bugün

gün geçmiyor ki çocuklarımıza okutulan kitaplarda yeni bir sapıklığa, cinselliğe, pedofili ifadelerine rastlamayalım.

bu sefer kitabımız bir keloğlan kitabı.
kitabın adı: keloğlan ak ülke.
ak ülke evet, şu kitap;
görsel

kitapta hızır diye bahsedilen cin, küçük bir kıza tecavüz ediyor, bu tecavüz olayı da kitapta anlatılıyor.
görsel

şu ifadelere bakın.
yazar kendi sapık zihnini, kendi sapık düşüncelerini masala aktarmış adeta.

bu kitaplar güya meb komisyonunda inceleniyor ve o inceleme sonucu öğrencilere tavsiye ediliyor.
bu kaçıncı?
yeter artık...
(bkz: akp döneminde basılan kitaplardaki saçmalıklar/#38181381)
-------------------------
-------------------------
edit: kitap 1980'de yazılmış, ama en son 2009'da meb komisyonundan geçerek yeniden yayınlanmış.
https://www.besirkitabevi...uran-yilmaz-9789755171241

yerli ve milli aynı zamanda ahlaklı ve müslüman bir iktidarsınız ya, 9 senedir neden yayınına izin veriyorsunuz madem?
Tecavüz karşısında kız çocuklarına sessiz kalmayı subliminal olarak öğütlerken aynı zamanda olası bir tecavüzün neticesinde hamile kalmaları durumunda doğacak bebeği de kati suretle istememelerini empoze ediyor.

Ulan nasıl bir çocukluk yaşadınız nasıl bir sapık şerefsizsiniz anlamadık ki...
Fantastik.
Şok içerindeyim.
Sizin zürtiyetinizi sikeyim sapık zihniyet ürünleri.
Hımm ak ülke demek bu bana bir siyasi partiyi anımsattı. Olaylar ve isimler ancak bu kadar uyumlu olabilirdi. Adamların ideali ütopyası bu demek ki.
(bkz: oha diyorum)
bu nasıl keloğlan lan. küçüklüğümden beri keloğlan hikayelerinin çoğunu okumuş dinlemişimdir. böylesiyle karşılaşmadım hiç. nasıl bir düşünce yapınız var anlamıyorum ki.
Keloğlan ın niyeti bozduğunu gösterir.
Şaşırtmadığı ölçüde tiksidiren ve derhal toplatılması gereken bir paçavra daha.

Önemli not: Bu gönderiyi ve kitaba saydırılan entryleri eksileyenler de yazardan ve o iğrençlikleri gerçekten yapanlardan farksızdır.
En okkalı küfürler sizin için gelsin be vicdanına ettiklerim.
bu hikayelerle yetişenlerin hayali...

görsel
sadece cocuklara tecavüz karsısında susma ve yalan söyleme gibi konularda kötü örnek olmuyor. kel oğlan ve hızır gibi türk toplumuna mal olmuş iki figürü de kirletiyor.

şerefsiz sapık.
bir zamanlar tamer yiğiti sex filmlerin de oynatmışlardı. şimdi sıra keloğlana mı geldi. yazıklar olsun.
A.k ülkesi ya dedirten hadise. Bize de daha 3.sınıftayken ömer seyfettin bomba okutmuşlardı. Çocukluk travması yaşadık sınıfça.
sexhikayeler.com'un özeti gibi ve birde normal zamanda 3 aydan aşağı kitaplar komisyondan geçmiyor. burada herhangi bir hataya yer yok kasıtlı olarak bu tür saçmalıklar devam ediyor ve ses eden olmayınca da devam edecek.
Annelere ve babalara büyük iş düşüyor artık. Çocukların neyi okuduğunu, ne okuduğunu özenle, dikkatle incelemeleri ve ona göre hareket etmeleri gerekiyor. En ufak dikkatsizlik 10 sene sonra o çocukların bambaşka insanlar olmasına sebep olacak. Çocuklar artık önce allaha sonda ebeveynlere emanet.
çocuklara sapkınlıklarını anlatan adamın kitabı.
brazzersteki keloğlan mı bu? be rahmetli pezemenk!
Bir anası karhane işçisinin yazdığı kitap.
Kitabın zaten isminde meymenet yok.
ak kelimesinin son yıllar içerisinde nasılda karardığını göstermektedir. oğlum rüyanıza ak sakallı dede falan gelirse ne diyecek diye beklemeyin sopayı alıp kovalayın. eskidenmiş o sayısal loto sonucu veren nasihatler veren ak sakallı dedeler. devir değişti.
Devamını daha da merak ettim.
Nasıl bir saçmalıkla devam ettirmişler diye.

Çoluk çocuğa kitap alırken önce kendimiz okumamız gerek galiba.yada en iyisi böyle şeyler yerine dünya klasikleri çocuk hikayeleri okutmak.

Dünya Klasiklerini okutmak bizim yerlilerini okumasından bin kat daha iyidir.
kitap 1981 yılında yazılmış bu güne kadar nasıl elinde tuttun lan onu bizde senesine sobaya atilirdi.
edt:bok atmadan bi araştirin gençler sonra komik duruma düşüyosunuz.
hoaydaa..ak ülke felan görünce bi an dedim noluyor ama 81 de yazıldıysa fedöcüdür.
Biliyoruz ki çoğu çocuk kitabı incelenmeden piyasaya sürülüyor. Hangi konuyu işlemiş, konuyu nasıl açıklamış, nasıl bir dil kullanmış kimsenin umrunda değil. "aman onlar çocuk ne anlayacaklar" anlayışını benimseyip kimse bu duruma özen göstermiyor. Taciz, tecavüz, ensest ilişki gibi kavramları daha küçük yaşta çocuğa empoze ediyorlar ve çocuk bunları normal bir olaymış gibi algılıyor.
Daha birkaç ay önce Ordu'da ücretsiz dağıtılan kitapta cinsel içerikli hikayeye rastlandı. Bunlar ne ilk ne de son. Daha dikkatli olunsun, her önüne gelen çocuk kitabı yazmasın. incelensin, sadece bir iki kişi tarafından da değil birkaç kişinin elinden geçsin bu kitaplar piyasaya sürülmeden önce. Bugünün çocuğu yarının tacizcisi, tecavüzcüsü, tecavüz kurbanı olmasın. Birazcık duyarlı olun sadece bu konuda...
kitabın içinde çocuklar için zararlı içerikler varmış. yasaklanması lazım. 9 yıldır neden yasaklanmamış diye milli eğitim bakanlığına kızmak gereksiz.