kırk satır mı?.
Dünyada 213 kadar ülke/ülkecik var... minikleri çıkarsan 190 kadar.

Ve ekonomisi en kötü 7-10 ülkeden biri haline getir!
Dünyada en çok gazeteciyi içeri tık!
Ülke artık dış basında turkey diye değil "erdoğan rejimi" diye anılır hale gelsin...

Sonra de ki... bir sonraki gelecek olan enkaz aldık diyecek, faiz yükseltecek, imf den borç alacak vs.

Hem suçlu hem güçlü... iyiymiş aq.
cumhuriyet için değer.

şu anda güllük gülistanlık bir ülkedeyiz diyen onunla birlikte anasını da alıp gidebilir istediği yere.
Ha su an kriz yok yani.en büyük banknot ile bir kilo kıyma bile alamıyoruz.
Şimdiden kendini cumhurbaşkanı ilan etti.
Gözlerinden kötülük görmek gibi.
lan aklına gelebilecek bütün kaos ve krizleri yaşadık zaten. dibe vurmuşuz krizden bahsediyor !..
Sen mustafa ben mustafa senin bundan sonra adın olsun mu mustafa kemal hikayesinin bitişi yeni bir kemal ile olur ya da defteri başkası dürmüştür de haberiniz yoktur. Ee sonuçta kolay değil kayaların oğlu olmak.
--spoiler--

--spoiler--

Şuan bolluk var ve kriz yok zaten herkes tok değil mi.
Ister kemal gelsi ister erdoqan seçimden sonra büyük kriz kapida ahada buraya yaziyorum.bu bol kesenin bir acisi olacak.
Oksijen israfi iyiymis ahahahahaha.
Alüminyum sanki ülkede şu anda bolluk bereket ve kardeşlik havası hakim.

Kendine halı yok ülkenin daha kötüsü Suriye amk.
Kaosun dibini sıyırmışız. Ne diyon daha denişik.